19.01.2015. 10:46
Demonstrējot nestabilu sniegumu, ar zaudējumu sezonas pirmo «Grand Slam» tenisa turnīru «Australian Open» pirmdien Melburnā sāka Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis, kurš pirmās kārtas spēlē 7-5, 0-6, 6-1, 6-7, 6-8 piekāpās talantīgajam mājiniekam Tanasim Kokinakim. Cīņas laikā (ceturtais sets) Gulbim bija četras mačbumbas. Šis viņam ir otrais zaudējumus divos mačos jaunajā sezonā.

• Gulbis «Australian Open» sāks pret mājinieku Kokinaki 2015. g. 16. janvāris
  • Ivanoviča zaudē «Australian Open» pirmajā kārtā šodien

Spēle ritēja 4 stundas un 10 minūtes. Par dalību pirmās kārtas mačā latvietis tika pie 10 ATP ranga punktiem un 24 378 eiro prēmijas.

Gulbis, kurš ATP pasaules vienspēļu rangā ieņem 13. vietu, sacensībās izlikts ar 11. numuru, bet 18 gadus vecais Kokinakis pasaules rangā pašlaik ieņem 147. pozīciju (karjeras rekords). Viņi savā starpā līdz šim nebija tikušies.

Maču Gulbis sāka neveiksmīgi, pēc līdzvērtīga pirmā geima otrajā ļoti pārliecinoši zaudējot savu servi. Trešajā geimā Kokinakis zaudēja tikai vienā izspēlē un panāca 3-0 savā labā, bet nākamajā geimā Gulbis nospēlēja bez kļūdām un ieguva savu pirmo punktu. Piektajā geimā latvietis atguva breiku, kad uzvarēja visās četrās izspēlēs pie mājinieka serves, bet sestajā geimā sportisti iesaistījās saistošā un ilgā cīņā, kurā pārāks bija Gulbis, panākot 3-3.

Septītajā geimā Kokinakis atguva vadību, bet nākamajā geimā tika pie divām breikbumbām. Gulbis ar pacietīgu spēli un labu servi abas bumbas atspēlēja, brīdi vēlāk atjaunojot neizšķirtu. Devītajā geimā austrālietis pēc nepārliecinoša sākuma strauji uzlaboja sniegumu un pārliecinoši tika pie punkta, bet nākamajā geimā Gulbis uzvarēja visās izspēlēs un panāca 5-5.

Izskirosie momenti ir jamacas spelet. Tas nak ar gadiem un pieredzi #Gulbis— Kristaps Valters (@Adis1981) January 19, 2015

Visās izspēlēs latvietim izdevās uzvarēt, arī nākamajā geimā pie austrālieša serves, kas Gulbim ļāva servēt par uzvaru setā. Iespaidīgo sēriju latvietis turpināja arī nākamajā geimā, kad ar teicamām servēm nodrošināja uzvaru setā.

Otro setu Gulbis aizvadīja ļoti neveiksmīgi, pirmajos piecos geimos uzvarot vien četrās izspēlēs un nokļūstot graujošos iedzinējos ar 0-5. Otrajā geimā Kokinakis izmantoja pirmo no divām breikbumbām, bet ceturtajā geimā - otro no trim breikbumbām.

Seta gaitā latvietis vairākas reizes izrādīja klaju neapmierinātību ar skatītāju uzvedību viņas serves laikā, vienā no epizodēm izkliedzot: «Izrādiet taču cieņu!» Tas sestajā geimā noveda pie vēl vienas breikbumbas austrālietim, kuru viņš izmantoja, setā uzvarot ar 6-0.

Gulbis trešo setu ievadīja ar ļoti saspringtām izspēlēm pie sāncenša serves, divreiz neizmantojot iekrātu breikbumbu. Ar trešo mēģinājumu latvietis savu tomēr panāca un lauza pretinieka servi, bet nākamajā geimā pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē. Trešajā geimā austrālieša kļūdas Gulbim deva trīs breikbumbas, no kurām viņš izmantoja otro, panākot jau 3-0 savā labā, tomēr sekojošajā geimā Kokinakis izmantoja latvieša pasīvo spēli un vienu breiku atguva, izmantojot vienīgo iegūto breikbumbu.

After his win vs #Gulbis, @TKokkinakis goes around the WHOLE court to shake hands and high-five the fans. #AusOpen pic.twitter.com/lEQfo1E1Hf— Daniela Dolce (@dolce_daniela) January 19, 2015

Piektajā geimā Gulbim izdevās atjaunot pārsvaru un trešo reizi pēc kārtas lauzt mājinieka servi, kad viņš ilgstošā cīņā izmantoja savu otro breikbumbu. Sestajā geimā latvietis uzvarēja visās četrās izspēlēs un panāca 5-1 savā labā, bet nākamajā geimā spēja setu noslēgt, izmantojot pretinieka daudzās kļūdas un vēlreiz uzvarot visās izspēlēs.

Trešajā setā Gulbis turpināja uzvarēto izspēļu sēriju, «sausā» uzvarot gan pirmo geimu pie savas serves, gan otro geimu pie austrālieša serves. Trešajā geimā latvieša panākumu sērija pārtrūka, turklāt Kokinakis izmantoja vienīgo iegūto breikbumbu un vēlāk atjaunoja cīņā līdzsvaru. Pēc sešiem nospēlētiem geimiem rezultāts setā bija 3-3, bet neizšķirts saglabājās arī pēc nākamajiem diviem geimiem. Pēc devītā geima rezultāts kļuva 5-4 Gulbja labā, bet desmitajā geimā viņš neizmantoja pateicīgu situāciju mačbumbas iegūšanai.

Latvietis 12.geimā atgriezās identiskā pozīcijā un šoreiz tika pie divām mačbumbām, taču austrālietis tās abas ar servi atspēlēja. Ļoti saspringtā un ilgstošā geima turpinājumā Gulbis ieguva arī trešo un ceturto mačbumbu, taču arī tās mājinieks atspēlēja, vēlāk tomēr savu servi nosargājot.

Taibreikā latvietis pieļāva vienu kļūdu pēc otras, nonākot pārliecinošos iedzinējos ar 1:5 un vēlāk tajā zaudējot ar 2:7.

The atmosphere out on SC3 is electric as #Kokkinakis sends his match with #Gulbis into a 5th set, winning the TB 7-2 pic.twitter.com/G4yN1XffL0— Australian Open (@AustralianOpen) January 19, 2015

Piektā seta ievadā abi sportisti spēkojās ļoti līdzvērtīgi, bet ceturtajā geimā tribīņu vētraini atbalstītais Kokinakis ieguva vienu breikbumbu, kuru gan Gulbis sekmīgi atspēlēja. Arī turpinājumā spēle ritēja spraigi un bagāti, ar garām izspēlēm, pēc sešiem geimiem rezultātam esot 3-3. Septītajā geimā kārtējās garajās izspēlēs Gulbis divreiz tika pie breikbumbas, taču Kokinakis allaž atspēlējās.

Arī devītajā geimā Gulbis neizmantoja vienu breikbumbu, bet desmitajā geimā salīdzinoši kritiskā brīdī pie savas serves uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas un emocionālā cīņā nosargāja duelī līdzsvaru.

Pēc nākamajiem diviem geimiem rezultāts bija 6-6, cīņai turpinoties līdz kāda sportista divu punktu pārsvaram. Sekojušajā geimā latvietis ieguva vēl trīs breikbumbas un neizmantoja arī tās, otrajā gadījumā austrālietim pie sev tik svarīgā punkta tiekot vien pēc atkārtojuma skatīšanās un nervus kutinošā cīņā servi tomēr nosargājot.

Nākamajā geimā pēc divām Gulbja kļūdām Kokinakis ieguva pirmo mačbumbu, kuru latvietis atspēlēja ar netveramu servi. Nedaudz vēlāk mājinieks pēc kārtējām Gulbja kļūdām servē ieguva otro mačbumbu, kuru ovācijām bagāto tribīņu priekšā Kokinakis izmantoja.

Kokkinakis' triumphant lap of honour. What a match! #Kokkinakis #ausopen http://t.co/L0KEJu03wR— Australian Open (@AustralianOpen) January 19, 2015

Kokinakis 2013.gadā spēlēja Austrālijas un ASV atklāto čempionātu junioru turnīru finālos, bet pērn savā debijas reizē «Grand Slam» pamatsacensībās Austrālijā pārvarēja vienu kārtu.

Pirmajās divās kārtās Gulbim pretī nevarēja stāties kāds no citiem izliktajiem spēlētājiem. Pārvarot pirmo kārtu, nākamajā viņam pretiniekos būtu bijis cits mājinieks Sems Grots, kurš pirmdien ar 6-3, 7-6 (7:4), 6-4 uzvarēja Filipu Krajinoviču no Serbijas.

Nākamajās divās kārtās potenciāli spēcīgākie Gulbja pretinieki būtu bijuši vācietis Filips Kolšreibers, kurš izlikts ar 22. numuru, un čehs Tomāšs Berdihs, kuram ticis septītais numurs. Sasniedzot ceturtdaļfinālu, latvieša potenciālais pretinieks būtu bijis ar trešo numuru izliktais spānis Rafaels Nadals.

Melburnā Gulbis tikai divas reizes karjerā sasniedzis 2. kārtu. Tas notika 2009. gadā un pērn.

Prestižās sacensības ar kopējo prēmiju fondu 28,34 miljoni eiro noslēgsies 1. februārī.

Pirmajā setā pēc 45 minūšu ilgas cīņas pārāks bija latvietis. Pie rezultāta 5-5 viņam izdevās lauzt sāncenša servi un izvirzīties priekšā, pēcāk gūt uzvaru setā 7-5.

Ernestam labs #comebacks 1.seta no 0-3 uzvarēts sets ar 7:5. #Gulbis pic.twitter.com/oJnp14J5wo— Jambo (@LYON_21_08) January 19, 2015

Otro setu ar servi sāka Kokinakis, gūstot pārliecinošu uzvaru 1-0.

Gulbis neveiksmīgi nospēlēja pie savas serves, kā rezultātā Austrālijas tenisists lauza Latvijas tenisa līdera servi, izvirzoties vadībā ar 2-0, vēlāk 3-0.

4-0. Gulbis zaudēja 11. izspēlēs pēc kārtas. Viņš talantīgajam austrālietim piekāpās arī ceturtajā geimā, setā nokļūstot iedzinēju lomā 0-4.

Kokinakis bauda visai vētrainu vietējās publikas atbalstu un ir viena uzvarēta geima attālumā no panākuma 2. setā - 5-0.

Tension is rising out on Show Court 3, Ernests #Gulbis has a little chat with the umpire. Watch live now #ausopen - http://t.co/cFNzHCKrdD— Australian Open (@AustralianOpen) January 19, 2015

Otrais sets noslēdzas ar pārliecinošu Kokinaka dominanci. Viņš uzvarēja visos geimos - 6-0, spēlē panākot izlīdzinājumu pa setiem. Gulbis - Kokinakis 7-5, 0-6.

1-0. Trešā seta pirmajā geimā (servē Kokinakis) Gulbis ieguva trīs breikbumbas un ar trešo lauza sāncenša servi, setu sākot ar uzvaru.

2-0. Gulbis bez lielām problēmām uzvar izspēlēs pie savas serves.

Ernests Gulbis vēlreiz lauž austrālieša servi, izvirzoties vadībā 3-0.

Enge Sache zwischen @TKokkinakis vs. Ernests #Gulbis - @AustralianOpen jetzt LIVE #Eurosport2 #ATP #Tennis #AusOpen pic.twitter.com/9eMPmVQjMw— Eurosport DE (@EurosportDE) January 19, 2015

1-3. Ceturtajā geimā Gulbis nonāca zaudētāja lomā ar 30:40 un viņa oponents ar vienīgo breikbumbu lauza Latvijas tenisa līdera servi.

5-1. Jūrmalnieks vēlreiz ir pārāks pie Kokinaka serves, atgūstot iepriekšējā geimā zaudēto. Gulbis uzvarēja arī izspēlēs pie savas serves, turklāt nezaudējot ne punkta.

Gulbis pārliecinoši uzvar setā ar 6-1, mačā izvirzoties priekšā ar 7-5, 0-6, 6-1. Latvietis ir viena uzvarēta seta attālumā no panākuma pirmās kārtas mačā.

Ernests Gulbis līdz šim izpildījis 16 «eisus», kamēr Kokinakis neatvairāmi servējis 6 reizes.

1-0. Ceturto setu ar servi sāka Gulbis, viņš nezaudēja nevienā izspēlē un nonāca vadībā.

#Gulbis had enough of the crowd, lets the umpire remember that for good. #AusOpen (Photo by @dsouness) pic.twitter.com/xzOoKt4qAJ— Ernests Gulbis (@egulbisfans) January 19, 2015

2-0. Gulbis lauž Kokinaka servi!

1-2. Gulbis nenosargā uzvaru pie savas serves, ļaujot pretiniekam gūt pirmo punktu setā.

2-2. Setā līdzsvars.

3-2. Ernests Gulbis ne bez grūtībām uzvar izspēlēs pie savas serves.

3-3. Kokinakis vēlreiz panāk izlīdzinājumu setā, rezultātam kļūstot 3-3. Servējot, viņš zaudēja tikai vienu punktu.

4-3. Gulbis neatstāj nekādas cerības sāncensim pie savas serves.

: ) “@MegaLuone: Be worried. EG smiling. Subliminal meaning #Aiziet #Gulbis” pic.twitter.com/oQMgJVxIez— Ernests Gulbis (@egulbisfans) January 19, 2015

4-4. Smagā cīņā Kokinakis uzvar izspēlēs pie savas serves, kārtējo reizi panākot neizšķirtu.

5-4. Gulbja labā.

5-5. Vietējo līdzjutēju atbalstīts Kokinakis uzvar 10. geimā. Gulbis šajā geimā atradās divu uzvarētu punktu attālumā no panākuma visā mačā.

6-5. Latvietis ir pārāks pie savas serves.

6-6. Gulbis neizmanto četras mačbumbas un spēle turpinās taibreikā.

Tādas ovācijas, kad Gulbis iesit tīklā. Kaut kā likās, ka par kļūdām skaļi līksmot tenisā nav pieņemts. #Kokkinakisfans #Gulbis— Gatis Šļūka (@KarikaturaLv) January 19, 2015

Papildgaimā ar 6:1 vadībā Kokinakis.

Gulbis zaudē taibreikā ar 2:7 Uzvarētāju noskaidros piektajā setā.

Ja #Gulbis šo spēli zaudēs, tad tās neizmantotās mačbumbas viņam sāpēs visu atlikušo 2015. gada sezonu.— Kārlis Dagilis (@karlisdagilis) January 19, 2015

1-0. Piekto setu ar servi sāka Kokinakis. Septiņu minūšu laikā viņš bija pārāks izspēlēs pie savas serves.

1-1. Katrs no tenisistiem aizstāv savu servi.

2-1. Trešajā geimā Kokinakis ar lielām grūtībām uzvarēja izspēlēs pie savas serves. Šajā geimā rezultāts vienubrīd bija 40:40, taču sacensību mājinieks uzvarēja nākamos divus punktus.

2-2. Kokinakis ceturtajā geimā ieguva vienu breikbumbu, bet Gulbis savu servi prata nosargāt, saglabājot līdzsvaru mačā.

3-2. Austrālijas jaunais tenisists vēlreiz izvirzās priekšā.

3-3. Pēc ilgstošas cīņas Gulbis aizstāv savu servi.

4-3. Gulbis neizmanto divas breikbumbas, smagu uzvaru geimā izcīnot Kokinakim.

Vājprātīgs teniss. #Gulbis— Mareks Gaidamovics (@Bluzmanis) January 19, 2015

4-4. Vairākas skaistas izspēles, kurās pārāks Gulbis un viņš aizstāv savu servi.

C'mon #Gulbis pic.twitter.com/d5OPFYS4xB— Sebastien De C (@Tiansito) January 19, 2015

5-4. Arī devītajā geimā Gulbim bija viena breikbumba, bet viņš to neprata izmantot.

5-5. Ļoti līdzīga cīņa turpinās.

Vienvārd sakot- riktīgs tenisa trilleris. #Gulbis— aleksa kaija (@AKaijaaa) January 19, 2015

6-5. Kokinakis vēlreiz uzvar izspēlēs pie savas serves.

6-6.

Spēle rit jau 4 stundas.

7-6. Kokinakis izglābjas par mata tiesu. Gulbim bija 3 breikbumbas, bet atkal nevienu no tām Latvijas labākais tenisists neizmantoja.

Viens pret visiem. #Gulbis— Andris Rubīns (@Rubins) January 19, 2015

Spēle galā! Gulbis ļoti smagā cīņā piedzīvo zaudējumu ar 7-5, 0-6, 6-1, 6-7 (2), 6-8.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301