15.01.2014. 09:12
Latvijas tenisistam Ernestam Gulbim (ATP 24.) nav izdevies sasniegt „Australian Open” turnīra 3.kārtu. Spēlējot 40 grādu karstumā, Ernests bija spiests atzīt ASV sportista Sema Kverija pārākumu (ATP 51.) – 2:6, 3:6, 4:6. Turnīrā latvietis nopelnīja 45 reitinga punktus.

„Australian Open” turnīra 2.kārtu Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 24.) bija sasniedzis otro reizi karjerā, pirmdienas rītā četros setos uzveicot argentīnieti Huanu Monako (ATP 42.). Viņa šīs dienas pretinieks bija amerikānis Sems Kverijs (ATP 51.), kuram 1.kārtā arī četru setu uzvara. Abi sportisti bija aizvadījuši četrus savstarpējos dueļus, katram gūstot pa diviem panākumiem. Bukmeikeri favorīta statusu atvēlēja latvietim.

Karstums Melburnā šodien turpināja pieņemties spēkā. Gaisa temperatūra tuvojās +40 grādiem, bet kortā tā noteikti bija vēl augstāka. Pirmsspēles izlozē uzvarēja Kverijs, izvēloties servi. Jau pirmajā geimā amerikānis atzīmējās ar trīs eisiem, norādot uz savas spēles lielāko ieroci. Līdzīgi kā mačā pret Monako Gulbim pirmais savas serves geims bija grūts, tomēr, atspēlējot divas breikbumbas, tas tomēr tika uzvarēts. Interesanti, ka lielā karstuma dēļ Ernests spēli iesāka ar cepurīti galvā, taču jau otrā geima laikā no tās šķīrās.

Arī seta turpinājumā ASV tenisists lieliski darbojās pie savas serves – trāpītas tika 14 no 16 pirmajām servēm, bet uzvarētas visas 16 savas serves izspēles. Gulbim šie rādītāji krietni bēdīgāki, īpaši tas sakāms par pirmās serves procentu (tikai 41%). Izspēlēs Ernestu atkal diezgan daudz kļūdu, kā rezultātā pirmais sets tika zaudēts teju tikpat pārliecinoši kā pirmajā kārtā – 2:6.

Otrajā setā Kverijs uzvarēja pirmās sešas izspēles, tomēr Gulbis prata līdzsvarot rezultātu pa geimiem (tika atspēlēta viena breikbumba). Tikai spēles 11.geimā Ernestam izdevās uzvarēt pirmo punktu pie sāncenša serves (amerikānis izsita autā), bet divus geimus vēlāk latvietis tika pie breika. Kverijs beidzot tik labi netrāpīja pirmo servi, bet izspēlēs Gulbis pierādīja savu meistarību, izvirzoties vadībā ar 3:2.

Diemžēl labs turpinājums izpalika – pēc latvieša dubultkļūdas dzīve izbeidzās raketei un rezultāts kļuva neizšķirts, bet iespēju tikt pie trīs breikbumbām nākamajā geimā „noraka” līnijtiesnesis, nosaucot nepareizu autu. Kverijs izglāba šo geimu un vēlāk uzvarēja arī divus nākamos. Nedaudz vairāk kā stundas laikā abi tenisisti jau bija izspēlējuši divus setus – 6:2, 6:3 ASV sportista labā.

Nelielā pauze starp setiem nedaudz bija iedvesmojusi Ernestu, kurš atzīmējās ar diviem sausā uzvarētiem savas serves geimiem trešā seta ievadā. Diemžēl brīdi vēlāk iznāca kļūdīties vairākas epizodes pēc kārtas, kas amerikānim deva breika pārsvaru. Kverijs droši turējās vadībā, iegūstot iespēju izservēt spēli - 5:4. Šajā brīdī Gulbis varēja ieķerties spēlē –neraugoties uz spēcīgajām amerikāņa servēm, Ernests bumbiņu atgrieza kortā un tika pie divām breikbumbām (ne pēc kārtas). Diemžēl abos gadījumos bumbiņa iestrēga tīklā pēc latvieša bekhenda sitieniem, bet brīdi vēlāk ar pirmo mačbumbu ASV sportists uzstādīja cīņas galarezultātu – 6:2, 6:3, 6:4.

Apskatot spēles statistiku, redzams, ka Gulbis šodien servēja izteikti vājāk nekā oponents. Eisos zaudēts ar 7:19, bet pirmo servi Kverijs trāpījis 72% gadījumu, kamēr Ernests tikai 46%. Uz neatvairāmo servju rēķina amerikānim vairāk tīri uzvarēto izspēļu (30:19), bet nepiespiestās kļūdas Ernestam teju divreiz vairāk – 41:21.