10.07.2012. 22:19
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien Horvātijā notiekošā Umagas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-1, 6-3 pārliecinoši pieveica kvalifikāciju pārvarējušo spāni Horku Fraili.

Pirmajā setā Gulbis spēlēja ļoti pārliecinoši un trīs reizes lauza pretinieka servi - tas notika trešajā, piektajā un septītajā geimā. Savukārt pie savas serves latvietis spēlēja bez kļūdām un Frailem nebija nekādu cerību lauzt Gulbja servi.

Otrajā setā cīņa jau bija nedaudz spraigāka, taču Gulbis droši kontrolēja mača gaitu un sestajā geimā lauza spāņa servi, kas vēlāk ļāva noslēgt maču savā labā.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP ranga punktus.

ATP pasaules rangā Gulbis pašlaik atrodas 87.vietā, bet Fraile atrodas vien 930.pozīcijā, kaut pirms nepilniem sešiem gadiem bijis pakāpies pat uz 126.vietu.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā nebija tikušies.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar sacensību pirmo raketi Fernando Verdasko no Spānijas, kuram pirmā kārta bija brīva.

Kā ziņots, Gulbis pagājušajā mēnesī ar Verdasko tikās paraugturnīra spēlē, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 7-6, 6-7, 4:10.

Gulbis šogad startē neveiksmīgi un uzvarējis tikai astoņos no 20 aizvadītajiem ATP mačiem, turklāt nespēja kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm.

Vimbldonas turnīrā, kas noslēdzās svētdien, Gulbis aizkļuva līdz otrajai kārtai, bet tajā smagā piecu setu cīņā piekāpās polim Ježijam Janovičam.

Pagājušā gadā Gulbis šajā nedēļā ATP turnīros nepiedalījās, tāpēc viņam ATP vienspēļu ranga punkti nav jāaizstāv.