21.05.2014. 09:00
Ernests Gulbis šodien ap plkst. 17:00 aizvadīs Nicas "ATP World Tour 250" turnīra 2. kārtas maču, sacenšoties ar Slovākijas tenisistu Martinu Kližanu. Abiem tā būs pirmā savstarpējā spēle.

Gulbis pēdējā nedēļā pirms "Grand Slam" bieži nespēlē, taču šoreiz viņš to darīs, otro reizi piedaloties Nicas turnīrā. Šonedēļ no Top 20 spēlē tikai divi, bez Gulbja arī Džons Isners (Nicas pirmais numurs). Ernests Nicā 2011. gadā spēlēja ar "wild card", toreiz uz šo Francijas pilsētu dodoties spēļu prakses iegūšanas nolūkā – slimības dēļ nācās izlaist gan Madrides, gan Romas "Masters 1000" turnīru, tādējādi nespējot pienācīgi sagatavoties "French Open".

Gulbis pirms trim gadiem Nicā trīs setos pārspēja gan Fabio Foņīni, gan Denisu Istominu, bet pēc tam ceturtdaļfinālā divos setos piekāpās Tomāšam Berdiham. Šoreiz Gulbis, pateicoties Top 4 izliktā tenisista statusam (Ernestam otrais numurs), turnīru sāks tikai no 2. kārtas ar maču pret 24 gadus veco Slovākijas tenisistu Martinu Kližanu. Viņam pašreiz rangā 62. vieta, bet pagājušā gada martā Kližans bija ticis līdz 26. vietai.

Kližans uz lielās tenisa skatuves uznāca 2012. gadā, kad uzvarēja četros "Challenger" turnīros (visos uz māla seguma) un vēl vienā zaudēja finālā, ielaužoties ranga Top 100. Gada otrajā pusē viņš "US Open" uzveica Žo-Vilfrīdu Tsongu un tika līdz 4. kārtai, bet sezonas beigās Sanktpēterburgā izcīnīja karjeras pirmo ATP vienspēļu titulu. Kližans 2012. gadā tika atzīts par sezonas labāko jaunpienācēju. Kližans togad rangā pakāpās 88 vietas.

Kopš lieliskās 2012. gada sezonas Kližans mocījies ar savainojumiem un formas trūkumu, bieži spēlējis bez iedvesmas. Šobrīd slovāku kreilis atkal ir labā formā, sasniedzot deviņu uzvaru sēriju. Kližans maija sākumā no kvalifikācijas uzvarēja Minhenē, kur kopumā guva astoņas uzvaras. Tobrīd Kližans bija tikai 111. vietā, bet tagad, protams, ir atpakaļ simtniekā.

Kližans kopš sekmīgā turnīra Minhenē paņēma vairāku nedēļu pauzi, nespēlējot "Masters 1000" turnīros Madridē un Romā. Nicas turnīru Kližans sāka vakar, 1. kārtā atspēlējot seta un breika deficītu pret Bernardu Tomiku – 4:6, 6:3, 6:4. Tā Kližanam tātad jau devītā uzvara pēc kārtas. Kližans šonedēļ pirmo reizi piedalās Nicas turnīrā.

Mālu droši var saukt par Kližana ērtāko segumu. Kližans ir agresīvas spēles cienītājs, pārsvarā uzbrūkot no gala līnijas, tādā spēlē daudz izmantojot "forehand" sitienu. Ņemot vērā to, ka viņš ir māla cienītājs, Kližanam ir arī nepieciešamās prasmes šim segumam, konkrēti, saīsinātie sitieni. Tiesa, tos viņš neizmanto pārāk bieži. Kā mīnusu var minēt daudzās kļūdas, kas rodas ļoti agresīvas spēles rezultātā. Gulbis pret Kližanu iepriekš nav spēlējis.

Gulbja un Kližana spēles uzvarētājs ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Dmitriju Tursunovu vai Robinu Hāsi. Gulbis kortā varētu būt ap plkst. 17:00. Ernesta maču varēs redzēt Unibet TV. Bezmaksas strīmi pieejami šeit vai šeit.

★ Tāpat kā Gulbis (5-0), arī Kližans ne reizi nav zaudējis ATP finālā. Martinam gan pagaidām tikai divi tituli – 2012. gadā Sanktpēterburgā un šogad Minhenē. Abos finālos uzveikts Fabio Foņīni★ Kližans janvāra beigās Deivisa kausā gandrīz zaudēja Andim Juškam – 6:4, 6:7(4), 6:3, 4:6, 8:6. Juška toreiz 5. setā bija vadībā ar 5:3★ Kližans 2006. gadā uzvarēja "French Open" junioru turnīrā★ Kližans uzvarējis piecos māla "Challenger" turnīros un vienā ATP "World Tour 250" turnīrā uz māla (Minhenē)★ Kližans trīs no pēdējiem pieciem mačiem uzvarējis pēc zaudēta 1. seta (uzveikti Mihails Južnijs, Foņīni un Tomiks), pirms tam viņam septiņas neveiksmes pēc kārtas tādās spēlēs★ Kližans guvis trīs uzvaras pēc kārtas pret Top 20 tenisistiem, visas sakrājot Minhenē, kur pārspēti Južnijs (#17), Tomijs Hāss (#16) un Foņīni (#15). Gulbim šonedēļ 19. vieta...★ Gulbis augstākā līmeņa turnīros slovākiem nav zaudējis (2-0). 2008. gadā Maiami uzveikts Dominiks Hrbatijs (6:3, 4:6, 6:1), bet 2010. gadā Losandželosā ar 7:5, 7:5 apspēlēts Lukašs Lacko★ Ja Gulbim šodien izdosies uzvarēt, viņš sasniegs sezonas astoto ceturtdaļfinālu, labojot savu rekordu. Gulbim septiņi ATP ceturtdaļfināli vienas sezonas laikā ir bijuši divreiz – 2010. gadā un šogad★ Gulbis pirmo reizi karjerā ATP turnīrā izlikts ar 2. numuru. Ernestam iepriekš trīs reizes bijis trešais numurs★ Kad Gulbis pēdējo reizi Francijā spēlēja, turnīru sākot no 2. kārtas, viņš kļuva par Marseļas čempionu★ Gulbis šogad trešo reizi spēlēs pret kreili. Dohā zaudēts Rafaelam Nadalam, bet Romā uzveikts Alehandro Falja (ar izstāšanos). Ernestam karjeras bilance pret kreiļiem pozitīva: 22-18

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Ernests Gulbis - Martin Klizan
11.38  22.95 
89% 0% 11%  
  Visas spēlesOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties