06.08.2014. 21:20
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, aizvadot pirmo turnīru pēc vairāk nekā mēnesi ilgas pauzes, Toronto Masters 1000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību otrās kārtas mačā ceturtdien ar rezultātu 6-7 (4:7), 3-6 piekāpās Žiljēnam Beneto no Francijas, kuru līdz šim karjeras laikā vēl nav spējis uzvarēt.

Šī neveiksme Gulbim, visticamāk, neliegs saglabāt 12.vietu pasaules rangā, tomēr latvietis ar katru "agro" zaudējumu apgrūtina savu cīņu par dalību sezonas noslēguma turnīrā.

Pirmais sets aizritēja ļoti līdzīgi, pirmajā setā tenisistiem tiekot vien pie trim breika iespējām. Piektajā geimā tādu ieguva Beneto, bet 12.geimā to divreiz paveica Gulbis, kurš līdz ar to vienlaicīgi ieguva arī setbumbas, tomēr neviena no tām netika izmantota. Līdz ar to seta uzvarētāju noskaidroja taibreikā, kurā pirmos divus punktus guva francūzis, tomēr drīz vien Gulbis jau bija priekšā ar 3:2. Taibreika otro pusi gan labāk aizvadīja Beneto, gūstot noslēdzošos trīs punktus un triumfējot ar 7:4.

Otrajā setā Beneto pārņēma iniciatīvu un jau pirmajā geimā latvietim nācās aizstāvēt trīs breikbumbas, ko gan viņš sekmīgi paveica. Tomēr ceturtajā geimā francūzis beidzot nobreikoja Gulbi, iegūstot nozīmīgu pārsvaru. Pēc tam astotajā geimā Beneto tika pie vēl divām breikbumbām, kas vienlaicīgi bija arī mačbumbas, tomēr šoreiz latvietis atspēlējās, bet nākamajā geimā jau neko vairs francūzim likt pretī nespēja un cieta neveiksmi.

Turnīrā Gulbis bija izlikts ar 11.numuru, bet pasaules rangā atrodams 12.vietā, savukārt 32 gadus vecais Beneto pašlaik ATP rangā ieņem 47.vietu.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies divas reizes. Šīgada martā Maiami Masters 1000 sērijas turnīra otrajā kārtā latvietis zaudēja ar 4-6, 6-4, 5-7, bet 2010.gada Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā Gulbis izstājās trešajā setā pie rezultāta 4-6, 2-6, 0-1.

Pirms tam pirmajā kārtā Gulbis otrdien ar 6-3, 6-4 uzvarēja portugāli Žuau Sousu, kurš pasaules rangā ieņem 40.vietu. Savukārt Beneto ar 6-1, 6-2 sagrāva pieredzējušo austrālieti Leitonu Hjūitu.

Pirmās kārtas pārvarēšana latvietim devusi 45 ATP ranga punktus, tomēr pērn latvietis tika līdz ceturtdaļfinālam, tāpēc šogad viņam bija jāaizstāv 180 punkti.

Trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā Beneto spēkosies ar mājinieku favorītu Milošu Raoniču, kuram ticis sacensību sestais numurs, vai amerikāni Džeku Soku.

Šajā turnīrā Gulbis aizvadīja pirmos mačos kopš 25.jūnija, kad viņš Vimbldonas turnīra otrajā kārtā zaudēja ukrainim Serhijam Stahovskim. Pirms ASV atklātā čempionāta, kas sāksies 25.augustā, Gulbis plānojis piedalīties vien Toronto un Sinsinati Masters sacensībās.

Šogad Gulbis uzvarējis 34 no 48 ATP sērijas mačiem, iegūstot divus titulus. Jūnijā viņš pirmoreiz iekļuva ATP ranga pirmajā desmitniekā, bet pēc Vimbldonas no tā atkal izkrita.

Gulbis turpina cīņu par kvalificēšanos sezonas noslēguma turnīram, kas novembrī ar astoņiem labākajiem tenisistiem risināsies Londonā. Rangā, kurā tiek skaitīti vien šogad nopelnītie punkti, Gulbis ieņem 11.vietu, bet labāko astotnieks ir netālu.

Tikmēr Beneto šogad uzvarējis 15 no 31 cīņas, divās sacensībās tiekot līdz ceturtdaļfinālam. Tāpat viņam šogad uzvara vienā Challenger sērijas turnīrā, bet pasaules rangā francūzis šosezon pirmoreiz kopš 2012.gada janvāra izkritis no labāko četrdesmitnieka.

Gulbis Toronto turnīru iesāka jau pirmdien, kad dubultspēļu sacensību pirmās kārtas mačā pārī ar krievu Mihailu Južniju ar rezultātu 1-6, 3-6 zaudēja itālim Fabio Fonjīni un Mariušam Firstenbergam no Polijas.

Gulbis Kanādas Masters 1000 turnīrā spēlē septīto reizi karjerā. Līdz šim labākais rezultāts vienspēlēs tika sasniegts pērn Monreālā, kad latvietis astotdaļfinālā pieveica tā brīža pasaules ranga vicelīderi Endiju Mareju, bet ceturtdaļfinālā piekāpās mājinieku favorītam Milošam Raoničam, kurš vēlāk aizkļuva līdz finālam, zaudējot Rafaelam Nadalam. Šogad slavenais spānis Nadals turnīrā nepiedalīsies labās rokas traumas dēļ.