15.02.2014. 17:19
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Roterdamas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pusfinālā sestdien ar rezultātu 3-6, 2-6 zaudēja čeham Tomāšam Berdiham, kurš sacensībās izlikts ar trešo numuru.Latvietis līdz ar to neizmantoja...

Latvietis līdz ar to neizmantoja iespēju iekļūt savā piektajā ATP vienspēļu sacensību finālā.

Abi tenisisti cīņu iesāka līdzvērtīgi, uzvarot katrs pie savas serves (1-1). Trešajā geimā Gulbis pieļāva vairākas kļūdas, kas ļāva čeham tikt pie otrā punkta mačā. Sekojošajā geimā latvietis turpināja kļūdīties, ļaujot Berdiham pirmo reizi spēlē lauzt pretinieka servi (3-1). Turpinājumā abi sportisti apmainījās ar punktiem (4-2), savukārt astotajā geimā Latvijas tenisists pirmo reizi spēlē uzvarēja visās izspēlēs, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (5-3). Nākamajā geimā gan čehs turpināja dominēt savās servēs, izcīnot panākumu pirmajā setā.

Arī otrajā setā sportisti startēja līdzvērtīgi, izcīnot pa punktam, bet trešajā geimā Gulbis tikai ar pūlēm nosargāja savu servi. Aizraujošs izvērtās ceturtais geims, kurā Gulbis sākotnēji nonāca zaudētāju lomā ar 0-40, bet pēcāk atspēlējās. Tomēr latvietis nespēja izmantot breikbumbu, kuru pēc brīža atguva Berdihs (2-2). Nākamajā geimā čehs otro reizi mačā lauza Gulbja servi, panākdams vadību setā ar 3-2. Septītajā geimā Berdihs trešo reizi lauza Gulbja servi, bet pēc tam tika galā ar savu servi, uzvarot visā spēlē.

Gulbis ATP rangā pašlaik ieņem 24.vietu, bet Berdihs ir septītajā pozīcijā, par divām vietām atpaliekot no sava karjeras rekorda. Turnīrā čehs izlikts ar trešo numuru.

Kā ziņots, Gulbis pirmajā kārtā otrdien ar 6-4, 7-6 (7:4) uzvarēja Denisu Istominu no Uzbekistānas, kurš ATP rangā atrodas 41.pozīcijā, bet otrajā cīņā ceturtdien ar 6-4, 7-6 (7:3) pieveica bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš pasaules rangā pašlaik atrodas 19.pozīcijā un turnīrā bija izlikts ar astoto numuru.

Savukārt ceturtdaļfinālā latvietis parūpējās par pārsteigumu un ar 6-3, 6-4 piektdien uzveica sacensību galveno favorītu Huanu Martinu del Potro, kurš pasaules rangā šobrīd atrodas ceturtajā vietā.

Tikmēr Berdihs pirmajā kārtā ar 6-3, 6-3 uzveica Andreasu Sepi no Itālijas, pēc tam ar rezultātu 6-4, 6-3 triumfēja pār francūzi Nikolā Maī, bet ceturtdaļfinālā piektdien ar 6-7 (9:11), 6-2, 6-4 uzvarēja poli Ježiju Janoviču.

Par pusfināla sasniegšanu Gulbis tika pie 180 ATP ranga punktiem.

Šī Gulbim un Berdiham bija sestā savstarpējā tikšanās reize. Iepriekšējā no tām bija pirms nepilna gada, kad Francijas pilsētā Marseļā notikušajā "ATP World Tour 250" sērijas turnīra pamatsacensību otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 6-7 (10:12), 6-4 saspringtā cīņā uzvaru izcīnīja Berdihs. Savukārt pirms tam 2012.gada Vimbldonas čempionāta pirmās kārtas mačā Gulbis bija pārāks ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5), 7-6 (7:4).

Kopumā no šīm sešām cīņām latvietis uzvarējis divās.

Gulbis līdz šim spēlējis četros ATP vienspēļu turnīru finālos, turklāt četras reizēs tajos triumfējis. Pirmo titulu latvietis izcīnīja 2010.gada februāra beigās, kad bija labākais Delrejbīčas ATP "World Tour 250" sērijas sacensībās, finālā ar 6-2, 6-3 pārspējot horvātu Ivo Karloviču. Gadu vēlāk Latvijas tenisists Losandželosas "ATP World Tour 250" turnīra finālā ar 5-7, 6-4, 6-4 uzvarēja sacensībās ar pirmo numuru izlikto mājinieku Mārdiju Fišu.

Pēcāk Gulbim bija jāgaida divi gadi, lai izcīnītu arī trešo trofeju, turklāt otro karjerā Delrejbīčas ATP "World Tour 250" sērijas sacensībās. Latvietis finālā ar 7-6 (7:3), 6-3 pieveica Eduāru Rožē-Vaselēnu no Francijas. Bet 2013.gada rudenī viņš bija labākais Sanktpēterburgas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, izšķirīgajā cīņā ar rezultātu 3-6, 6-4, 6-0 salaužot spāņa Giljermo Garsijas-Lopesa pretestību.

Latvietis šajā turnīrā startēja otro reizi. Pērn viņš pēc kvalifikācijas pārvarēšanas tika līdz otrajai kārtai.

Šis Gulbim bija trešais turnīrs šogad un pirmais kopš Austrālijas atklātā čempionāta, kad viņš janvāra vidū izstājās otrajā kārtā. Janvāra beigās un decembra sākumā risinājās Deivisa kausa cīņas, bet Gulbis nepiedalījās Latvijas izlases duelī pret Slovākiju. Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas mačā Latvijas izlase zaudēja ar 0-5 un turpinājumā spēkosies par vietas saglabāšanu šajā grupā.

Pēc Roterdamas turnīra Gulbis plāno startēt vēl četrās sacensībās pēc kārtas - Marseļā un Akapulko, kam sekos "Masters" sērijas turnīri Indianvelsā un Maiami.