27.08.2013. 00:10
Ernestam Gulbim "US Open" beidzies ar zaudējumu jau 1. kārtā, piecos setos ar 6:3, 3:6, 6:1, 6:7(4), 4:6 piekāpjoties Austrijas tenisistam Andreasam Haideram-Maureram. Gulbis bija vadībā ar 2-1 pa setiem un breiku ceturtajā setā, taču pamanījās izlaist uzvaru.

Ernests Gulbis savu septīto "US Open" sāka (un arī beidza) ar maču pret ranga 88. vietā esošo Austrijas tenisistu Andreasu Haideru-Maureru. Latvijas pirmais numurs otro reizi Ņujorkā un karjerā kopumā tikai ceturto reizi "Grand Slam" turnīrā ir izlikto pulkā, tiekot pie 30. numura. Iepriekšējos trīs "major" turnīros Gulbis izliktā statusā zaudēja jau savā pirmajā mačā. Šodien nelāgo tradīciju neizdevās lauzt.

Latvijas un Austrijas tenisistu mačs 4. kortā sākās ar Gulbja uz nulles noturētu servi. Ernests Haideru-Maureru pirmajā setā pārspēja ar 6:3, taču viegli Gulbim neklājās. Sava serve vienreiz tika zaudēta, bet vienreiz to izdevās noturēt no 15:40. Savukārt pēdējais geims uzvarēts no 0:30.

Otrajā setā ar tādu pašu rezultātu pārāks bija Haiders-Maurers, kurš vienīgo breiku ieguva ceturtajā geimā. Gulbis astotajā geimā savu servi noturēja no 0:40 jeb atspēlēja trīs setbumbas. Izglābt setu nebija lemts – 3:6. Pēc nospēlētiem diviem setiem katrs tenisists bija uzvarējis 56 izspēlēs.

Trešajā setā austrietis tika sagrauts ar 6:1. Haiders-Maurers vienīgo geimu uzvarēja, atspēlējot četras breikbumbas. Kad Gulbis ceturtā seta sākumā izvirzījās vadībā ar breiku, šķita, ka uzvara tūlīt būs rokā. Taču nekā – pašam Ernestam un viņa faniem nācās krietni panervozēt un beigās vilties. Gulbis breika pārsvaru izlaida 8. geimā, kas uz nepilnām 10 minūtē tika pārtraukts lietus dēļ. Nedaudz vēlāk Gulbis ar 4:7 zaudēja taibreiku.

Tāpat kā pirms gada pret Tomiju Hāsu, arī šogad 1. kārtā jāspēlē pieci seti. Izšķirošajā setā Gulbim priekšrocība servēt pirmajam. Gulbis trešajā geimā atspēlēja breikbumbu, austrietis ceturtajā pat trīs. Pirmais un vienīgais pie breika šajā setā tika Haiders-Maurers, kurš izcēlās devītajā geimā. Atšķirībā no abu vienīgās iepriekšējās spēles pērn Kicbīlē, Haiders-Maurers šoreiz maču izservēt spēja – Gulbim sāpīgs zaudējums ar rezultātu 6:3, 3:6, 6:1, 6:7(4), 4:6. Gulbis realizēja tikai 5/22 breikbumbām.

Gulbis ceturto reizi "Grand Slam" turnīros piedalījās kā izsētais un arī ceturto reizi zaudēja jau 1. kārtā. Piecu setu mačos Gulbim pēc pirmdienas fiasko 3-6, visas trīs uzvaras gūstot no 0-2. Ernests par piedalīšanos vienā mačā saņēmis 10 punktus (pērn par 2. kārtas sasniegšanu bija 45) un 32 000 dolāru prēmiju.

Latvijas tenisa līderi kortā atkal redzēsim pavisam drīz – septembra vidū Deivisa kausa mačā Rīgā pret somiem. ATP tūrē Gulbis atgriezīsies turnīrā Sanktpēterburgā (sākums 16. septembrī), kam sekos došanās uz Pekinu.