19.01.2016. 06:09

, LSM.LV - Sports

Gulbis maču iesāka pārliecinoši un jau trešajā geimā neļāva Šardī pie savas serves uzvarēt nevienā geimā un nobreikoja viņu. Kamēr Šardī daudz strīdējās ar tiesnešiem, Gulbis bija neierasti mierīgs un pārliecinošs. Tomēr novest setu līdz uzvarai latvietim neizdevās - desmitajā geimā viņam nesanāca izservēt setu un Šardī panāca 5-5, bet 12.geimā Gulbis pat bija izspēles attālumā līdz taibreikam, tomēr arī šajā brīdī neizdevās nospēlēt pietiekami precīzi un tika piedzīvots zaudējums ar 5-7.

Otrā seta ievadā Gulbim bija trīs breikbumbas un lieliska iespēja lauzt pretinieka servi, tomēr svarīgākajos brīžos Šardī izdevās pietiekami pārliecinoši ieservēt. Tomēr, ko viņš nepaveica pirmajā geimā, izdarīja trešajā un otro reizi mačā lauza pretinieka servi. Visa otrā seta garumā Šardī sava serve sagādāja problēmas un Gulbis rādīja pārliecinošāku sniegumu. Septītajā geimā latvietis vēlreiz lauza pretinieka servi, bet brīdi vēlāk otro setu izservēja - 6-2.

Trešā seta ievadā Gulbis dažās izspēlēs bija palicis paviršāks, kas otrajā geimā deva Šardī divas breikbumbas, tomēr viņš tās atspēlēja un seta likteni atkal izšķīra trešajā geimā - uzvarot pirmajās trijās izspēlēs latvietis panāca trīs breikbumbas un trešo no tām arī izmantoja. Nākamajā geimā uzreiz Šardī ieguva breikbumbas, tomēr, nokļūstot kritiskā situācijā, latvietis servēja pārliecinoši un noturēja servi.

Ceturtajā setā pirmajā geimā latvietis spēja atspēlēt divas breikbumbas, tomēr trešo zaudēja, bet nākamajā neizmantoja savu iespēju lauzt servi un nonāca iedzinējos ar 0-2. Turpinājumā sportisti uzvarēja katrs pie savām servēm, bet devītajā geimā Šardī ar trešo setbumbu panāca uzvaru setā ar 6-3.

Piektajā setā devītajā un desmitajā geimā tenisisti apmainījās ar realizētām breikbumbām un turpinājās bezkompromisu cīņa par uzvaru. Pie rezultāta 8-7 Šardī tika pie trim mačbumbām, taču visas Gulbis prata atspēlēt, panākot neizšķirtu. Tāpat arī ainākamajā geimā francūzim vēl divas mačbumbas, tomēr Gulbis atspēlējās un panāca neizšķirtu 9-9.

Turpinājumā sportistu spēki jau bija izsīkuši un nākamajos piecos geimos neviens no viņem pie breikbumbām netika. Savukārt 24.geimā latvietis atspēlēja vēl vienu mačubmbu, tomēr septītā viņam izrādījās lktenīga, un Gulbis izšķirošajā setā piedzīvoja zaudējumu ar 11-13.

Gulbis savā karjerā ir aizvadījis 13 piecu setu cīņas, četrās no tām izcīnot uzvaras.

Par dalību pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja 10 ATP ranga punktus.

Gulbis patlaban ATP rangā ieņem 79.vietu, bet Šardī atrodas 31.pozīcijā.

Abi tenisisti līdz šim bija tikušies piecas reizes, trīs uzvaras izcīnot latvietim. Savukārt uz cietā seguma kortiem katrs no sportistiem guvuši pa divām uzvarām. Iepriekšējo reizi tenisisti tikās pērn Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra otrajā kārtā, kad ar 6-3, 6-4 pārāks bija francūzis.

Šardī karjeras laikā izcīnījis vienu ATP titulu, kad pirms septiņiem gadiem triumfēja Štutgartes "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā. No deviņiem Austrālijas atklātajiem čempionātiem Šardī visveiksmīgākais bijis 2013.gads, kad viņš sasniedza ceturtdaļfinālu, kur piekāpās skotam Endijam Marejam, bet pēdējos trīs gadus viņš allaž pārvarējis pirmo kārtu. Savukārt Gulbis Austrālijas "Grand Slam" tālāk par otro kārtu nav ticis un kopā guvis tikai divas uzvaras.

Kā zināms, Gulbim iepriekšējā sezona bija ļoti neveiksmīga un pamatturnīros tika vien pie 11 uzvarām, kas ir tikai par vienu vairāk nekā viņa pirmajā profesionālajā sezonā 2007.gadā. Savukārt, piemēram, aizpērn, kad latvietis sasniedza pasaules ranga pirmo desmitnieku, viņš izcīnīja 41 panākumu.

Sezonas ievadā latvietis startēja "ATP World Tour 250'' sērijas turnīros Brisbenā un Sidnejā, kur gan pamatturnīrā viņam iekļūt neizdevās. Savukārt Šardī gada sākumā piedalījās "ATP World Tour 250" sērijas turnīros Dohā un Sidnejā, kur abos sasniedza ceturtdaļfinālu.

Šardī otrajā kārtā spēkosies ar krievu Andreju Kuzņecovu, kurš ar 7-5, 6-4, 6-4 pārspēja amerikāni Raienu Harisonu.