21.05.2014. 20:39

, LSM.LV - Sports

Abu tenisistu pirmo savstarpējo spēli pārliecinošāk sāka Gulbis, kurš ar punktu pretinieka servē ieguva 3-1 pārsvaru. Vējainos un saulainos laikapstākļos latvietim neizdevās tikpat veiksmīgs turpinājums, jo Kližans panāca neizšķirtu 4-4 un seta galotnē uzvarēja arī taibreikā, kura noslēgumā Gulbis trieca pret zemi raketi.

Arī otrā seta norise bija līdzīga, jo Gulbis pēc iegūta 4-2 pārsvara ļāva pretiniekam rezultātu līdzsvarot 4-4, tomēr seta izskaņu Latvijas tenisists aizvadīja efektīvāk. Jau nākamajā geimā Gulbis Kližana servē izvirzījās vadībā un savā servē noslēdza setu, lai gan vispirms nerealizēja divas setbumbas. Toties trešajā setā Gulbis jau bija situācijas noteicējs, un vienīgo punktu Kližans guva pirmajā geimā savā servē.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Gulbis šonedēļ ieņem 19. vietu, savukārt 62. pozīcijā ir Kližans, kurš Nicā startēja ar uzvaru pār austrālieti Bernardu Tomiču. Pret nākamo pretinieku Tursunovu, kurš reitingā ir 32. vietā, Gulbis vienīgo uzvaru trijās cīņās guva 2009.gadā Zagrebā, savukārt nākamajās divās spēlēs Tokijā 2010.gadā un Vimbldonā 2011.gadā pārāks bija Krievijas tenisists. Abi spēlētāji vēl ne reizi nav tikušies uz māla seguma.

Galvenais favorīts turnīrā ar 485 000 eiro balvu fondu ir reitinga 11.vietas īpašnieks ASV tenisists Džons Isners. Turnīra uzvarētājs saņems 250 reitinga punktu. Nicā tenisisti uz māla seguma pārbauda spēkus pirms gada otrā "Grand Slam" turnīra - Francijas atklātā čempionāta, kas Parīzē sāksies svētdien un ilgs līdz 8.jūnijam.