12.06.2012. 19:12
Latvijas tenisists Ernests Gulbis Londonas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien zaudēja itālim Simonem Bolelli.

Latvietis atzina sāncenša pārākumu ar rezultātu 3-6, 4-6.

Pirmajos piecos pirmā seta geimos abi tenisisti izcīnīja punktus pie savas serves. Kad rezultāts bija 3-2 Bolelli labā, itālis sestajā geimā pirmo reizi mačā lauza Gulbja servi, panākot 4-2 savā labā, bet nākamajā geimā pārliecinoši izkaroja jau trīs punktu pārsvaru. Astotajā geimā Gulbis pie savas serves zaudēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr vēlāk spēja saņemties un vienu geimu atspēlēja. Devītajā geimā Gulbim bija iespēja lauzt itāļa servi, kura gan palika neizmantota. Bolelli tādējādi tika pie uzvaras pirmajā setā ar 6-3.

Arī otrā seta sākumā abi tenisisti neļāva pretiniekam lauzt savu servi, taču pirmais pie vēlamā panākuma tika Bolelli, kurš piektajā geimā panāca 3-2 savā labā, bet geimu vēlāk izvirzījās vadībā ar 4-2. Smagā cīņā Gulbis prata uzvarēt septītajā un devītajā geimā, tomēr desmitajā Bolelli pārliecinoši nodrošināja uzvaru setā un visā mačā.

Dalību turnīrā Gulbis noslēdza bez izcīnītiem ATP ranga punktiem.Gulbja un Bolelli cīņa bija plānota jau pirmdien, tomēr ilgstošo lietusgāžu dēļ šajā dienā netika sākts neviens mačs.

Jaunākajā ATP pasaules rangā Gulbis atrodas 98.vietā, bet Bolelli ieņem 120.pozīciju.

Iepriekš abi tenisisti savā starpā bija tikušies divas reizes - 2007.gada Heilbronas "Challenger" turnīra ceturtdaļfinālā latvietis bija pārāks ar 6-4, 6-1, bet pagājušā gada Bangkokas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Gulbis piekāpās ar 6-7 (5:7), 6-7 (5:7).

Gulbis šogad startē neveiksmīgi un uzvarējis tikai sešos no 17 aizvadītajiem ATP mačiem, turklāt jau zaudējis cerības kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm. Savukārt Bolelli šogad pārsvarā sacenšas ATP turnīru kvalifikācijas mačos un "Challenger" turnīros.

Otrajā kārtā Bolelli tiksies ar francūzi Žilu Simonu, kurš izlikts ar ceturto numuru un pirmajā kārtā bija brīvs no sacensībām.

Pagājušā gada Londonas "ATP World Tour 250" turnīrā Gulbis zaudēja jau pirmajā kārtā, tāpēc šonedēļ viņam ATP vienspēļu ranga punkti nebija jāaizstāv.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009