27.12.2013. 21:44

  • Bukmeikeri: «Latvijas Gada balvas sportā 2013» galvenie favorīti Gulbis un M.Dukurs 2013. g. 19. decembris
  • Gulbis saņēmis LTS gada spēlētāja balvu 2013. g. 18. decembris

LASI TVNET: Dukurs un Grigorjeva plūc valsts gada labāko sportistu laurus

Gulbja pretinieki izšķirošajā līdzjutēju balsošanas kārtā bija autosportists Reinis Nitišs un orientierists Edgars Bertuks. Par populārāko Gulbis kļuva abās balsojuma kārtās.

Ernests Gulbis aizvadīja savas karjeras veiksmīgāko un stabilāko sezonu. Viņš izcīnīja divus «ATP World Tour 250» kategorijas titulus no saviem četriem kopumā. Vēl šā gada sākumā Gulbis ATP reitingā atradās tikai 138. pozīcijā, bet nu ir labāko 25 tenisistu sarakstā, ieņemot 24. vietu.

Mūsu tenisa līdera panākumu atslēga ir smags darbs, kam viņš pilnībā nodevās šajā sezonā, plūcot no tā augļus. Gulbja sniegums kortā sagādāja problēmas teju ikvienam top klases tenisistam. Par piemēru kalpo Indianvelsas «Masters 1000» turnīrs, kur viņš astotdaļfināla mačā 4:6, 6:4, 7:5 ļoti sīvā, līdzīgā cīņā piekāpās ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam. Šī spēle tika atzīta par 2013. gada trešo labāko šajā sezonā.

Gada uzlecošās zvaigznes titulu tikmēr saņēma hokejists Zemgus Girgensons, kurš pašlaik ir vienīgais Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošais latvietis. Viņš balsojumā apsteidza Kristeru Gudļevski (hokejs), Līnu Mūzi (šķēpmešana), Kristapu Porziņģi (basketbols) un Tomu Skujiņu (šosejas riteņbraukšana).

Svinīgā ceremonija ik gadu vienkopus pulcē sporta sabiedrības cilvēkus - Latvijas lielākās zvaigznes un panākumu guvējus, daudzsološākos jaunos talantus un Latvijas sporta dzīves vadītājus. Klātesošie kopā ar sporta līdzjutējiem rezumē gada spilgtākos sporta notikumus un svinīgā atmosfērā publiski pateicas saviem izcilniekiem.

Jau iepriekš bija zināms, ka balvu par mūža ieguldījumu saņem basketbola treneris Imants Pļaviņš, bet pārējās 14 nominācijās uzvarētāji tiek paziņoti pasākumā.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Igo Japiņa sporta aģentūra prestižo sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau devīto reizi.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties