17.07.2012. 19:54
Latviešu tenisists Ernests Gulbis šodien svinēja uzvaru Gštādes «ATP World Tour 250» turnīra pirmajā kārtā.

ATP pasaules rangā 72. vietā esošais Gulbis ar 7-6 (7:2), 4-6 un 6-3 pārspēja Itālijas tenisistu Filipo Volandri, kas rangā ieņem 78. vietu. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP vienspēļu ranga punktus.

Pirmajos sešos geimos tenisisti prata nosargāt savu servi, bet septītajā geimā Volandri ar otro piegājienu tika pie pirmā breika mačā, panākot 4-3 savā labā. Nākamajā geimā itālietis pārsvaru dubultoja, bet Gulbis devītajā geimā tika pie «sausās» uzvaras un panāca 4-5. Seta turpinājumā latvietis nodemonstrēja aukstasinību, laužot sāncenša servi un izlīdzinot rezultātu. Seta uzvarētājs tika noteikts taibreikā, kurā pārliecinoši labāks bija Gulbis, uzvarot septiņās no deviņām izspēlēm.

Otro setu veiksmīgāk iesāka Gulbis, kurš trešajā geimā lauza Volandri servi, bet ceturtajā geimā izvirzījās vadībā ar 3-1. Vēlāk latvietis bija vadībā arī ar 4-2 un 4-3, tomēr astotajā geimā itālietim izdevās zaudēto servi atgūt, izlīdzinot rezultātu. Neilgi pēc tam Volandri vēlreiz lauza Gulbja servi, uzvarot četros geimos pēc kārtas un svinot panākumu otrajā setā ar 6-4.

Trešajā geimā Gulbis pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, pretinieka servi laužot trešajā un devītajā geimā, kas latvietim deva uzvaru visā mačā.

Turnīra otrajā kārtā Gulbis tiksies ar francūzi Benuā Pēru, kurš pirmdien ar 6-0 un 6-4 negaidīti pieveica jauno austrāliešu talantu Bernardu Tomiču, kurš bija izlikts ar astoto numuru.