22.09.2013. 16:57
Latvijas tenisists Ernests Gulbis izcīnījis ceturto ATP vienspēļu titulu karjerā. Sanktpēterburgas ATP Tour 250 sacensību finālā latvietis atspēlējās no 3:6, 1:4 un uzveica spāni Girjermo Garsija-Lopesu – 3:6, 6:4, 6:0. Gulbis joprojām ir nepārspēts ATP finālos, bet šonedēļ nopelnītie 250 reitinga punkti viņam rangā ļaus pakāpties uz 28.pozīciju.

Ernestam Gulbim (ATP 36.) līdz šim labākas atmiņas no Sanktpēterburgas ATP turnīra saistījās ar 2006.gadu, kad debitējot šāda līmeņa sacensībās, latvietis aizcīnījās līdz pusfinālam. Šajās sacensībās Ernests bija startējis vēl vairākas reizes, taču tālāk par ceturtdaļfinālu nebija ticis. Šogad panākumi vēl labāki – četras uzvaras ļāva sasniegt finālu (ceturto reizi karjerā). Pretinieki Gulbim nebija tie paši spēcīgākie – krievs Mihails Jelgins (ATP 949.), igaunis Jirgens Zops (ATP 302.), spānis Roberto Bautista-Aguts (ATP 62.) un polis Mihals Pšisienžnijs (ATP 112.) – tomēr arī pār viņiem panākumi bija jāizcīna. Jāpiemin, ka Sanktpēterburgā nebija ieradies ne Gulbja treneris, ne fizioterapeits.

Mūsu tenisista pretinieks titula spēlē šodien bija 30 gadus vecais spānis Giljermo Garsija-Lopess (ATP 74.). Tāpat kā Gulbis viņš līdz finālam bija zaudējis tikai setu, tomēr daži viņa uzveiktie pretinieki bija augstāka kalibra (piemēram, mājinieks Mihails Južnijs (ATP 20.) un Uzbekistānas pārstāvis Deniss Istomins(ATP 47.)). Iespaidīgi spānis aizvadīja pusfināla spēli, kurā zaudēja vien divus geimus portugālim Sousam.

Fināla favorīts bija Ernests, kurš līdz šim ATP finālos zaudējuma rūgtumu nebija izjutis (3-0), kamēr spānim ATP finālos bilance 2-2. Abiem sportistiem šī bija trešā savstarpējā cīņa – 2008.gadā tieši Sanktpēterburgā latvietis savu oponentu sakāva ar 6:0, 6:2, bet 2010.gadā Bangkokā Ernestam zaudējums ar 6:7(4), 6:4, 3:6. Vēlāk Garsija-Lopess kļuva par šī turnīra čempionu.

Maču tenisisti iesāka ar 34 sitienu izspēli, kurā uzvarēja Garsija-Lopess, turklāt jau pirmajā geimā spānim radās iespēja tikt pie breika. Ja pirmā breikbumba netika izmantota, tad otrās izspēlē Gulbis kļūdījās pie tīkla un nokļuva iedzinējos (0:1). Ernests uzreiz breiku atguva, taču tam sekoja vēl viena savas serves zaudēšana, kas liedza tikt priekšā.

Tikai ceturtajā geimā beidzot uzvarēja serves izpildītājs, dodot spānim divu geimu pārsvaru. Nākamos divus savas serves geimus Latvijas tenisists prata uzvarēt uz nulles, taču pie sāncenša serves sekmes izpalika. Sets noslēdzās pēc devītā geima, kad Gulbim četras nepiespiestās kļūdas pēc kārtas – 3:6. Pirmajā setā latvietis neieservēja nevienu eisu, kamēr spānim serve klausīja krietni labāk.

Otrā seta ievadā turpinājās spāņa dominance. Ernests netika galā ar pretinieka pirmo servi, kamēr spānis kortā atgrieza visas latvieša serves un bija gandrīz kā necaursitama siena garajās izspēlēs no gala līnijas. Gulbis spēli centās mainīt ar noīsinātajiem sitieniem, tomēr savu breikbumbu nespēja izmantot, nokļūstot iedzinējos ar 0:3.

Garsija-Lopesa vadība otrajā setā sasniedza ar 4:1, tomēr cīņa par titulu vēl nebija galā. Spēles15.geimā latvietis beidzot ieservēja pirmo eisu mačā, bet geimu vēlāk spānis beidzot tika nobreikots. Tas arī izrādījās lūzuma brīdis setā. Gulbis arvien biežāk centās daudzveidot spēli, izmantot saīsinātos sitienus, nevis atsisties no gala līnijas, kas deva rezultātu – spānis sāka biežāk kļūdīties. Ernestam tas kopā ļāva uzvarēt piecus geimus pēc kārtas un triumfēt setā ar 6:4.

Uzņemto tempu latvietis neatlaida arī trešā seta ievadā – uzreiz ātrs breiks, kam sekoja savas serves uzvarēšana un vēl viens breiks – 3:0. Spānis šajā brīdī nolēma kortā saukt medicīnisko personālu. Pēc neilgas apspriedes viņš kopā ar ārstu viņš devās uz ģērbtuvēm, tomēr spēli nolēma turpināt. Garsija-Lopesa kustēšanās kortā gan pavisam vairs nebija tāda kā sākumā (problēmas ar ceļgalu), kā rezultātā viņš uzvarēja vien divas no nākamajām 14 izspēlēm. Tas Gulbim ļāva triumfēt setā ar 6:0 – Ernests uzvarēja pēdējos 11 šīs spēles geimus!