26.05.2014. 08:00
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis (ATP 17.) šodien sāks savu astoto "French Open", 1. kārtā Parīzē sacenšoties ar Polijas tenisistu Lukašu Kubotu (ATP 63.). Gulbis uzvarējis abus iepriekšējos mačus pret Kubotu, trešās cīņas sākums ap plkst. 16-17.

Gulbis savu labāko rezultātu "French Open" sasniedza pirms sešiem gadiem, kad tika līdz savam pirmajam un pagaidām arī vienīgajam "Grand Slam" ceturtdaļfinālam. Pērn Gulbis Parīzē pārtrauca četru zaudējumu sēriju, 1. kārtā trīs setos tiekot galā ar brazīlieti Rožeriu Dutru Silvu, bet pēc tam sekoja fiasko četros setos pret Gaelu Monfīsu, kuram tika zaudēts pēc uzvarēta 1. seta.

Latvijas pirmais numurs otro reizi Parīzē un kopumā sesto reizi "Grand Slam" turnīros būs starp izsētajiem tenisistiem – Gulbim 18. numurs, kas ir viņa labākais rādītājs karjerā "major" sacensībās.

Izliktā tenisista statuss ļauj pirmajās divās kārtās izvairīties no citiem izsētajiem jeb 32 labākajiem tenisistiem. Gulbis iepriekšējos piecos "Grand Slam" turnīros izliktā statusā guvis tikai vienu uzvaru, kas bija šogad Melburnā pret Huanu Monako.

Gulbis kā izsētais "Grand Slam" turnīros ir zaudējis tādiem vīriem kā Žeremijs Šardī, Bendžamins Bekers, Andreass Haiders-Maurers. Pārējie divi zaudējumi ir attaisnojamo kategorijā – Žiljēnam Beneto ar izstāšanos kājas savainojuma dēļ 2010. gadā Parīzē un šogad Melburnā neveiksme pret spīdošu maču aizvadījušo Semu Kveriju.

Gads K. Pretinieks Rezultāts
2007. 1. Tims Henmans 6:4 6:3 6:2
2. Alberts Montanjess 1:6 2:6 6:1 6:7(3)
2. Gaels Monfīss 7:6(5) 4:6 6:7(4) 2:6

Gulbis pēdējos sešos "French Open". No kreisās – sākot ar visveiksmīgāko jeb 2008. gada ceturtdaļfināla turnīru Parīzē.

Gulbis šodien aizvadīs piekto maču sešās dienās! Atrašanās spēļu ritmā ir laba lieta, uzkrāts nogurums pirms vienām no gada nozīmīgākajām sacensībām ir negatīvais faktors. Jācer, ka Nicas tituls nepārvērtīsies par "French Open" izredžu upurēšanu. Tenisisti ar lieliem mērķiem "Grand Slam" sacensībās tādos turnīros (pēdējā nedēļā pirms "major" turnīriem) nespēlē. Jāņem vērā, ka Gulbim šodien būs jāspēlē vismaz trīs seti. Labā ziņa – Ernestam 1. kārtā ticis pretinieks, kurš, ņemot vērā augstāk minētos apstākļus, ir labs variants.

Polis Lukašs Kubots nav no tiem, kam patīk bumboties. Šajā ziņā Gulbim teju ideāls variants, jo daudz garo izspēļu šodien diez vai būs. Tātad mazāk nogurdinošs teniss nekā Gulbim gaidāms 2. kārtā. Ja viņš tik tālu tiks. Cita lieta – Ernestam šodien nepieciešams labs spēles sākums. Kas notiek, kad Gulbis "Grand Slam" turnīros zaudē pirmo vai kādu no pirmajiem diviem setiem, latvieša faniem nav noslēpums. Plašāka statistika materiāla beigās.

Gulbis ar šobrīd ranga 63. vietā esošo Kubotu ticies divreiz, abos gadījumos zaudējot vienu setu. Tā tas bija 2011. gadā Tokijā (6:3, 3:6, 7:5) un arī šīs sezonas ievadā Dohā, kur Ernests polim atkal zaudēja 2. setu – 6:2, 4:6, 6:3. Piebilstams, ka abi mači notika uz "hard", tagad pirmā tikšanās uz māla. Kubotam karjeras laikā uz māla vairāk uzvaru nekā uz citiem segumiem, taču šogad viņš ATP pamatturnīros uz māla guvis tikai divas uzvaras, apspēlējot Teimurazu Gabašvili un Žilu Simonu. Uz "hard" gājis vēl pieticīgāk – tikai viena uzvara.

Kubots ir agresīva tenisa piekritējs, kuram patīk spēlēt "serve&volley" tenisu. Kubots labi darbojas pie tīkla, šīs iemaņas noslīpējot dubultspēlēs. Tieši pāru sacensībās Kubots karjeras laikā sasniedzis labākos rezultātus – uzvaras deviņos augstākā līmeņa turnīros, ieskaitot šogad "Australian Open" (vēl septiņas reizes zaudēts dubultspēļu finālos), un rangā tikts līdz augstajai 7. vietai (2010. gada septembris). Kubota tipa spēlētāji – tādi, kuri bieži iet pie tīkla, Gulbim ir parocīgo kategorijā, jo Ernests viņus regulāri soda ar apvedošajiem sitieniem un "svecēm".

Kubots "French Open" iekrājis 5-5 bilanci. Tas ir tikai pamatturnīros, vēl trīs reizes nav izieta kvalifikācija. Lukašam Parīzē labākais rezultāts ir 3. kārta, līdz kurai viņš tika 2011. un 2012. gadā. No piecām šeit gūtajām uzvarām izceļamas divas – 3:6, 2:6, 7:6(3), 7:6(4), 6:4 pirms trim gadiem pret Nikolasu Almagro un togad arī 6:3, 7:6(4), 6:3 pret labu māla spēlētāju Karlosu Berloku. Kubots "French Open" 1. kārtu pārvarējis trīs gadus pēc kārtas.

Ja Gulbis spēs apliecināt favorīta statusu pret Kubotu, Ernests 2. kārtā, visticamāk, sacentīsies ar Beneto, kuram zaudējis abus mačus. Pēdējos no tiem bija pavisma nesen – martā Maiami, kur Gulbis iespaidīgi izlaida uzvaru, neizmantojot mačbumbu. Beneto gan vispirms arī jāpārvar 1. kārta, kurā viņam pretī stāsies "Grand Slam" debitants Fakundo Baņis (Argentīna).

Gulbja un Kubota mačs notiks 3. kortā, kur no plkst. 12:00 labāko noskaidros Alberts Montanjess un Kenijs De Šepers, bet pēc tam vēl jāpabeidz vakar tumsas dēļ neizspēlētā Jirgena Melcera un Davida Gofāna spēle, kurā pēc diviem setiem neizšķirts rezultāts 1-1. Tātad tur būs vēl vismaz divi seti. Orientējoši Gulbis kortā varētu būt ap plkst. 16-17. Bez tam jāņem vērā laikapstākļi, kas šodien solās būt nelabvēlīgi – lietus var ietekmēt dienas programmu. 3. korts ir video kortu sarakstā, taču vakar no šī korta video translāciju nebija. Sekojiet informācijai! Turnīru no Parīzes tiešraidē rāda abi Eurosport kanāli (Gulbim šodien diez vai pieslēgsies, pat ja būs pieejams video). Iespējas skatīties internetā ierastās, divi varianti šeit un šeit

3 reizes Atspēlēšanās no 0-2 2 reizes

Piezīmes: norādīta informācija tikai par ATP pamatturnīru, "Grand Slam" un Deivisa kausa spēlēm. 4 un 5 setu maču statistikā iekļauti gan "Grand Slam", gan Deivisa kausa rezultāti. Tas pats attiecas uz kategoriju "atspēlēšanās no 0-2". Savukārt informācija par spēlēm, kurās zaudēts 1. sets, ir tikai "Grand Slam" ietvaros.