25.04.2014. 17:05
Latvijas tenisists Ernests Gulbis trešo reizi šosezon iekļuvis kāda ATP turnīra pusfinālā. Tas izdevies Barselonas ATP Tour 500 sacensībās pēc panākuma pār Teimurazu Gabašvili no Krievijas – 6:1, 6:4. Ernesta pretinieks cīņā par finālu būs Japānas labākais tenisists Kei Nišikori (ATP 17.).

, nra.lv, Sports

Saulainajā un siltajā Spānijas pilsētā Barselonā šodien tiek izspēlēti ATP Tour 500 vienspēļu tenisa turnīra ceturtdaļfināli. Pirmais no tiem bija saistošākais Latvijas līdzjutējiem – mūsu tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 23.) tikās ar Krievijas pārstāvi Teimurazu Gabašvili (ATP 55.). Abi tenisisti turnīrā vēl nebija zaudējuši ne seta, atšķirība vien tā, ka Gabašvili bija nospēlējis par maču vairāk (Gulbis kā izliktais sportists no pirmās kārtas bija brīvs). Latvieša kontā bija panākumi pār spāņiem Danielu Himeno Traveru (ATP 104.) un Albertu Montanjesu (ATP 59.), kamēr Krievijas tenisista nozīmīgākais panākums bija ar 2.numuru izliktā mājinieka Davida Ferera (ATP 5.) izslēgšana 2.kārtā – 6:2, 6:4.

Abi šīs dienas pretinieki līdz šim bija tikušies piecas reizes, no kurām četrās bija uzvarējis Gabašvili. Tomēr jāteic, ka šie mači bija notikuši sen, turklāt pēdējā (2010.gadā Delrejbīčā) pārliecinošs panākums Ernestam – 6:1, 6:4. Krievijas tenisistam līdz šodienai ne reizes nebija izdevies sasniegt ATP turnīru pusfinālus, ceturtdaļfinālu cīņās iekrājot pavisam nelāgu 0-12 bilanci (Gulbim šajā rādītājā 11-18). Favorīta statuss bukmeikeru vērtējumā tika atvēlēts Ernestam.

Pirmsspēles izlozē uzvarēja Gabašvili, paņemot serves uzņemšanu, tomēr nekādu pozitīvu rezultātu tas viņam nedeva - Ernests servēja pārliecinoši. Otrajā geimā pēc lieliskas aizsardzības, Ernests pārcēla bumbiņu pāri pretineikam, tiekot pie breikbumbas. Tā tika realizēta ar uzbrukuma sitienu no labās puses. Nokļuvis iedzinējos, Gabašvili nespēja parādīt savu labāko spēli un pieļāva visai daudz nepiespiesto kļūdu. Ernests tika pie vēl viena breika un bija ļoti tuvu tam, lai setu uzvarētu sausā (breikbumba bija arī sestajā geimā). Seta beigu reuzltāts gan iznāca 6:1, bet 25 minūšu cīņas. Gabašvili setā 11 nepiespiestās kļūdas (Gulbim tikai trīs), bet pie savas serves latvietis zaudēja tikai četras izspēles.

Otrais sets tik vienkāršs vairs nebija. Lai arī pirmajā geimā Gulbim bija trīs breika iespējas, tomēr neviena netika izmantota. Gabašvili beidzot sāka trāpīt savus uzbrukuma sitienus, bet Ernests nevajadzīgi uzvilkās, pat saņemot brīdinājumu no tiesneša. Pie savas serves spēle joprojām bija pārliecinoša, pretinieku nepielaižot kaut līdz “vienādi”. Pie kārotā breika latvietis tika piektajā geimā, kad prasmīgi uzbruka pie sāncenša otrās serves. Pārsvars vēl bija jānotur. Līdz 10.geimam viss gāja gludi, bet brīdī, kad vajadzēja izservēt maču, Ernestam trīs kļūdas pēc kārtas un 0:40. Visas trīs breikbumbas tika atspēlētas (divos gadījumos pretinieka kļūdas), pēc tam likvidētas vēl divas, līdz beidzot likts punkts geimam, setam un mačam – 6:1, 6:4. Pirmo reizi latvietis garantējis vietu Barselonas ATP pusfinālā. Ernestam šis ir otrais pusfināls, kas sasniegts uz māla seguma (pirmais 2010.gadā Romā), bet kopumā līdz pusfinālam Gulbis ticis 12.reizi karjerā.

Uzvarētie punkti 73 52

Iekļūšana turnīra pusfinālā Gulbim garantējusi 180 reitinga punktu iegūšanu, kā arī 89,650 eiro prēmiju. Jaunnedēļ Ernests atgriezīsies ranga divdesmitniekā, bet jau rīt centīsies sasniegt otro ATP finālu šosezon. Pusfinālā būs jātiekas ar japāni Kei Nišikori (ATP 17.). Viņš šodien zaudēja tikai četrus geimus - 6:1, 6:3 uzvara pār Marinu Čiliču.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222