19.01.2015. 10:46
Demonstrējot nestabilu sniegumu, ar zaudējumu sezonas pirmo «Grand Slam» tenisa turnīru «Australian Open» pirmdien Melburnā sāka Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis, kurš pirmās kārtas spēlē 7-5, 0-6, 6-1, 6-7, 6-8 piekāpās talantīgajam mājiniekam Tanasim Kokinakim. Cīņas laikā (ceturtais sets) Gulbim bija četras mačbumbas. Šis viņam ir otrais zaudējumus divos mačos jaunajā sezonā.

Spēle ritēja 4 stundas un 10 minūtes.

Gulbis, kurš ATP pasaules vienspēļu rangā ieņem 13. vietu, sacensībās izlikts ar 11. numuru, bet 18 gadus vecais Kokinakis pasaules rangā pašlaik ieņem 147. pozīciju (karjeras rekords). Viņi savā starpā līdz šim nav tikušies.

Melburnā Gulbis spēlē tikai divas reizes karjerā sasniedzis 2. kārtu. Tas notika 2009. gadā un pērn.

Prestižās sacensības ar kopējo prēmiju fondu 28,34 miljoni eiro noslēgsies 1. februārī.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 14:07 14:07

Spēle galā! Gulbis ļoti smagā cīņā piedzīvo zaudējumu ar 7-5, 0-6, 6-1, 6-7 (2), 6-8.

14:01 Viens pret visiem. — Andris Rubīns (@Rubins) 14:00

7-6. Kokinakis izglābjas par mata tiesu. Gulbim bija 3 breikbumbas, bet atkal nevienu no tām Latvijas labākais tenisists neizmantoja.

13:56

Spēle rit jau 4 stundas.

13:52

6-6.

13:47

6-5. Kokinakis vēlreiz uzvar izspēlēs pie savas serves.

13:47 Vienvārd sakot- riktīgs tenisa trilleris. — aleksa kaija (@AKaijaaa) 13:44

5-5. Ļoti līdzīga cīņa turpinās.

13:36

5-4. Arī devītajā geimā Gulbim bija viena breikbumba, bet viņš to neprata izmantot.

13:33 C'mon — Sebastien De C (@Tiansito) 13:31

4-4. Vairākas skaistas izspēles, kurās pārāks Gulbis un viņš aizstāv savu servi.

13:29 Vājprātīgs teniss. — Mareks Gaidamovics (@Bluzmanis) 13:24

4-3. Gulbis neizmanto divas breikbumbas, smagu uzvaru geimā izcīnot Kokinakim.

13:16

3-3. Pēc ilgstošas cīņas Gulbis aizstāv savu servi.

13:11

3-2. Austrālijas jaunais tenisists vēlreiz izvirzās priekšā.

13:08

2-2. Kokinakis ceturtajā geimā ieguva vienu breikbumbu, bet Gulbis savu servi prata nosargāt, saglabājot līdzsvaru mačā.

13:00

2-1. Trešajā geimā Kokinakis ar lielām grūtībām uzvarēja izspēlēs pie savas serves. Šajā geimā rezultāts vienubrīd bija 40:40, taču sacensību mājinieks uzvarēja nākamos divus punktus.

12:53

1-1. Katrs no tenisistiem aizstāv savu servi.

12:51

1-0. Piekto setu ar servi sāka Kokinakis. Septiņu minūšu laikā viņš bija pārāks izspēlēs pie savas serves.

12:50 Ja šo spēli zaudēs, tad tās neizmantotās mačbumbas viņam sāpēs visu atlikušo 2015. gada sezonu.— Kārlis Dagilis (@karlisdagilis) 12:45

Gulbis zaudē taibreikā ar 2:7 Uzvarētāju noskaidros piektajā setā.

12:40

Papildgaimā ar 6:1 vadībā Kokinakis.

12:38 Tādas ovācijas, kad Gulbis iesit tīklā. Kaut kā likās, ka par kļūdām skaļi līksmot tenisā nav pieņemts. — Gatis Šļūka (@KarikaturaLv) 12:37

6-6. Gulbis neizmanto četras mačbumbas un spēle turpinās taibreikā.

12:23

6-5. Latvietis ir pārāks pie savas serves.

12:19

5-5. Vietējo līdzjutēju atbalstīts Kokinakis uzvar 10. geimā. Gulbis šajā geimā atradās divu uzvarētu punktu attālumā no panākuma visā mačā.

12:13

5-4. Gulbja labā.

12:10

4-4. Smagā cīņā Kokinakis uzvar izspēlēs pie savas serves, kārtējo reizi panākot neizšķirtu.

12:06 : ) “: Be worried. EG smiling. Subliminal meaning ” — Ernests Gulbis (@egulbisfans) 12:05

4-3. Gulbis neatstāj nekādas cerības sāncensim pie savas serves.

12:04

3-3. Kokinakis vēlreiz panāk izlīdzinājumu setā, rezultātam kļūstot 3-3. Servējot, viņš zaudēja tikai vienu punktu.

12:00

3-2. Ernests Gulbis ne bez grūtībām uzvar izspēlēs pie savas serves.

11:57

2-2. Setā līdzsvars.

11:53

1-2. Gulbis nenosargā uzvaru pie savas serves, ļaujot pretiniekam gūt pirmo punktu setā.

11:47

2-0. Gulbis lauž Kokinaka servi!

11:44 had enough of the crowd, lets the umpire remember that for good. (Photo by ) — Ernests Gulbis (@egulbisfans) 11:44

1-0. Ceturto setu ar servi sāka Gulbis, viņš nezaudēja nevienā izspēlē un nonāca vadībā.

11:42

Ernests Gulbis līdz šim izpildījis 16 «eisus», kamēr Kokinakis neatvairāmi servējis 6 reizes.

11:40

Gulbis pārliecinoši uzvar setā ar 6-1, mačā izvirzoties priekšā ar 7-5, 0-6, 6-1. Latvietis ir viena uzvarēta seta attālumā no panākuma pirmās kārtas mačā.

11:34

5-1. Jūrmalnieks vēlreiz ir pārāks pie Kokinaka serves, atgūstot iepriekšējā geimā zaudēto. Gulbis uzvarēja arī izspēlēs pie savas serves, turklāt nezaudējot ne punkta.

11:31

1-3. Ceturtajā geimā Gulbis nonāca zaudētāja lomā ar 30:40 un viņa oponents ar vienīgo breikbumbu lauza Latvijas tenisa līdera servi.

11:27 Enge Sache zwischen vs. Ernests - jetzt LIVE — Eurosport DE (@EurosportDE) 11:26

Ernests Gulbis vēlreiz lauž austrālieša servi, izvirzoties vadībā 3-0.

11:22

2-0. Gulbis bez lielām problēmām uzvar izspēlēs pie savas serves.

11:19

1-0. Trešā seta pirmajā geimā (servē Kokinakis) Gulbis ieguva trīs breikbumbas un ar trešo lauza sāncenša servi, setu sākot ar uzvaru.

11:08

Otrais sets noslēdzas ar pārliecinošu Kokinaka dominanci. Viņš uzvarēja visos geimos - 6-0, spēlē panākot izlīdzinājumu pa setiem. Gulbis - Kokinakis 7-5, 0-6.

11:02 Tension is rising out on Show Court 3, Ernests has a little chat with the umpire. Watch live now - — Australian Open (@AustralianOpen) 11:02

Kokinakis bauda visai vētrainu vietējās publikas atbalstu un ir viena uzvarēta geima attālumā no panākuma 2. setā - 5-0.

11:00

4-0. Gulbis zaudēja 11. izspēlēs pēc kārtas. Viņš talantīgajam austrālietim piekāpās arī ceturtajā geimā, setā nokļūstot iedzinēju lomā 0-4.

10:53

Gulbis neveiksmīgi nospēlēja pie savas serves, kā rezultātā Austrālijas tenisists lauza Latvijas tenisa līdera servi, izvirzoties vadībā ar 2-0, vēlāk 3-0.

10:49

Otro setu ar servi sāka Kokinakis, gūstot pārliecinošu uzvaru 1-0.

10:48 Ernestam labs 1.seta no 0-3 uzvarēts sets ar 7:5. — Jambo (@LYON_21_08) 10:46

Pirmajā setā pēc 45 minūšu ilgas cīņas pārāks bija latvietis. Pie rezultāta 5-5 viņam izdevās lauzt sāncenša servi un izvirzīties priekšā, pēcāk gūt uzvaru setā 7-5.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa