01.01.2014. 19:13

  • Gulbis sezonas pirmajā mačā uzvar britu otro raketi Evansu vakar

Maču Gulbis sāka ļoti pārliecinoši, pirmajā geimā pie savas serves uzvarot visās izspēlēs, bet otrajā to pašu atkārtojot pie pretinieka serves un jau ar pirmo mēģinājumu iegūstot breiku. Nākamajā geimā latvietis pārliecinoši panāca 3-0 savā labā, bet sekojušajā geimā neizmantoja vienu breikbumbu un ilgstošā cīņā tomēr ļāva Kubotam tikt pie sava pirmā punkta.

Nākamajos divos geimos sportisti pie savas serves darbojās pārliecinoši, Kubotam turklāt uzvarot visās savās izspēlēs, bet septītajā geimā Gulbis smagā cīņā panāca 5-2 savā labā. Nākamajā geimā latvietis ieguva divas setbumbas un ar pirmo mēģinājumu nodrošināja panākumu.

Otrā seta sākums iezīmējās ar ļoti saspringtu cīņu otrajā geima, kad Gulbis pie pretinieka serves tika pie divām breikbumbām, tomēr nevienu no tām nespēja izmantot. Pēc četriem geimiem rezultāts bija neizšķirts 2-2, bet nākamajā geimā Gulbis savas serves nosargāšanas labad bija spiests atspēlēt vienu breikbumbu. Vēl ilgstošākā un mokošākā cīņā abi sportisti iesaistījās sestajā geimā, kura gaitā latvietis neizmantoja divas breikbumbas, rezultātam kļūstot 3-3.

Līdzsvars cīņā saglabājās arī pēc nākamajiem diviem geimiem, bet devītajā Kubots negaidīti tika pie četrām breikbumbām, no kurām izmantoja otro un ieguva savu pirmo breiku spēlē. Uz to Gulbis atbildēja ar divām breikbumbām desmitajā geimā, tomēr tās palika neizmantotas. Seta izskaņā latvietis neizmantoja vēl vienu breikbumbu, kā rezultātā šajā setā bija spiests atzīt sāncenša pārākumu.

Izšķirošais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, tomēr pirmais pie pārsvara tika Gulbis, kurš ar breiku otrajā geimā panāca 2-0 savā labā, bet brīdi vēlāk izvirzījās vadībā ar 3-0. Latvietis noteica cīņas toni arī ceturtajā geimā, kad lika sāncensim atspēlēt trīs breikbumbas, bet ar ceturto mēģinājumu savā panāca un izvirzījās vadībā ar 4-0.

Nākamajā geimā Kubots spēja pie latvieša serves vienu punktu atgūt, bet vēlāk vēl vienā smagā geimā panāca 2-4. Nākamajos geimos abi tenisisti savu servi nosargāja pārliecinoši, rezultātam kļūstot 5-3 Gulbja labā, bet devītajā geimā latvietim uzvaras nodrošināšanai pietika ar vienu iekrātu mačbumbu, kas tika izmantota.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Gulbis jau nopelnījis 45 reitinga punktus un 30 655 ASV dolāru prēmiju.

ATP ranga 24.vietā esošais Gulbis, kurš sacensībās izlikts ar septīto numuru, pirmajā kārtā otrdien ar 6:2, 4:6, 6:0 pārspēja Lielbritānijas otro raketi Danielu Evansu, kurš sacensības uzsāka vēl no kvalifikācijas.

Savukārt Kubots, kurš ATP rangā ierindojas 72.pozīcijā, pirmajā mačā pirmdien ar 6:4, 6:3 pārspēja spāni Danielu Himeno-Traveru.

Ceturtdaļfinālā Gulbis sacentīsies ar pasaules pirmo raketi spāni Rafaelu Nadalu.

Pērn Gulbis sezonas sākumā nedevās uz Austrāliju, tāpēc pirmie «lielie» punkti šogad viņam jāaizstāv vien februāra vidū, un līdz tam latvietim būs lieliska iespēja sasniegt jaunu rekordu ATP rangā. Par uzvaru Dohas turnīra otrajā kārtā latvietis ticis pie 45 ATP ranga punktiem.

Dohas turnīrā Gulbis šogad spēlē ceturto reizi. 2010. un 2011.gadā latvietis sasniedza ceturtdaļfinālu, abas reizes piekāpjoties tā brīža ATP ranga līderiem.

Dohā šogad ar pirmo numuru izlikts tieši Nadals, un tajā piedalās pieci no ranga pirmā desmitnieka spēlētājiem. Pērn sacensībās uzvarēja francūzis Rišārs Gaskē.

«Qatar ExxonMobil Open» turnīrs risinās cietā seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 1 195 500 ASV dolāru.Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties