01.09.2015. 22:53
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien, nepabeidzot pamatsacensību pirmās kārtas maču, izstājās no ASV atklātā čempionāta vienspēļu turnīra.

Pirmajā mačā latvietis cīnījās ar britu tenisistu Aljažu Bedeni, taču pie rezultāta 6-3, 4-6, 0-3 cīņu neturpināja.

Pirmajos sešos geimos cīņa ritēja līdzīgi un rezultāts pēc tiem bija 3-3, taču turpinājumā Gulbis divreiz uzvarēja pie savas serves un vienreiz lauza pretinieka servi, tādējādi gūstot panākumu visā setā.

Otrā seta sākumā Gulbis realizēja breikbumbu un uzvarēja pie savas serves, nonākot vadībā ar 2-0. Taču nākamajos trīs geimos veiksmīgāks bija Bedene, kurš panāca 3-2 savā labā. Turpmākajos četros geimos tenisisti uzvarēja pie savām servēm, rezultātam kļūstot 5-4 Bedenes labā, bet desmitajā geimā brits atkal lauza Gulbja servi un uzvarēja setā ar 6-4.

Trešā seta sākumā Bedene divreiz uzvarēja pie savas serves, bet vienreiz realizēja breikbumbu, nonākot vadībā ar 3-0. Tiesa, pēc trešā geima Gulbis nolēma cīņu neturpināt.

Gulbis, kurš svētdien nosvinēja savu 27.dzimšanas dienu, ATP rangā šobrīd ieņem 67.vietu, bet Slovēnijā dzimušais 26 gadus vecais Bedene atrodas 57.vietā, kas ir viņa karjeras rekords.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā nebija tikušies.

Kā zināms, Gulbim šis gads ir ļoti neveiksmīgs - ieskaitot kvalifikācijas sacensības un «Challenger» turnīrus, viņš aizvadījis 31 cīņu, kā laikā gūtas tikai desmit uzvaras. Nesen Gulbis aizvadīja līdzšinējās sezonas sekmīgāko turnīru, aizkļūstot līdz Monreālas «Masters 1000» turnīra ceturtdaļfinālam, bet pēc tā atkal cietis trīs zaudējumus pēc kārtas.

Latvijas tenisists ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā piedalījās jau devīto reizi. Līdz šim labāko rezultātu viņš sasniedza pirmajā reizē 2007.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtajai kārtai. Četras reizes latvietis no turnīra izstājies otrajā kārtā, bet četras reizes zaudējis jau pirmajā mačā. Pērn viņš pirmajā mačā viegli pieveica francūzi Keniju de Šeperu, bet pēc tam piekāpās savam treniņu partnerim Dominikam Tīmam, izlaižot divu setu pārsvaru. Līdz ar to šogad latvietim bija jāaizstāv 45 ATP ranga punkti. Tiesa, par zaudēšanu pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja tikai desmit punktus.

Tikmēr Bedene šo gadu sagaidīja vien ATP ranga 145.pozīcijā, bet jau pirmajā nedēļā aizkļuva līdz Čennajas 250 punktu turnīra finālam, sacensības sākot vēl no kvalifikācijas. Vēlāk gan viņš ATP turnīru ceturtdaļfinālos spēlējis vēl tikai divas reizes, tomēr paralēli tenisists sekmīgi piedalās arī «Challenger» sērijas turnīros.

ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā viņš spēlē vien otro reizi karjerā - 2013.gadā pirmajā mačā piekāpās krievam Dmitrijam Tursunovam.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētājs tiksies ar amerikāni Donaldu Jangu, kurš pirmajā mačā sīvā cīņā ar 2-6, 4-6, 6-4, 6-4, 6-4 uzvarēja Žilu Simonu no Francijas, kurš bija izlikts ar 11.numuru. Savukārt trešajā kārtā Bedeni iespējama tikšanās ar turnīra 22.raketi Viktoru Troicki no Serbijas, bet ceturtajā - ar piekto numuru Stanu Vavrinku no Šveices.

Paralēli notikušajā mačā Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko ar 6-4, 1-6, 6-4 pārspēja vācieti Anniku Beku, tādējādi izcīnot pirmo uzvaru savā karjerā šī turnīra pamatsacensībās pieaugušajiem.