20.07.2012. 20:17
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piektdien Šveices pilsētā Gštādē notiekošā «ATP World Tour 250» sērijas turnīra ceturtdaļfināla cīņā ar rezultātu 6-4, 1-6, 4-6 piekāpās Polam-Anrī Matjē no Francijas

Jau cīņas pirmajā geimā Gulbis lauza pretinieka servi, bet trešajā geimā latvietim atkal bija tāda iespēja, tomēr Matjē izdevās atspēlēt vienu breikbumbu. Turpinājumā abi tenisisti pie savām servēm spēlēja pārliecinoši un neļāva pretiniekam pacīnīties par serves laušanu, līdz ar to pirmajā setā ar 6-4 pārāks bija Gulbis.

Otrajā setā daudz pārliecinošāk spēlēja Matjē, kurš otrajā un ceturtajā geimā lauza Gulbja servi, izvirzoties drošā vadībā ar 4-0. Sīvā spēkošanās izvērtās piektajā geimā, kurā trīs reizes tika fiksēts «vienādi», tomēr Matjē nosargāja savu servi, bet Gulbis pie vienīgā punkta šajā setā tika sestajā geimā, kurā atstāja savu pretinieku «sausā».

Jau trešā seta pirmajā geimā Matjē lauza pretinieka servi, bet trešajā geimā pie rezultāta 2-1 Matjē labā cīņa uz gandrīz pusotru stundu lietus dēļ tika pārtraukta. Pēc cīņas atsākšanās abi tenisisti pie savām servēm spēlēja ļoti pārliecinoši, tāpēc Gulbim nebija iespēju lauzt mača gaitu un pacīnīties par uzvaru.

ATP rangu tabulā Gulbis pašlaik ieņem 72. vietu, bet 23 gadus vecais francūzis ir 47. pozīcijā.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā tikušies vienu reizi, kad 2009.gada Brisbenas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra otrajā kārtā pārāks ar 6:3, 6:4 bija Matjē.

Par dalību ceturtdaļfinālā Gulbis nopelnīja 45 reitinga punktus un 10 515 eiro prēmiju.

Reklāma Pusfinālā Matjē spēkosies ar serbu Janko Tipsareviču, kurš turnīrā izlikts ar pirmo numuru.

TVNET jau vēstīja, ka pirmajā kārtā Gulbis ar 7:6 (2), 4:6, 6:3 pieveica Itālijas tenisistu Filipo Volandri, bet otrajā kārtā ar 5:7, 7:6 (3), 6:4 pārspēja francūzi Benuā Pēru.

2011. gada sezonā Gulbis šajā laikā piedalījās «BB&T Atlanta Open» turnīrā, izstājoties pirmajā kārtā, tāpēc reitinga punkti viņam nav jāaizstāv.

«Crédit Agricole Suisse Open Gstaad» turnīrs ar kopējo prēmiju fondu 358 425 eiro risinās māla seguma kortos.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222