13.01.2014. 07:47
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Austrālijas atklātā čempionāta vienspēļu sacensību pirmās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 1-6, 6-4, 7-6 (7:4), 6-2 uzvarēja argentīnieti Huanu Monako.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Šī turnīra otro kārtu latvietis sasniedzis vien otro reizi karjerā.

Gulbis šobrīd ATP rangā ieņem 24.vietu un sacensībās izlikts ar 23.numuru, līdz ar to pirmajās divās kārtās viņam pretī nevar stāties kāds no citiem izliktajiem spēlētājiem.

Tikmēr Monako pašlaik pasaules rangā atrodas 42.vietā.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies četras reizes, Gulbim izcīnot vien vienu panākumu, kad viņš bija pārāks 2009.gada Tokijas turnīra astotdaļfinālā. Tāpat 2010.gadā abi savā starpā tikās Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā, kurā Gulbis piekāpās ar 3-6, 6-7 (5:7), 1-6.

Gulbis iepriekš "Grand Slam" sacensībās izlikto spēlētāju vidū bijis četras reizes, tomēr tajās visās zaudējis jau pirmajā mačā. Arī Austrālijas atklātajā čempionātā Gulbis iepriekš startējis neveiksmīgi, četras reizes ciešot neveiksmes pamatturnīra pirmajā kārtā, bet vēl vienu reizi piekāpjoties otrajā mačā.

Tikmēr Monako, kurš Melburnā aizvadīja pirmo turnīru kopš pagājušā gada septembra, līdz šim Austrālijas atklātajā čempionātā divreiz sasniedzis trešo kārtu, bet jau pirmajā kārtā izstājies sešās no desmit dalības reizēm.

Otrajā kārtā Gulbis sacentīsies ar Semu Kveriju no ASV, kurš ar 6-3, 6-2, 3-6, 7-6 (7:3) uzvarēja kolumbieti Santjago Hiraldo.

Kā ziņots, sākotnēji bija plānots, ka Gulbis sacensībās būs izlikts ar 24.numuru, tomēr dalību no turnīra atsauca spānis Nikolass Almagro.

No citiem Latvijas tenisistiem dāmu dubultspēļu sacensībās piedalīsies Līga Dekmeijere, bet junioru turnīrā sagaidāma Aļonas Ostapenko dalība. Savukārt Diāna Marcinkēviča no sacensībām jau ir izstājusies, jo nepārvarēja sieviešu kvalifikācijas sacensību pirmo kārtu.

Dekmeijere sieviešu dubultspēļu sacensībās startēs pārī ar Čiadzjunu Čuanu no Taivānas, bet viņu pretinieces pirmajā kārtā būs ar astoto numuru izliktās amerikānietes Rakele Hopsa-Džounsa un Ebigeila Spīrsa.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties