20.09.2013. 15:18
Latvijas tenisists Ernests Gulbis (ATP 36.) otro reizi karjerā sasniedzis Sanktpēterburgas ATP turnīra pusfinālu. Šodien ceturtdaļfināla spēlē viņš neatstāja daudz variantus spānim Roberto Bautista-Agutam (ATP 62.) – 6:1, 6:2, bet rīt latvieša pretinieks būs polis Mihals Pžisiežnijs (ATP 112.).

"St.Petersburg Open" ATP Tour 250 turnīrā šodien norit ceturtdaļfinālu spēles. Vienā no tām kortā bija jādodas arī Latvijas tenisa līderim Ernestam Gulbim (ATP 36.), kuram pretiniekos stājās spānis Roberto Bautista Aguts (ATP 62.). Ernesta kontā līdz šim bija panākumi pār krievu Mihailu Jelginu (6:0, 6:1) un igauni Jirgenu Zopu (6:3, 1:6, 6:3), kamēr spānis bija uzveicis ar 3.numuru izlikto serbu Janko Tipsareviču (7:6(4), 6:3) un krievu Jevgēņiju Donskoju – 2:6, 6:1, 7:6(5).

Gulbis pret savu šīs dienas pretinieku bija spēlējis pirms gada Orleānas „Challenger” sacensībās. Arī toreiz tas bija ceturtdaļfināls, kurā kortu kā uzvarētājs atstāja spānis. Taisnības labad jāsaka, ka mačs netika izspēlēts līdz galam. Ernests jau spēles sākumā guva ceļgala savainojumu, bet no cīņas izstājās pēc taibreikā zaudēta pirmā seta. Šodienas spēlē mūsu tenisists bija izteikts favorīts.

Šodienas cīņu Sanktpēterburgā Gulbis iesāka tikpat pārliecinoši kā pirmās divas – jau ar pirmo iespēju pretinieks tika nobreikots, bet pie savas serves latvietis bija ļoti pārliecinošs (3:0). Saspringtākais šajā setā izrādījās ceturtais geims – spānis pie savas serves atspēlējās no 0:40, tomēr ar piekto mēģinājumu Gulbis arī šajā geimā tika pie breika. Bautista Aguts pie goda geima setā tika, taču neko vairāk nespēja – 6:1 Gulbja labā.

Uzvarot otrā seta pirmo geimu, Spānijas tenisists uz mirkli izvirzījās vadībā, uz ko Gulbis atbildēja ar trīs uzvarētiem geimiem pēc kārtas. Spāni regulāri pievīla bekhenda sitiens (arī garajās izspēlēs). Ieguvis vadību, Ernests droši spēlēja pie savas serves (pretiniekam nebija nevienas breikbumbas visā mačā), tuvojoties triumfam mačā. Seta septītajā geimā spānis vēlreiz zaudēja savu servi, pirms tam gan norādot, ka Gulbis viņam traucē servēt (ar apaviem rada troksni). Ernests no tiesneša pat saņēma brīdinājumu, taču no līdzsvara netika izsists. Spēli latvietis noslēdza ar eisu pēc precīzi stundu ilgas cīņas – 6:1, 6:2.

Uzvarētie punkti 56 31

Šīs dienas panākums Ernestam bija 32. šogad (ATP pamatturnīros un Deivisa kausā), kas ir mūsu sportista labākais iespētais rezultāts karjerā vienas sezonas ietvaros. Iekļūšana pusfinālā devusi 90 reitinga punktus un 22 280 ASV dolāru prēmiju.

Sestdien cīņā par finālu Gulbim pretī stāsies polis Mihals Pžisiežnijs (ATP 112.), kurš apspēlēja čehu Lukašu Rosolu (ATP 46.) – 7:6(7), 1:6, 6:3. Pret šo sportistu Ernests līdz šim spēlējis četras reizes – katra kontā ir pa diviem panākumiem. 2006.gadā Deivisa kausā Polijā uzvarēja mājinieks – 3:6, 7:6(6), 7:6(4), 7:6(7), bet tajā pašā gadā Future turnīrā francijā Ernests revanšējās ar 5:7, 6:1, 6:2. 2010.gadā tenisisti atkal tikās Deivisa kausa ietvaros, šoreiz Rīgā ar6:7(5), 6:1, 6:2, 7:5 pārāks bija Gulbis. Visbeidzot pēdējais mačs abiem bija šī gada februārī Bergamo „Challenger” turnīrā Itālijā, kurā polis izrādījās pārāks ar 6:4, 7:6(4). Kā redzams, Gulbis zaudējis visus piecus savstarpējos taibreikus.