02.12.2013. 11:42

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pērno gadu latvietis pabeidza vien 139.vietā, bet 12 mēnešu laikā veica iespaidīgu kāpumu. Tieši 24.vietā Gulbis pabeidza arī 2010.gadu, bet citas reizes nav spējis sezonas beigās atrasties pirmajā piecdesmitniekā.

Gada laikā Gulbis ieguva divus titulus un uzvarēja 37 no 55 ATP sērijas mačiem, kuros piedalījās.

Pasaules ranga pirmajā vietā gadu trešo reizi karjerā noslēdza spānis Rafaels Nadals, kuram seko serbs Novāks Džokovičs un vēl viens spānis Davids Ferrers, kurš tikai par desmit punktiem apsteidz sezonas beigas traumas dēļ izlaidušo britu Endiju Mareju. Savukārt piektais ATP rangā pašlaik ir argentīnietis Huans Martins del Potro.

Karjeras laikā 17 «Grand Slam» titulus ieguvušais Rodžers Federers, kurš šosezon spēja uzvarēt tikai vienā turnīrā, gadu noslēdza sestajā vietā, kas ir viņa sliktākais rādītājs kopš 2002.gada sezonas, kad arī šveicietis finišēja sestais. Savukārt septītajā vietā pašlaik atrodas čehs Tomāšs Berdihs, kurš pirms divām nedēļām otro gadu pēc kārtas ieguva Deivisa kausu. Astotais ATP rangā pašreiz ir šveicietis Staņislass Vavrinka, kuram seko francūži Rišārs Gaskē un Žo Vilfrīds Tsonga.

No citiem Latvijas tenisistiem rangā 29 pozīcijas atguvis Juška, kurš ieņem 465.vietu. Aizpagājušajā nedēļā viņš startēja «Future» sērijas turnīrā Čehijas pilsētā Jablonecā, kur dubultspēlēs tika līdz finālam, bet vienspēlēs sasniedza pusfinālu.

Citviet Mārtiņš Podžus atkāpies par divām pozīcijām uz 647.vietu, tādējādi nespējot nosargāt savu karjeras rekordvietu, bet Miķelis Lībietis atkritis par septiņām pozīcijām un atrodas 705.vietā. Mārtiņa Podžus dvīņubrālis Jānis piedzīvojis kāpumu par sešām vietām un ir 1081.labākais tenisists pasaulē, kas ir viņa karjeras rekords, Deivids Jukša atrodas 1397.pozīcijā, bet 30 gadus vecais Mārcis Garuts atrodams 1474.ailītē.

Dubultspēļu rangā no Latvijas tenisistiem visaugstāko pozīciju ieņem Juška, kurš pakāpies par 54 pozīcijām un ir 577.vietā.

Gulbis un Lībietis dubultspēļu rangā atkrituši par divām pozīcijām, ieņemot 789. un 791.vietu, Oskars Vaskis atkāpies par astoņām vietām uz 1094.pozīciju, savukārt kāpumu par vietu piedzīvojis M.Podžus, kurš atrodas 1352.pozīcijā.

Vēl Krišjānis Stabiņš ieņem 1580.pozīciju, Jukša atrodas 1715.vietā, bet J.Podžus atrodams 1757.pozīcijā.Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties