01.01.2014. 19:09
Otro dienu pēc kārtas uzvarot trīs setu spēlē, Kataras pilsētas Dohas ATP Tour 250 vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt Latvijas tenisa līderim Ernestam Gulbim (ATP 25.). Polijas sportistu Lukašu Kubotu (ATP 72.) viņš uzveica ar 6:2, 4:6, 6:3. Rīt Gulbim pretī stāsies ATP ranga līderis, līdz šim vēl neuzveiktais spānis Rafaels Nadals.

Jauno tenisa sezonu Ernests Gulbis (ATP 24.) iesāka vēl pērnā gada 31.decembrī, kad trijos setos apspēlēja britu Danielu Evansu (ATP 150.) – 6:2, 4:6, 6:0. Ernests šajā mačā trīs reizes zaudēja geimu pie savas serves, turklāt visos gadījumos tas bija otrajā setā. Tā kā Dohas ATP Tour 250 sacensībās fināls gaidāms jau sestdien, tad atpūtas diena tenisistiem pēc jaunā gada sagaidīšanas neiznāk – šodien tiek izspēlētas visas 2.kārtas cīņas.

Gulbja otrais pretinieks Dohā bija pieredzējušais polis Lukašs Kubots. 31 gadu vecais sportists ATP rangā šobrīd ir 72., bet karjeras rekordu sasniedzis 2010.gadā – 41.pozīcija. Labāk polim sekmējies dubultspēlēs, kur rekords bijis pat 7.vieta. Dohā Kubots pirmo spēli aizvadīja jau pirmdien, kad divos setos tika galā ar spāni Danielu Himeno Traveru (ATP 77.) – 6:4, 6:3. Līdz šim Gulbis un Kubots bija aizvadījuši vienu savstarpējo dueli (2011.gadā Tokijā), kurā Ernests bija triumfējis trijos setos - 6:3 3:6 7:5. Arī šodien bukmeikeru vērtējumā latvietim bija izteikta favorīta statuss.

Maču Gulbis iesāka lieliski - uzvarot pirmās 11 cīņas izspēles, tika iegūts 3:0 pārsvars. Seta turpinājumā krituma brīžu nebija, bet astotajā geimā izdevās noformēt vēl vienu breiku. Līdz ar to nepilnās 25 minūtēs Ernests jau bija paveicis pusi darba ceļā uz ceturtdaļfinālu – 6:2.

Otrais sets bija līdzīgāks. Gulbim pašā sākumā bija divas breika iespējas, kas šoreiz palika neizmantotas, bet vēlāk atspēlēšanās meistarību vajadzēja demonstrēt arī pašam. Ļoti saspringts izvērtās seta sestais geims – kopā tajā bija 22 izspēles, pēc kurām Kubots tomēr prata līdzsvarot rezultātu (3:3). Bez breikiem setā gan neiztika. Pie rezultāta 4:4 Latvijas tenisists zaudēja pirmās trīs izspēles pie savas serves, nokļūstot 0:40 pozīcijā. Divas breikbumbas tika atspēlētas, bet ar trešo galā neizdevās tikt. Brīdi vēlāk latvietis varēja līdzsvarot rezultātu, tomēr joprojām nesekmējās ar breikbumbu realizāciju. Šajā geimā vēl trīs garām palaistas iespējas, kopumā setā septiņas, bet sets zaudēts ar 4:6.

Kas neizdevās visu otro setu, to Ernests paveica trešā sākumā. Kubota serve tika uzvarēta ar pirmo iespēju, kas kopā ar sekmīgiem savas serves geimiem deva komfortablo 3:0 pārsvaru. Kad Gulbis tika pie vēl viena breika (4:0), šķita, ka viņš mēģinās uzvarēt ar identisku rezultātu kā vakar, tomēr tas neizdevās. Kubots uzreiz atguva breiku, kā arī pietuvojās līdz 2:4. Iegūto pārsvaru Ernests no rokām gan neizlaida, mačam punktu pieliekot ar 12. neatvairāmo servi spēlē – 6:2, 4:6, 6:3.