29.05.2013. 18:08
2013. gada otrā «Grand Slam» turnīra «Roland Garros» otrās kārtas spēli šobrīd Parīzē (Francija) aizvada Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis, spēkiem mērojoties ar mājinieku Gaelu Monfisu. Rezultāts pēc pirmā seta ir 7:5 (5) Gulbja labā. Rit otrais sets...

Pirmā seta pirmajos divos geimos abi tenisisti ar lielām grūtībām nosargāja savu servi, bet nākamajos divos geimos abi pie savas serves darbojās daudz pārliecinošāk.

Pie pirmās iespējas atrauties piektajā geimā tika Monfiss, kurš tika pie divām breikbumbām un izmantoja otro no tām. Tiesa, Gulbis jau nākamajā geimā atbildēja ar to pašu, arī iekrājot divas breikbumbas un izmantojot jau pirmo no tām. Rezultāts tādējādi kļuva neizšķirts 3-3.

Nākamajos divos geimos pārāki atkal bija servējošie tenisisti, bet devītajā geimā Gulbis savam pretiniekam neļāva uzvarēt nevienā no izspēlēm, panākot 5-4 savā labā.

Nākamajā geimā latvietim pie pretinieka serves bija laba iespēja tikt pie setbumbas, tomēr tā palika neizmantota, rezultātam kļūstot 5-5.

Pie rezultāta 6-5 Gulbja labā mačs 12.geima izskaņā uz pavisam īsu brīdi lietus dēļ tika pārtraukts, tomēr sportisti ātri atgriezās kortā un geimu pabeidza, Monfilam panākot 6-6.

Taibreika pirmajās piecās izspēlēs punktus izcīnīja servējošie tenisisti, bet pirmais breiks padevās Gulbim, kurš panāca 4:2 savā labā. Nedaudz vēlāk latvietis pretinieka kļūdu rezultātā tika pie trim setbumbām un, izmantojot pēdējo no tām, nodrošināja uzvaru pirmajā setā.

ATP reitingā Gulbis šobrīd ieņem 40. vietu, kamēr 26 gadus vecais francūzis, kurš dzimis turnīra norises pilsētā Parīzē, pašlaik atrodas 81. pozīcijā. Iepriekš viņi savā starpā nebija tikušies.

Savas karjeras laikā Francijas tenisists triumfējis četros ATP raudzes turnīros. Viņa labākais rādītājs ATP reitingā ir 7. vieta, kurā atradās 2011. gada jūlijā.

Pirmās kārtas mačā smagā, nogurdinošā (spēle ritēja vairāk nekā četras stundas) cīņā 26 gadus vecais Monfiss ar 7:6 (8), 6:4, 6:7 (3), 6:7 (4), 7:5 pieveica šā brīža pasaules 6. raketi Tomašu Berdihu no Čehijas.

Savukārt Gulbis visai pārliecinoši ar 6:1, 7:6 (4), 6:3 apspēlēja brazīlieti Rožeriu Dutru Silvu.

Par iekļūšanu otrajā kārtā katrs no tenisistiem tikušie pie 45 reitinga punktiem un 35 000 eiro prēmijas, bet, sasniedzot trešo kārtu, saņems 90 punktus un 60 000 eiro.

Trešajā kārtā Gulbja - Monfisa mača uzvarētājs spēlēs pret Igoru Sijslingu (Nīderlande) vai Tomiju Robredo (Spānija).

Reklāma Visveiksmīgāk no iepriekšējām sešām reizēm Francijas atklātajā čempionātā Gulbis startēja 2008. gadā, kad sasniedza sacensību ceturtdaļfinālu, bet pagājušajā gadā viņš nepārvarēja pirmās kārtas barjeru.

«Roland Garros» turnīrs ar kopējo prēmiju fondu 21 017 000 eiro risinās māla seguma kortos.