26.04.2014. 16:43
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Barselonas ATP World Tour 500 sērijas turnīra pusfināla mačā sestdien ar rezultātu 2-6, 4-6 zaudēja japānim Kei Nišikori.Gulbis līdz šim vēl nekad nav spēlējis ATP 500 punktu turnīra...

Gulbis līdz šim vēl nekad nav spēlējis ATP 500 punktu turnīra finālā.

Pirmajos divos geimos pie savas serves Gulbis zaudēja tikai vienā izspēlē, taču ar identiski pārliecinošu sniegumu pirmajos geimos pie savas serves atbildēja arī Nišikori. Piektajā geimā latvieša sniegums bija krasi atšķirīgs, kas ļāva japānim tikt pie vienas breikbumbas, kuru viņš izmantoja. Nākamajā geimā Nišikori sarežģītā cīņā panāca 4-2 savā labā, bet brīdi vēlāk vēlreiz lauza Gulbja servi, kad uzvarēja visās četrās septītā geima izspēlēs. Pēc tam Nišikori nodrošināja uzvaru arī pirmajā setā, atkal uzvarot visās četrās izspēlēs un gūstot panākumu ceturtajā geimā pēc kārtas.

Otrā seta pirmajos divos geimos abi sportisti pie savas serves bija pārliecinoši, bet ļoti mokošajā trešajā geimā Gulbis ilgstošā cīņā atspēlēja trīs breikbumbas, savu servi tomēr nosargājot. Līdzīgs scenārijs atkārtojās arī piektajā geimā, kad Gulbis atspēlēja pat četras breikbumbas un vēlreiz izmisīgā cīņā spēja savu servi nosargāt. Nākamajos geimos cīņa atkal izlīdzinājās, rezultātam kļūstot 4-4.

Tomēr devītajā geimā Nišikori izdevās pie Gulbja serves uzvarēt trīs izspēlēs pēc kārtas, kas viņam deva pirmo breiku setā un kopumā trešo visā mačā. Nākamajā geimā japānis izmantoja iespēju pie savas serves noslēgt maču, lai arī Gulbim cīņas gaitā izdevās atspēlēt divas mačbumbas.

Gulbis, kurš šobrīd pasaules rangā ieņem 23.vietu, Barselonas turnīrā izlikts ar devīto numuru, kas deva brīvu pirmo kārtu. Otrajā kārtā otrdien latvietis ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:1) uzvarēja Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru, kurš šobrīd ATP rangā ieņem 104.vietu, bet šajā turnīrā piedalījās, pateicoties organizatoru izsniegtajam speciālajam ielūgumam jeb wild card. Šis panākums Gulbim ļāva pārtraukt divu zaudējumu sēriju.

Pēc tam trešās kārtas mačā Gulbis ceturtdien ar 7-5, 6-1 uzvarēja spāni Alvertu Montanjesu, kurš šobrīd ir 59.labākais tenisists pasaulē, bet piektdien ar 6-1, 6-4 uzvarēja arī pasaules ranga 55.vietā esošo krievu Teimurazu Gabašvili, pirmoreiz karjerā sasniedzot šī turnīra pusfinālu.

Par iekļūšanu labāko četriniekā 25 gadus vecais Gulbis nopelnīja 180 ATP ranga punktus, kas nākamajā nedēļā ļaus otro reizi karjerā iekļūt pasaules ranga labāko divdesmitniekā.

Gulbis bija sasniedzis trešo ATP turnīra pusfinālu šosezon. Latvietis pašlaik ieņem 15.vietu ATP čempionu rangā, kurā tiek ņemti vērā tikai šī gada rezultāti.

Nišikori februāra sākumā triumfēja turnīrā Memfisā, bet martā aizkļuva līdz pusfinālam prestižajā Maiami Masters 1000 turnīrā. Tomēr šajā pusfināla mačā viņš traumas dēļ kortā neizgāja, un Barselonas sacensības japānim ir pirmās pēc savainojuma izārstēšanas.

Šajā turnīrā ar augsto ceturto numuru izliktais Nišikori sākotnēji pieveica spāni Roverto Bautistu Agutu un krievu Andreju Golubevu, bet ceturtdaļfinālā piektdien ar 6-1, 6-3 pārliecinoši uzvarēja horvātu Marinu Čiliču, kuram piešķirts 12.numurs.

Gulbis ar Nišikori iepriekš ticies vien vienu reizi, kad 2008.gadā japānis bija pārāks Challenger sērijas turnīra mačā.

Otrajā pusfinālā tiksies spānis Nikolass Almagro, kurš izlikts ar sesto numuru, un kolumbietis Santjago Hiraldo.

Almagro piektdien sagādāja sensāciju, apturot astoņkārtējo turnīra uzvarētāju Rafaelu Nadalu, kurš cieta pirmo neveiksmi šajā turnīrā kopš 2003.gada, turklāt kopš 2008.gada nebija zaudējis nevienā setā.

Gulbis Barselonas turnīrā startē piekto reizi karjerā. Līdz šim sekmīgākais viņam bija 2010.gads, kad tika aizkļūts līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn latvietis sākotnēji pārvarēja kvalifikāciju un pēc tam pārvarēja arī divas pamatturnīra kārtas, tāpēc šoreiz viņam bija jāaizstāv 55 pasaules ranga punkti.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222