26.05.2014. 19:51

Spēle sākās tikai plkst.18.30 pēc Latvijas laika, lai gan sākotnēji bija ieplānota plkst. 15. Mačs ritēs līdz trim uzvarētiem setiem.

Spēles trešajā setā rezultāts ir 1-1.

Jau pirmajā geimā polis lauza Gulbja servi, otro uzvarot jau pie savas. Trešajā geimā pretinieks vēlreiz nobreikoja Gulbi, situāciju setā latvietim padarot jau pagalam nepatīkamu. Tikai piektajā geimā Gulbis beidzot noturēja servi, ar sekmīgu sniegumu panākot 1-4. Turpinājumā latvietis ļoti pārliecinoši aizvadīja septīto geimu, nezaudējot nevienā izspēlē (2-5). Labi iesākto Latvijas labākais tenisists turpināja arī nākamajā geimā, tiekot pie trim breikbumbām un beidzot laužot pretinieka servi. Sekoja ļoti pārliecinošs panākums devītajā geimā un vairs tikai 4-5, tomēr Kubots smagā cīņā uzvarēja desmito geimu un visu 35 minūtes ilgo setu.

Otro setu ar uzvaru geimā sāka latvietis, turpinājumā nobreikojot Kubotu un panākot 3-1 savā labā. Tomēr pie savas serves zaudētais piektais geims atkal spēli izlīdzināja. Devītajā geimā polis tika pie breikbumbas skaistā un ilgā izspēlē, tomēr Gulbis atspēlējās un panāca 5-4. Svarīgajā desmitajā geimā latvietis tika pie divām breikbumbām, jau ar pirmo tiekot pie uzvaras setā: 6-4.

Trešo setu atkal ar uzvarētu geimu sāka Gulbis, teju nobreikojot Kubotu otrajā, tomēr 1-1.

Otrajā kārtā iekļuvušais tenisists iegūs 45 ATP ranga puktus un 42 000 eiro prēmiju. Pretiniekos tur francūzis Žiljēnu Beneto vai kvalifikācijas sacensības pārvarējušais argentīnietis Fasundo Vanjiss.

Gulbis šobrīd pasaules rangā ieņem 17.vietu, kas ir viņa karjeras rekords, un sacensībās izlikts ar 18.numuru, tāpēc pirmajās divās kārtās nevar tikties ar citiem izliktajiem spēlētājiem. Savukārt Kubots pasaules rangā atrodams 63.vietā.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā tikušies divas reizes, Gulbim tiekot pie divām uzvarām. Otro no panākumiem latvietis izcīnīja šī gada sākumā Dohas turnīrā, kad bija pārāks ar 6-2, 4-6, 6-3.

Gulbis Francijas atklātajā čempionātā startēs jau astoto reizi. Jau 2008.gadā Gulbis aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā vien saspringtā trīs setu cīņā piekāpās Novākam Džokovičam no Serbijas, pārējās reizēs viņš nav ticis tālāk par otro kārtu.

Pērn Gulbis otrās kārtas cīņā ar 7-6 (7:5), 4-6, 6-7 (4:7), 2-6 piekāpās francūzim Gaelam Monfisam.

Gulbis pirms dalības Francijas atklātajā čempionātā uzvarēja Nicas "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, izcīnot savu sesto ATP titulu karjerā. Šogad latvietis uzvarējis 27 no 37 ATP līmeņa mačiem, izcīnot divus titulus. ATP čempionu rangā, kurā tiek ņemti vērā tikai šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik atrodas devītajā vietā.

Paredzams, ka junioru turnīrā startēs Aļona Ostapenko, bet sieviešu vienspēlēs jau dalību noslēgusi Diāna Marcinkēviča, kura cieta smagu neveiksmi kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā. Savukārt turnīrā nestartēs dubultspēļu speciāliste Līga Dekmeijere, kura pirmoreiz kopš 2011.gada Vimbldonas čempionāta izlaidīs "Grand Slam" pamatsacensības.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]