16.05.2013. 22:10

Latvijas tenisa pirmais numurs Ernests Gulbis pēc Romā piedzīvotā zaudējuma Rafaelam Nadalam (6:1, 5:7, 4:6) atzina, ka bijis labākais spēlētājs kortā, taču ar to bijis par maz, lai uzvarētu.

"Viņš neizdarīja neko īpašu, bet es pieļāvu kļūdas. Nadals neko par brīvu nedos, pašam ir viņš jāuzvar. Es spēlē biju labāks, bet Nadals ir čempions. Lai viņu pieveiktu, jāpaveic kas neparasts," uz maču pret māla karali Nadalu atskatījās Ernests Gulbis.

Jautāts, vai viņš zaudējis, nevis Nadals uzvarējis, Ernests atbildēja apstiprinoši: "Droši vien vairāk "jā" nekā "nē". Nadals ir jāuzvar. Tieši tāpēc viņš ir tas, kas ir."

Gulbis patiešām bija labāks, vismaz dažos statistikas rādītājos. Piemēram, Gulbis uzvarēja par trim punktiem vairāk (97 pret 94). Tāpat Gulbim bija graujošs pārsvars "eisos" – 15:0. Arī tīri uzvarētājās izspēlēs latvietim nospiedošs pārsvars: 59:13! Tomēr kļūdu Ernestam bija vairāk, it īpaši mača otrajā pusē. Nepiespiestajās kļūdās Gulbis "bija labāks" ar 50:19. Lai uzvarētu, jāspēlē tīrāk.

"Vēlos uzvarēt, negribu tikai spēlēt labi. Šodien biju agresīvs jau no pirmā punkta. Otrajā setā Nadalam izdevās "ieķerties" garajās izspēlēs un lauzt cīņas gaitu. Nevaru spriest par to, cik labi vai slikti viņš spēlēja," piebilda Gulbis.

Romā sasniegtā trešā kārta Gulbim ļaus rangā iekļūt Top 40, bet savā nākamajā turnīrā "French Open" viņš gan nebūs izlikto pulkā. Pats Gulbis tic, ka būs visbīstamākais starp neizliktajiem tenisistiem: "Pašai spēlei nav lielas nozīmes, uzvaras dod pārliecību. Man nepieciešamas dažas uzvaras pret Top spēlētājiem. Ne Indianvelsā, ne šeit tās gūt neizdevās."

Pirms spēles ar Nadalu Gulbis teica, ka viņam jānospēlē sava "A spēle". Pēc mača Ernests deva vērtējumu "A-".

Ko par Gulbja izteikumiem, nosaucot sevi par mača labāko spēlētāju, domā Nadals? "Labākais spēlētājs nav tas, kurš sit spēcīgāk. Labākais ir tas, kurš atrod risinājumus, kā uzvarēt," sacīja spānis.

Izmantotie resursi:Internazionali BNL d'Italia - Tennis - Home

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Ernests Gulbis - Rafael Nadal
17.00  21.09 
90% 0% 10%  
  Visas spēlesZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties