05.04.2013. 15:08
Latvijas tenisa izlases līderis Ernests Gulbis piektdien pirmajā Deivisa kausa izcīņas tenisā Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas mačā sagrāva Monako pārstāvi Žanu Renē Lisnāru, izvirzot Latviju vadībā ar 1-0.

Mačā pret Lisnāru Gulbis bija pārliecinoši pārāks ar rezultātu 6-2, 6-3, 6-3, neatstājot Monako tenisistam nekādas cerības uzvarēt kaut setu.

Jau pirmajā setā Gulbis panāca 2-0 savā labā, bet seta pēdējā izspēlē Lisnārs pieļāva dubultkļūdu, ļaujot uzvarēt latvietim ar 6-2. Otrais sets iesākās līdzīgi, bet tā ievadā Gulbis spēja izvirzīties vadībā arī ar 3-0, setu noslēdzot ar 6-3.

Trešajā setā Latvijas labākajam tenisistam tik viegli spēle vairs nevedās, jo pēc sešiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 3-3. Savukārt nākamos trīs geimus Gulbis uzvarēja pārliecinoši, izcīnot Latvijas izlasei pirmo uzvaru.

Otrajā mačā Latvijas izlases otrais numurs Andis Juška piektdien centīsies dubultot Latvijas komandas pārsvaru, sacenšoties ar Monako labāko tenisistu Benžaminu Balerē.

Sestdienas dubultspēlei Latvijas izlasē pieteikti Gulbis un Juška, bet Monako - Tomā Ožērs un Gijoms Kuilārs. Savukārt svētdien vienspēļu pāriem plānots mainīties pretiniekiem.

Tomēr sestdienas un svētdienas maču dalībnieki vēl var mainīties.

Latvijas izlasē sastāvs palicis nemainīgs ar gada pirmo cīņu - izlasē spēlēs valsts labākais tenisists Gulbis, kurš šobrīd ATP rangā pakāpies uz 55.vietu, ilggadējais komandas dalībnieks Andis Juška, kurš rangā ieņem 391.pozīciju, kā arī jaunie dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži. M.Podžus ATP vienspēļu rangā ir 921.vietā, bet J.Podžus rangam vēl nav kvalificējies.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933