31.08.2012. 22:26
Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis ASV atklātā čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra otrās kārtas mačā piektdien rezultātu 7:6 (3), 6:7 (5), 3:6, 4:6 zaudēja mājiniekam Stīvam Džonsonam.

Jau cīņas pirmajā geimā Gulbis bija tuvu pretinieka serves laušanai, tomēr Džonsonam izdevās atspēlēt divas breikbumbas. Turpinājumā tenisisti servēja pārliecinoši, bet desmitajā geimā jau Gulbis bija tuvu savas serves zaudēšanai, taču mājiniekam neizdevās izmantot divas breikbumbas. Nākamajā geimā tenisisti aizvadīja 11 izspēles un Džonsonam izdevās atspēlēt vienu breikbumbu, bet 12.geimā Gulbis pie savas serves atstāja pretinieku «sausā», līdz ar to seta uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams taibreiks.

Papildgeima ievadā nevienam tenisistam neizdevās iegūt pārsvaru, bet pie rezultāta 3:3 Gulbis pārņēma iniciatīvu un izcīnīja četrus punktus pēc kārtas, svinot uzvaru pirmajā setā.

Otrajā setā abi tenisisti servēja pārliecinoši un daudz iespēju lauzt pretinieka servi nebija, līdz ar to arī šī seta uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams taibreiks. Arī šis papildgeims ritēja līdzīgā cīņā, tomēr šoreiz nedaudz sekmīgāk nospēlēja Džonsons, kurš no 4:4 panāca 6:4 un pārsvaru nosargāja līdz taibreika beigām.

Arī trešā seta pirmajos septiņos geimos nevienam tenisistam nebija pārāk daudz iespēju lauzt pretinieka servi, bet astotajā geimā Gulbis zaudēja savu servi, ļaujot Džonsonam nonākt geima attālumā līdz uzvarai setā. Devītajā geimā amerikānis nospēlēja nekļūdīgi un ļāva pretiniekam izcīnīti tikai vienu punktu, uzvarot setu ar 6-3.

Ceturtajā setā par izšķirošo kļuva septītais geims, kurā Džonsons lauza latvieša servi, kas vēlāk amerikānim garantēja uzvaru arī visā cīņā.

ATP rangā Gulbis pašlaik ieņem 145. vietu, kamēr viņa 22 gadus vecais sāncensis ir tieši par 100 pozīcijām zemāk. Iepriekš viņi savā starpā nebija tikušies.

Reklāma Trešajā kārtā Džonsonam būs jātiekas ar francūža (13) Rišāra Gaskē vai vēl viena amerikāņa Bredlija Kāna cīņas uzvarētāju.

TVNET jau vēstīja, ka pirmajā kārtā Ernests ar rezultātu 3:6, 4:6, 6:4, 7:5, 6:3 nedaudz negaidīti uzvarēja pieredzējušo vācieti Tomiju Hāsu, kam turnīrā bija 21. numurs, bet Džonsons 6:3, 7:6 (5), 6:3 pieveica savu tautieti Radžīvu Remu.

LASI TVNET: Gulbis pārvar «US Open» pirmo kārtu

Labākais sasniegums «US Open» kortos Gulbim līdz šim bijis 2007. gadā, kad spēlēja astotdaļfinālā. 2011. gada sezonā viņš iekļuva otrajā kārtā.

Prestižais turnīrs cietā seguma kortos ar kopējo prēmiju fondu 24 054 000 ASV dolāru risinās no 27. augusta līdz 9. septembrim.