19.02.2015. 22:51
Latvijas tenisists Ernests Gulbis ar zaudējumu mājiniekam Žeremijam Šardī sācis un noslēdzis Marseļas ATP turnīra titula aizstāvēšanu. Atkal pieļaujot pārāk daudz kļūdu sitienos no labās puses, latvietis kapitulēja sāncensim ar 3:6, 4:6. Cerības uz sezonas pirmo uzvaru Ernestam jāatliek uz Dubaijas turnīru.

Trešo reizi piedaloties Marseļas turnīrā, Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 13.) noteikti alka beidzot izcīnīt pirmo panākumu 2015.gadā. Līdz šim latvieša kontā bija trīs neveiksmes, turklāt visas pret rangā zemāk esošiem sāncenšiem. Pērn Gulbis Marseļā kļuva par čempionu, bet šogad turnīru sāka no 2.kārtas, kur pretī stājās mājinieks Žeremijs Šardī.

28 gadus vecais francūzis ATP rangā šobrīd ir 35.vietā, bet viņa rekords 25.pozīcija. Viņa kontā ir viens ATP tituls, bet savstarpējos dueļos Gulbim 3-1 handikaps. Ņemot vērā šīs sezonas rezultātus, nepārsteidza, ka bukmeikeru prognozēs abu tenisistu izredzes tikt pie uzvaras tika vērtētas gandrīz vienādi.

Jau spēles pirmajā geimā Gulbis varēja tikt pie breika, tomēr Šardī savas kļūdas laboja ar lieliskām servēm, atspēlējoties no 15:40. Tikmēr Gulbis ceturtajā geimā savu servi zaudēja – nokļuvis 0:40 situācijā, Ernests atspēlēja pirmās divas breikbumbas, bet trešās izspēlē izsita kārtīgi autā.

Francūzis arī seta turpinājumā izvēlējās taktiku spēlēt uz Ernesta labo pusi, gaidot kļūdas. Tas deva vēlamo rezultātu – mūsu sportistam tā arī neizdevās atspēlēties, pirmo setu zaudējot ar 3:6.

Līdzī iesākās arī otrais sets. Gulbis tā ievadā zaudēja servi, kārtējo reizi atzīmējoties ar forehand kļūdām. Tikmēr bieži vien nestabilais Šardī šoreiz droši kontrolēja notikumus pie savas serves, virzoties pretī panākumam. Atspēlēšanās cerības nācās atlikt uz 20.geimu, kad Šardī servēja par uzvaru mačā.

Mājinieks nedaudz neizturēja nervu spriedzi, pieļaujot trīs kļūdas pēc kārtas. Gulbim atkal bija divas breikbumbas, taču tāpat kā mača ievadā Šardī tās novērsa. Trešās iespējas vairs nebija. Ar labu servi mājinieku tenisists uzstādīja spēles beigu rezultātu – 6:3, 6:4.

Gulbis līdz ar to neaizstāvēja pērn iegūtos 250 reitinga punktus, bet jaunnedēļ tas vēl neliks zaudēt daudz vietas rangā. Nākamais turnīrs latvietim jau jaunnedēļ Dubaijā – ATP Tour 500.