21.05.2015. 14:28
Zaudējumu Nicas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ceturtdien piedzīvoja Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis, ar rezultātu 2-6, 4-6 piekāpjoties savam treniņu partnerim, draugam Dominikam Tīmam no Austrijas. Līdz ar to Gulbis nolika pērn turnīrā izcīnītā čempiona pilnvaras.

Mačs ilga stundu un 37 minūtes.

Gulbis piedzīvoja savu 12. zaudējumu šosezon aizvadītajās 14 spēlēs.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Gulbis ieguva 45 reitinga punktus un nopelnīja 12 990 eiro prēmiju. Tiesa, viņš pērn par uzvaru turnīrā saņēma 250 ATP punktus, tādēļ jaunnedēļ piedzīvos kritumu rangā.

6-2, 6-4 qualifié pour les demies c'est fini pour Gulbis — OpenNCA (@OpenNCA)

21 gadu vecais Tīms tikai otro reizi karjerā sasniedzis kāda ATP turnīra pusfinālu.

ATP rangā 26 gadus vecais Gulbis ieņem 25. pozīciju, bet Tīms ir 42. raketes godā. Iepriekš viņi bija tikušies trīsreiz, divos mačos panākumu svinot Tīmam.

Otrās kārtas spēlē Latvijas pārstāvis 7-5, 4-6, 6-1 pieveica Ukrainas sportistu Aleksandru Dolgopolovu, kamēr Tīms ceturtdaļfinālā iekļuva, kad Niks Kirioss (Austrālija) izstājās no cīņas pirmajā setā.

«Open de Nice Côte d’Azur» turnīrs risinās māla jeb clay seguma kortos, tā kopējais prēmiju fonds ir 439 405 eiro.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 16:14 16:14

4-6 Tīms uzvar setu un visā spēlē.

16:07

4-5 Gulbis devītajā geimā atspēlē vienu mačbumbu un saglabā intrigu cīņā par labāko spēlētāju setā.

16:02

3-5 Tīms aizstāv savu servi, nokļūstot viena uzvarēta geima attālumā no panākuma visā mačā.

15:58

3-4 Vairākas muļķīgas kļūdas, kā rezultātā Gulbis zaudē savu servi. Divreiz latvietis kļūdījās ļoti vienkāršās epizodēs.

15:50

3-3 Abi tenisisti spēlē ar lielu jaudu. Gulbis izcīnīja vienu breikbumbu, taču neprata to izmantot. Rezultāts setā kļūst neizšķirts.

15:47

Skatoties vs Tīms 2. seta 5. geimu, radās iespaids, ka Ernests spēlē pirmo reizi... Ož pēc kārtējā zaudējuma.— Rinalds Baumanis (@_RinisLv_)

15:43

2-3 Piekto geimu Gulbis sāka ļoti pārliecinoši, taču zaudēja iniciatīvu, ļaujot pretiniekam atgūt iepriekšējā geimā zaudēto. Tīms trešo reizi spēlē lauza Gulbja servi.

15:37

3-1 Arī ceturtajā geimā skatāms teniss. Gulbis izmato vienīgo breikbumbu un pirmo reizi spēlē lauž Tīma servi.

15:31

2-1 Trešajā geimā grūta uzvara Ernestam Gulbim.

15:27

1-1 Vairākas interesantas, skatāmas izspēles. Tīms savu servi aizstāv.

15:24

en depuis le court central | vs — VipRadioOnline.fr (@assoRVPB)

15:22

1-0 Otrā seta pirmajā geimā Gulbis pretiniekam deva divas iespējas lauzt viņa servi, bet to nosargāja, lai gan tas atkal prasīja lielas pūles.

15:17

Turnīra apkalpojošais personāls pirms otrā seta nolaista māla segumu.

15:16

"I woke up like this." — Jess Stein (@jessica4stein)

15:10

2-6 Neatlaidīgi cīnoties, Gulbis iegūst vienu breikbumbu, taču lauzt Tīma servi viņam neizdodas. Austrijas pārstāvis svin panākumu setā ar 6-2.

15:07

2-5 Gulbis maina spēles manieri. Viņš vairākas reizes izmanto saīsinātos sitienus pie tīkla, taču rezultātu tas nedod un otro reizi zaudē serves priekšrocības.

15:03

2-4 Tīms visai pārliecinoši uzvar sestajā geimā pie savas serves.

14:53

2-3 Gulbis turpina neveiksmīgi spēlēt, sitot bumbiņu no labās. Tīms ieguva četras breikbumbas, bet nevienu no tām neizmantoja. Savu servi 26 gadus vecais latvietis nosargāja ar lielām pūlēm.

14:50

1-3 Ceturtajā geimā līdz šim līdzīgākā cīņa, tomēr Tīms serves priekšrocību nosargā.

14:45

1-2 Savā otrajā servēšanas reizē Gulbis austrietim neatstāja nekādas cerības. Viņš nezaudēja nevienā izspēlē.

14:45

Time Gulbis/Thiem Come on

14:43

0-2 Tīms bez problēmām uzvar izspēlēs pie savas serves.

14:39

0-1 Pirmajās divās izspēlēs Gulbis bumbiņu sita tīklā. Vēlāk viņš pie savas serves nokļuva zaudētāja lomā 15:40 un nespēja zaudēto atgūt, pirmajā geimā piekāpjoties.

14:32

Sportisti iesildās.

14:27

14:22

Gulbis turnīrā izlikts ar 3. numuru. Viņš ir 2014. gada čempions.

12:48

Abi tenisisti savā starpā iepriekš tikušies trīs reizes, no kurām divos mačos pārāks bijis Tīms. Viņš šobrīd ATP rangā ieņem 42. vietu, savukārt Gulbis ir 25. rakete.