22.03.2012. 23:04
Latvijas tenisists Ernests Gulbis prestižā Maiami "Masters 1000" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ceturtdien ar rezultātu 4-6, 4-6 zaudēja kvalifikāciju pārvarējušajam ukrainim Sergejam Bubkam.

Mača pirmajos trīs geimos tenisisti apmainījās ar pretinieka servju laušanu un cīņa ritēja līdzīgi, bet septītajā geimā Gulbis zaudēja savu servi un nonāca zaudētājos ar 2-5. Nākamajā geimā latvietis tika pie trijām breikbumbām, no kurām Bubka atspēlēja tikai vienu, bet desmitajā geimā Gulbim, servējot pretiniekam, izdevās atspēlēt divas setbumbas, taču līdz pretinieka serves laušanai latvietis netika un zaudēja pirmo setu ar 4-6.

Otrajā setā līdz pat astotajam geimam uzvarēja servētāji, bet devītajā geimā Bubka lauza latvieša servi un nonāca geima attālumā līdz uzvarai visā cīņā. Nākamajā geimā ukrainis pie savas serves spēlēja ļoti pārliecinoši un neļāva Gulbim izcīnīt nevienu punktu, svinot uzvaru ar 6-4, 6-4.

Par spēlēšanu pamatturnīra pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja desmit ATP vienspēļu ranga punktus.

Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 79.vietu, bet Bubka, kurš dalībai kvalifikācijā bija saņēmis speciālo ielūgumu jeb "wild card", atrodas 182.pozīcijā.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā nebija spēlējuši.

Bubka turnīra otrajā kārtā spēkosies ar 14.numuru izlikto francūzi Gaelu Monfisu, kuram pirmā kārta bija brīva.

Zīmīgi, ka Bubka ir slavenā kārtslēcēja, pasaules rekordista Sergeja Bubkas dēls, bet viņa draudzene ir pašreizējā WTA ranga līdere Viktorija Azarenka no Baltkrievijas.

Bubka pārsvarā startē "Challenger" sērijas turnīros, bet pagājušajā gadā viņam izdevās pārvarēt ASV atklātā čempionāta pamatturnīra pirmo kārtu. Līdz cīņai ar Gulbi ukrainis šogad bija uzvarējis tikai turnīru kvalifikācijas mačos, bet zaudējis piecu turnīru pamatsacensību pirmajās kārtās.

Savukārt Gulbis šogad ATP turnīros uzvarējis tikai divos mačos, kad mēneša sākumā sasniedza Delribīčas "ATP World Tour 250" turnīra ceturtdaļfinālu.

Pagājušajā gadā Gulbis Maiami "Masters 1000" turnīrā zaudēja jau pirmajā kārtā, ar rezultātu 1-6, 6-2, 4-6 atzīstot argentīnieša Karolsa Berloka pārākumu.