07.08.2013. 20:59
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien ar 6-3, 1-6, 6-1 uzveica pasaules 16.raketi itāli Fabio Fonjīni Kanādā notiekošā prestižā Monreālas "Masters 1000" sērijas turnīra jeb "Rogers Cup" vienspēļu sacensību otrās kārtas mačā. Tā bija latvieša trešā uzvara pār spēcīgo Itālijas tenisistu četros savstarpējos mačos karjerā.

Trešajā kārtā ceturtdien plkst.21 (tiešraide Viasat Sport BalticGulbja pretinieks centrālajā kortā būs brits Endijs Marejs, kurš ATP rangā ieņem 2.pozīciju un šovasar pirmo reizi karjerā triumfēja prestižajā Vimbldonas Grand Slam turnīrā.

Gulbja nākamais pretinieks trešdien divos setos ar 6-4, 7-6(2) uzveica spāni Marselu Granoljersu, izcīnot 13.uzvaru pēc kārtas. Lai gan Marejs latvieti uzveicis ikvienā no pieciem savstarpējiem mačiem, tie visi notikuši laika posmā no 2008. līdz 2010.gadam. Šogad Gulbis sešās spēlēs ar TOP 10 tenisistiem svinējis divus panākumus.

Uzveic veiksmīgi spēlējošo Fonjīni

Cīņu ar servi uzsāka Gulbis, taču jau ar pirmo piegājienu Fonjīni to lauza, tomēr jau nākamajā geimā Gulbim izdevās tikt pie divām breikbumbām, no kurām latvietis izmantoja otro, izlīdzinot rezultātu setā. Turpinājumā Gulbim atkal radās problēmas ar savu servi, kā rezultātā itālis ieguva trīs breikbumbas, taču Latvijas labākajam tenisistam tās izdevās atspēlēt, galarezultātā pieveicot Fonjīni arī visā geimā un panākot vadību pirmo reizi mačā. Pēcāk Gulbim izdevās jau lauzt pretinieka servi un panākt jau 3-1 savā labā. Nākamais geims Gulbim pie savas serves jau izdevās veiksmīgāks, kā rezultātā panākta vadība ar 4-1. Nākamajam bija jāservē Fonjīni un itālim izdevās vienu geimu atspēlēt. Pēc tam Gulbim atkal radās problēmas ar savas serves izmantošanu, kā rezultātā starp abiem sportistiem septītajā geimā cīņa ritēja gandrīz punkts punktā, tomēr noslēgumā Gulbis darbojās pārliecinošāk un panāca 5-2 sev par labu. Turpinājumā itālim izdevās vienu geimu pie savas serves atspēlēt, bet pēc tam ieguva divas breikbumbas, kuras Gulbim izdevās atspēlēt un pielikt punktu setam, uzvarot tajā ar 6-3.

Otro setu ar identisku gājienu, kā pirmajā Fonjīni, sāka Gulbis, kurš lauza pretinieka servi. Tomēr pēcāk ar to pašu atbildēja Fonjīni, kurš izlīdzinot rezultātu setā, turklāt pēc tam viņš bija labāks arī nākamajā geimā, izvirzoties vadībā ar 2-1. Tomēr ar to itāļa pārspēks nebeidzās, jo jau nākamajā geimā viņam vēlreiz izdevās lauzt Gulbja servi un uzvarēt arī pie savas, kā rezultātā Fonjīni panāca jau 4-1 sev par labu. Pēc tam geimu ar servi uzsāka Gulbis, taču viņš atkal nepārliecināja, un Fonjīni panāca 5-1. Turpinājumā itālis pie savas serves nospēlēja ne pārāk veiksmīgi - Gulbim izdevās tikt pie breikbumbas, taču Fonjīni to atspēlēja un uzvarēja geimu, pārliecinoši gūstot panākumu otrajā setā ar 6-1.

Izšķirošo setu ar servi uzsāka Gulbis, taču Gulbim nācās piekāpties, tomēr latvietis nākamajā geimā zaudēto atguva un izlīdzināja rezultātu setā. Trešajā geimā viņam izdevās uzvarēt pie savas serves, bet nākamajā sīvā cīņā Gulbis lauz Fonjīni servi, panākot 3-1 sev par labu. Latvietis tādā pašā garā cīnījās arī turpmāk, nākamajā geimā uzvarot pie savas serves, bet pēc tam ātri iegūstot trīs breikbumbas, kad servēja viņa pretinieks. No tām Gulbis izmantoja jau pirmo un panāca pārliecinošo 5-1. Nākamajā geimā pie savas serves Gulbis nospēlēja pārliecinošu un uzvarēja setu ar 6-1, kļūstot arī par mača uzvarētāju.

Gulbis pirmajā kārtā pirmdien ar 7-6(4), 6-4 pārspēja pasaules 29.raketi Felisiano Lopesu no Spānijas. Par 3.kārtas sasniegšanu latvietis nopelnījis 90 ATP ranga punktus un 35 660 dolāru prēmiju.