08.03.2013. 09:58

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš pēdējo nedēļu laikā izcīnījis jau 11.uzvaras pēc kārtas, sarunā ar ASV plašsaziņas līdzekļiem padalījies gan ar saviem mērķiem, gan karjeras kāpumiem un kritumiem.

"Nav patīkami spēlēt kvalifikācijā, tas vienkārši nogurdina. Spēles ir tikpat grūtas kā pamatturnīrā, jo daudzi no spēlētājiem ir patiešām labi. Tas ir grūti, taču ir tā kā ir. Tagad esmu pakāpies rangā, tāpēc ceru, ka drīz automātiski būšu pamatturnīrā," sacīja Gulbis.

Jautāts, kas bija faktori, kas Gulbim lika izkrist no labāko simtnieka, latvietis atbildēja: "Netrenējos labi, mainīju treneris, man nebija sistēmas. Tas nav noslēpums. Ja smagi trenējies, tad rezultāti parādīsies, taču, ja ne, tad to nebūs. Viss ir vienkārši. Nedarīju savu darbu pietiekami labi, tāpēc arī izkritu no simtnieka."

"Kā jau pāris reizes teicu Delrejbīčā, runāju ar savu treneri un viņš teica, ka aprīlī es atgriezīšos TOP100. Tāpēc viņš ir priecīgs, ka tas notika tik ātri. Arī pats esmu nedaudz pārsteigts," atzina tenisists. "Pirms tam spēlēju Marseļā, labā spēlē zaudēju Berdiham un jau nākamajā rītā lidoju uz Ameriku. Paspēju aizvadīt tikai vienu treniņu un jau bija jāsāk kvalifikācija. Nebija nekādas sagatavošanās. "

Atgriežoties pie tēmas par dzeršanas un smēķēšanas atmešanu, Gulbis sacīja: "Nesaku, ka esmu liels dzērājs vai smēķētājs. Vienkārši parasts jauns puisis. Taču profesionālis nedrīkst tāds būt. Jāskatās, ko tu dari par daudz, bet es tam nesekoju līdzi. Marihuāna diemžēl tenisistiem nav atļauta, bet es nesaprotu kāpēc. Taču jā – esmu visu atmetis un tagad man ir veselīgs dzīvesveids. Nezinu, cik ilgi tā būs (smejas). Ja rezultātu nāks, tad turpināšu pie tā pieturēties. Šobrīd rezultāti ir. Tas atmaksājas."

"Tas ir nomācoši – katru gadu doties uz tiem pašiem turnīriem, redzēt spēlētājus, kuri tos uzvar un tai pat laikā apzināties, ka, ja spēlēšu labi un visu darīšu pareizi, es varu uzvarēt to puisi, kas uzvarēja turnīru. Patiesi ticu, ka esmu labāks par dažiem, kas uzvar un ir rangā augstāk par mani. Man tas jāpierāda un galvenokārt jau sev. Tieši tas man bija kā klikšķis [kaut ko mainīt]. Mans mērķis nav būt piecdesmitajam pasaulē, tas mani neinteresē. Četru, piecu gadu laikā gribu sevi pierādīt," piebilda latvietis. "Treneris saka, ka viņš ir patiesi priecīgs trenēt mani, jo nav daudz spēlētāju ar tādu potenciālu, kā man. Mani nav viegli trenēt, man nav vienkāršs raksturs. Taču mani ir interesanti trenēt, jo varu uzvarēt kaut ko lielu. Tā domā gan treneris, gan es. Mans sapnis viennozīmīgi ir uzvarēt "Grand Slam". Pagaidām vēl neesmu uzvarējis neko lielu. Esmu ticis pie trim tituliem, bet mana karjera ir gājusi gan augšup, gan lejup. ".

Uz jautājumu, kādu Gulbis redz tuvāko nākotni, tenisists atzina: "Varu tikt tālu, kaut vai šajā pašā [Indianvelsas] turnīrā. Man nepatīk šī sajūta, jo tā padara mani nedaudz nervozu un emocionālu kortā. Gribu nedomāt par to, darīt to, ko darīju pēdējos trīs mēnešus un skatīties, kā viss attīstīsies. Negribu sev radīt pārāk lielu spiedienu, jo tas ir grūti. Man bijušas lielas cerības, un, tad kad tās nav izdevies realizēt, sarūgtinājums bijis ļoti liels. Negribu tagad sev radīt pārāk lielas cerības. Kas notiks, tas notiks."

Izmantotie resursi:Tennis - Straight Sets Blog - NYTimes.comLatvijas Treneru tālākizglītības centrs Brīvības gatve 333, Rīga, LV-1006
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties