07.02.2017. 20:45

Kurzemnieki grupā ar septiņām uzvarām 14 spēlēs izcīnīja piekto vietu, jau kārtu pirms regulārās sezonas beigām nodrošinot dalību izslēgšanas turnīrā. Tiesa, "play-off" jāsāk no kvalifikācijas kārtas, ko citādi var dēvēt arī par sešpadsmitdaļfinālu. "Umana Reyer" finišēja otrajā vietā B grupā. Itālieši izcīnīja deviņas uzvaras, piedzīvoja piecus zaudējumus.

Mača sākumā ''Ventspils'' patiesi skaisti spēlēja uzbrukumā, labi kustinot bumbu un spējot trāpīt no distances, kā rezultātā iegūts sešu punktu pārsvars (11:5). Ceturtdaļas otrajā pusē tas viss kaut kur pazuda, vairāk bija redzamas individuālas darbības, kas nedeva vēlamo rezultātu. Ceturtdaļas beigās minimālu handikapu jau ieguva Venēcijas basketbolisti - 17:16.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās problēmas uzbrukumā, tieši to veidošanā, bet sarežģītus metienus grozā raidīt nespējām. Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām ''Umana Reyer'' pārsvars sastādīja jau astoņus punktus (31:23). Puslaika noslēgumā ''Ventspils'' gan spēja pietuvoties līdz cerīgam 30:33.

Trešās ceturtdaļas sākumā labāki posmi bija gan vienai, gan otrai komandai. ''Ventspils'' uz brīdi ieguva plus divi (39:37), bet ceturkšņa noslēgumā atkal priekšā bija itālieši - 49:50. Arī izšķirošās ceturtdaļas ievadā stabilitātes nebija - uz brīdi mīnus seši, bet drīz vien atkal neizšķirts (58:58). Māris Gulbis ar septiņiem punktiem pēc kārtas ''Ventspilij'' sniedza plus četri (65:61). Jāpiemin, ka šajā laikā Gulbis pāris reizes izcili nospēlēja arī aizsardzībā. Pāris labas Villija Dīna epizodes galotnē ļāva pārsvaru palielināt līdz plus septiņi (74:67).

Uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā. Tāda tā tiks piekopta līdz pat pusfinālam. Tālāk turnīrs tika atrisināts pēc "Final Four" sistēmas. Astotdaļfinālā "Ventspils" un "Reyer" dueļa uzvarētāju jau gaida cita Itālijas komanda "Sidigas Avellino". Venēcijā atbildes spēle 1/16 finālā risināsies 22. februārī pulksten 21:30 pēc Latvijas laika.

BK Ventspils - Umana Reyer 74:67 (16:17, 14:16, 19:17, 25:17)BK Ventspils: Dīns 16, Gulbis 12, Janičenoks 10, Kempbels 10, Zaķis 10 (12 atl.b.), Ate 8, Jakovičs 4, Žeļonis 2, Šķēle 2, ZiediņšUmana Reyer: Edžims 15, Bramoss 11, Vidžiāno 8, Heinss 8, Ress 4, Hedžins 5, Ortners 4, Viskontī 2,