27.05.2013. 20:05
Ar uzvaru sezonas otro «Grand Slam» turnīru «Roland Garros» pirmdien sāka Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis, kurš prestižo sacensību pirmajā kārtā ar rezultātu 6:1, 7:6 (4), 6:3 apspēlēja brazīlieti Rožeriu Dutru Silvu.

Pirmajā geimā Gulbis pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē, bet otrā geima izskaņā tika pie pirmās breikbumbas, kuru pārliecinoši izmantoja. Trešajā geimā latvietis ar nelielām grūtībām panāca 3-0 savā labā. Nākamajā geimā Dutra Silva tika pie sava pirmā punkta, bet brīdi vēlāk Gulbis pārliecinoši nodrošināja 4-1 sev par labu.

Sestajā geimā Gulbim izdevās izmantot vēl vienu iegūtu breikbumbu, kas ļāva servēt par uzvaru pirmajā setā. Septītajā geimā Latvijas pārstāvis iekrāja divas setbumbas, no kurām izmantoja jau pirmo, nodrošinot uzvaru ar 6-1.

Otrā seta pirmajos trīs geimos tenisisti pa abiem pie pretinieka serves uzvarēja tikai vienā izspēlē, bet ceturtajā geimā Gulbis atspēlēja divas breikbumbas, rezultātam kļūstot neizšķirtam 2-2. Nākamajos divos geimos abi tenisisti pie savas serves darbojās pārliecinoši, bet septītajā savu servi Dutru Silva atkal prata nosargāt, lai arī Gulbis brazīlieti trešajā geimā pēc kārtas pamatīgi «nodzenāja». Uz tā rēķina astotajā geimā latvietis nezaudēja nevienā izspēlē, bet geimu vēlāk ilgstošā cīņā ar trešo mēģinājumu lauza sāncenša servi, panākot 5-4 savā labā.

Nākamajā geimā Gulbis servēja par uzvaru setā, tomēr pirmajās divās izspēlēs pārāks bija Dutra Silva. Gulbim nonākot iedzinējos ar 15:40, latvietis kortā sāka demonstrēt pirmās sev raksturīgās neapmierinātības izpausmes, kā rezultātā brazīlietis rezultātu izlīdzināja.

Rezultāts saglabājās neizšķirts arī pēc 12 aizvadītiem geimiem, tāpēc seta uzavarētājs tika noskaidrots taibreikā. Tā ievadā katrs tenisists pa reizei zaudēja punktu pie savas serves, tomēr pie iniciatīvas tika Gulbis, kurš ātri panāca 3:1 savā labā. Lai arī Dutra Silva centās spēlēt aktīvi, rezultāts taibreika turpinājumā kļuva 5:3 latvieša labā, bet pie rezultāta 6:4 Gulbis ieguva divas setbumbas, no kurām izmantoja jau pirmo.

Trešo setu Gulbis sāka ļoti nepārliecinoši, pirmajā geimā pie savas serves zaudējot visās četrās izspēlēs. Otrajā geimā latvietis breiku pārliecinoši atspēlēja, bet nākamajā geimā atspēlēja arī vienu breikumbu un ar divām netveramām servēm panāca 2-1 savā labā. Ceturtajā geimā Gulbis izmantoja pirmo no divām breikumbām un panāca 3-1 sev par labu, bet brīdi vēlāk izvirzījās līderos ar pārliecinošo 4-1.

Reklāma

Nākamajā geimā Dutra Silva vienu punktu atguva, bet pēc tam ilgstošā un mokošā cīņā lauza latvieša servi. Sekojošajā geimā Gulbis centās zaudēto atgūt, piekopjot ļoti agresīvu spēles stilu. Tas ļāva tikt pie vienas breikbumbas, kuru gan latvietis paša kļūdas dēļ neizmantoja. Brīdi vēlāk Gulbis ar veiksmes palīdzību tika pie vēl vienas breikbumbas, kuru šoreiz izmantoja un atjaunoja divu geimu pārsvaru.

Devītajā geimā latvietis servēja par uzvaru visā spēlē. Nepieciešamais punkts latvietim nāca ar lielām mokām, tomēr viena iegūtā mačbumba tika izmantota.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis jau nopelnījis 45 ATP reitinga punktus un 35 000 eiro naudas prēmiju.

ATP reitingā Gulbis šobrīd atrodas 40. pozīcijā, kamēr viņa sāncensis ir 94. vietā.

Līdz šim viņi kortā bija tikušies divreiz, panākumus dalot uz pusēm. Pirmo reizi Gulbis - Dutru Silva tikās 2006. gadā «Challenger» turnīrā Bergāmo, kurā latvietis svinēja uzvaru ar 6:4, 1:6, 6:3, bet otro maču aizvadīja pērn Kicbīelē («ATP World Tour 250» kategorija), Gulbim piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 4:6, 4:6.

Otrajā kārtā 24 gadus vecais Gulbis spēkiem mērosies ar čehu Tomāšu Berdihu (ATP 6.) vai francūzi Gaelu Monfisu (ATP 81.).

Visveiksmīgāk no iepriekšējām sešām reizēm Francijas atklātajā čempionātā Gulbis startēja 2008. gadā, kad sasniedza sacensību ceturtdaļfinālu, bet pagājušajā gadā viņš nepārvarēja pirmās kārtas barjeru.

«Roland Garros» turnīrs ar kopējo prēmiju fondu 21 017 000 eiro risinās māla seguma kortos.