30.08.2014. 02:03
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piektdien ASV atklātā čempionāta otrās kārtas mačā ar 6-4, 6-3; 4-6, 3-6, 3-6 atzina austrieša Dominika Tīma pārākumu, lai gan cīņu latvietis iesāka ar diviem uzvarētiem setiem.

Gulbis cīņu iesāka ar dubultkļūdu, tomēr pēcāk latvietis spēja reabilitēties un izcīnīt punktu pie savas serves. Otrajā geimā Tīms pieļāva divas kļūdas savā servē (0:30), taču Gulbim šo pārsvaru neizdevās pārvērst punkta izteiksmē. Austrietis spēja atspēlēt deficītu un izcīnīt arī savu pirmo punktu mačā (1-1). Pēcāk abi tenisisti guva punktus savās servēs, cīnoties neizšķirti (3-3). Sekojošajā geimā Gulbis turpināja lieliski spēlēt pie pirmās serves, izvirzoties vadībā (4-3). Astotajā geimā latvietis nespēja izmantot breikbumbu. Savukārt desmitajā geimā Gulbis beidzot salauza pretinieka servi, uzvarot pirmajā setā.

Arī otrā seta ievadā abi sportisti cīnījās līdzvērtīgi. Vēl pēc sestā geima rezultāts bija neizšķirts (3-3), tomēr atlikušajos trijos geimos Gulbis demonstrēja lielisku spēli, triumfējot arī otrajā setā. Pretinieka servi latvietim izdevās salauzt astotajā geimā.

Trešo setu ar punktu sāka Tīms, bet otrajā geimā Gulbis pirmo reizi spēlē pie savas serves nonāca iedzinējos ar rezultātu 0:30, tomēr tas neliedza latvietim atspēlēties un izlīdzināt rezultātu (1-1). Pēcāk abi spēlētāji apmainījās ar punktiem pie savām servēm (4-4). Sekojošajā geimā Tīms izcīnīja punktu, bet turpinājumā uzvarēja arī Gulbja servi, izcīnot panākumu trešajā setā.

Ceturtais sets iesākās visai enerģiski abu tenisistu izpildījumā, taču pēcāk sportistiem manāmi zuda spēki, īpaši Gulbim, kurš kortā sāka pārvietoties visai gausi. Lai gan seta ievadā abi atlēti cīnījās līdzvērtīgi (3-3), tomēr pēcāk daudz spēcīgāks kortā izskatījās Tīms, kurš lauza Gulbja servi un panāca cīņā neizšķirtu.

Piekto un noslēdzošo setu veiksmīgi ievadīja Tīms, kurš panāca 4-0, divreiz laužot Gulbja servi. Turpinājumā tenisisti apmainījās ar punktiem (5-1), bet pēcāk latvietim izdevās atspēlēt divus geimus (3-5), tomēr atlikušajā cīņas daļā Gulbis uzskatāmi lika manīt, ka iedzīvojies savainojumā, kā rezultātā jaunais Austrijas tenisists salīdzinoši viegli uzvarēja arī devīto geimu un visu spēli kopā.

Gulbis ATP rangā šobrīd ieņem 12.vietu, bet sacensībās ASV tika izlikts ar 11.numuru. Tikmēr 20 gadus vecais Tīms pasaules rangā pašlaik atrodams 45.pozīcijā.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš bija tikušies tikai vienu reizi, kad latvietis pirms diviem gadiem ASV pilsētā Vinstonā-Seilemā notikušā «ATP World Tour 250» sērijas turnīra pirmajā kvalifikācijas kārtā neizteiksmīgā mačā bija pārāks ar 6-3, 6-3.

Zīmīgi, ka jau labu laiku Tīms ir Gulbja treniņpartneris pie austriešu trenera Gintera Bresnika, tāpēc viņi labi zina viens otru.

Trešajā kārtā Tīms tiksies ar spāni Felisiano Lopesu, kurš izlikts ar 19.numuru.

Tīms šogad aizvada savu labāko sezonu karjerā, lai gan vēl joprojām ne reizi nav triumfējis nevienā ATP raudzes turnīrā. Vēl augusta sākumā austrietis pakāpās līdz savai pašreizējai rekordvietai pasaules rangā – 44.vieta. Šosezon tenisists spēlējis vienā finālā, kas bija arī viņa pirmais karjerā, – jūlija beigās savās mājās notikušajā Kicbīeles «ATP World Tour 250» sērijas turnīrā viņš izšķirošajā mačā piekāpās beļģim Davidam Gofēnam.

Tīms šogad ASV atklātajā čempionātā piedalās pirmo reizi.

Gulbis šosezon uzvarējis 35 no 51 mača, tiekot pie diviem tituliem. Tiesa, jau piecus turnīrus pēc kārtas viņš nav spējis gūt vairāk par vienu uzvaru. Jūnijā latvietis pirmoreiz iekļuva ATP ranga pirmajā desmitniekā, bet pēc Vimbldonas no tā atkal izkrita. Gulbis turpina cīņu par kvalificēšanos sezonas noslēguma turnīram, kas novembrī starp astoņiem labākajiem tenisistiem risināsies Londonā. Rangā, kurā tiek skaitīti vien šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik ieņem 12.vietu, bet ļoti svarīgs būs tieši ASV atklātais čempionāts.

Latvijas tenisists ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā piedalījās jau astoto reizi. Līdz šim labāko rezultātu viņš sasniedza pirmajā reizē 2007.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtajai kārtai. Trīs reizes latvietis no turnīra izstājies otrajā kārtā, bet vēl tikpat reižu zaudējis jau pirmajā mačā - arī pērn, kad ar 6-3, 3-6, 6-1, 6-7 (4:7), 4-6 piekāpās Andrēasam Haideram-Maureram no Austrijas, neizmantojot lielisko izlozi.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA