23.10.2017. 08:00

Gulbis šogad otro reizi saņēma ATP turnīra "wild card". Pirmais gadījums bija augustā Vinstonseilemā, kur viņš nospēlēja tikai vienu maču, zaudējot ungāram Mārtonam Fučovičam. Šonedēļ Vīnē Ernestam nepatīkama izloze. Ja izdosies pārvarēt kādreiz sīkstā Simona barjeru, 2. kārtā, visticamāk, mačs pret turnīra pirmo numuru Sašu Zverevu, kura pirmais pretinieks būs Viktors Troickis.

Gulbim būs ceturtais Vīnes turnīrs, viņš šajā Austrijas pilsētā vienmēr pārvarējis 1. kārtu, to izdarot 2008., 2012. un 2015. gadā. Pirms diviem gadiem Ernestam bija karjeras labākais rezultāts Vīnē, toreiz tiekot līdz pusfinālam (zaudējums Stīvam Džonsonam), bet iepriekšējos divos turnīros viņš tika apturēts 2. kārtā. Gulbim Vīnē "wild card" bija arī 2012. gadā.

Bijušais pasaules sestais numurs Simons šogad aizvada pieticīgu sezonu, sakrājot negatīvu 15-23 bilanci. Viņš šosezon nevienā turnīrā nav ticis tālāk par ceturtdaļfinālu, astoņniekā iekļūstot tikai divas reizes – februārī Marseļā un maijā Lionā. Francijas tenisists Vīnē ieradās ar tikai trīs uzvarām pēdējo 10 maču posmā.

32 gadus vecais Simons Vīnē spēlēs ceturto reizi, šeit iepriekšējās trīs viesošanās reizēs (2006, 2008, 2016) gūstot tikai vienu uzvaru, kas izdevās pērn pret Giljermo Garsiju-Lopesu, pēc tam 2. kārtā zaudējot Endijam Marejam.

Arī Gulbis šogad ar spīdošu formu un labiem rezultātiem nav izcēlies – viņam ATP līmenī tikai sešas uzvaras (6-7), zaudējot četrās no pēdējām piecām spēlēm, bet visos līmeņos (ieskaitot kvalifikācijas un "Challenger" turnīrus) kopā 11-14 bilance. Gulbis zaudējis pēdējās divās cīņās, turklāt abās 2. setā padevies pēc tam, kad zaudējis 1. setā – Sanktpēterburgā 3:6, 0:6 pret Liamu Broudiju un Orleānā 4:6, 1:6 pret Keniju De Šeperu.

Gulbis ar 12 ATP vienspēļu titulu īpašnieku Simonu ticies divas reizes. Ernests 2007. gadā Sinsinati kvalifikācijā bija pārāks ar 6:4, 5:7, bet 2011. gadā francūzim Sidnejā zaudēja ar 6:7(1), 0:6.

Simons savas karjeras labākajos gados bijis neparocīgs daudziem pretiniekiem, jo spēj viņus ar ļoti pacietīgu aizsardzības tenisu ievilināt garās izspēlēs – tenisā, kādā daudziem ir grūtības saglabāt mieru. Tas attiecas arī uz Gulbja spēles stila tenisistiem.

Tiesa, Simons jau 2-3 gadus atrodas regresa režīmā. Viņš pēdējo reizi finālā spēlēja 2015. gadā Mecā. Simons kopš 2015. gada vasaras zaudējis 17 no pēdējām 19 spēlēm pret Top 10 tenisistiem. Gada lielākā uzvara gūta pirms dažām nedēļām Šanhajā, kur pieveikts pasaules 10. numurs Davids Gofāns, kurš gan nav no draudīgākajiem pirmā desmitnieka spēlētājiem.