06.04.2015. 11:00
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, turpinot neveiksmīgo sezonas sākumu, jaunākajā ATP vienspēļu rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis vēl vienu vietu un nu ieņem 17.pozīciju.

Gulbja kontā pašlaik ir 1910 punkti, kas ir tieši tikpat kā pirms divām nedēļām, kad tika publicēts iepriekšējais rangs.

Šajā laikā risinājās Maiami «Masters 1000» sērijas turnīrs, kurā Gulbis zaudēja jau pirmajā mačā, tomēr šīs sacensības latvietim ir ļoti neveiksmīgas un karjeras laikā viņš guvis vien vienu panākumu. Kopā šogad Gulbis uzvarējis tikai vienā mačā.

Tāpat martā kļuva zināms, ka Gulbis pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri austrieti Ginteru Bresniku.

Vēl tikai februāra nogalē Gulbis pēc ļoti ilgas atrašanās 13.pozīcijā noslīdēja uz 14.vietu. Iepriekš latvietis ranga 13.vietu nemainīgi ieņēma kopš pagājušā gada augusta, bet zemāk par šo pozīciju rangā viņš nebija atradies kopš pērnā jūnija sākuma, kad arī trīs nedēļas ieņēma rekordaugsto desmito pozīciju.

Šonedēļ Gulbis turnīros nepiedalīsies.

Latvijas otrā rakete rangā ir Mārtiņš Podžus, kurš pakāpies par sešām vietām uz 506.pozīciju, viņa dvīņubrālis Jānis jaunākajā rangā pakāpies par vienu pozīciju uz 730.vietu, bet Artūrs Lazdiņš pakāpies uz ranga 2037.vietu.

Ranga līderis kopš pērnā jūlija sākuma ir serbs Novāks Džokovičs, kurš janvārī kļuva par Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju, bet pēdējā mēneša laikā viņš uzvarējis gan Indianvelsas, gan Maiami «Masters» sacensībās. Otrais joprojām ir Rodžers Federers no Šveices, bet uz attiecīgi trešo un ceturto pozīciju pakāpušies brits Endijs Marejs un japānis Kei Nišikori, kuri ieguvuši pa vienai vietai. Savukārt divas vietas zaudējis un uz piekto pozīciju atkritis slavenais spānis Rafaels Nadals, kurš tik zemu ir pirmoreiz kopš 2013.gada jūnija.

Sestais joprojām ir Milošs Raoničs no Kanādas, septīto vietu saglabājis spānis Davids Ferrers, uz astoto vietu pakāpies čehs Tomāšs Berdihs, kurš apsteidzis Stanu Vavrinku no Šveices. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdz horvāts Marins Čiličs.

Svētdien par Maiami turnīrā piekto reizi karjerā triumfēja Džokovičs, kurš finālmačā ar 7-6 (7:3), 4-6, 6-0 uzveica Mareju.

Tikmēr ATP dubultspēļu rangā visaugstāk no Latvijas tenisistiem atrodas Gulbis, kurš pakāpies par 216 vietām un nu ieņem 360.pozīciju, kamēr Miķelis Lībietis pakāpies par sešām vietām uz 619. ailīti.

Dvīņubrāļi Podži tikmēr dala 810.vietu, bet Rihards Emuliņš un Krišjānis Stabiņš dala 1390.pozīciju.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131