13.04.2015. 12:42
Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis cietis vienu no smagākajiem zaudējumiem karjerā ATP turnīros. Montekarlo ATP Masters 1.kārtā viņš ar 1:6, 0:6 kapitulēja austrietim Andreasam Haideram-Maureram (ATP 52.).

Gada pirmajos trīs mēnešos Ernests Gulbis bija uzvarējis tikai vienu no astoņām spēlēm, kas gan vēl īpaši nav atsaucies uz ATP rangu (atkāpšanās no 13. uz 17. vietu). Pērn Ernestam ļoti sekmīga bija tieši māla sezona (ar kulmināciju “French Open” pusfinālu), tieši tāpēc tuvākie mēneši latvietim ir ļoti svarīgi, lai nezaudētu pozīcijas ranga tabulā.

Par sezonas pirmo māla turnīru Ernests izvēlējies ATP Masters sacensības Montekarlo. Šis turnīrs viņam nav sekmīgo sarakstā – iepriekšējās piecās starta reizēs gūtas vien trīs uzvaras, ne reizi netiekot tālāk par 2.kārtu. Šogad viņam turnīrs bija jāsāk no 1.kārtas (izlikts ar 13.numuru) pret austrieti Andreasu Haideru-Maureru.

28 gadus vecais sportists šobrīd sasniedzis ranga rekordu (52.vieta). To sekmējušas jau 11 gūtās uzvaras šosezon. Haiders-Maurers sekmīgi spēlē tieši uz māla seguma, bet līdzšinējā bilance abu starpā bija 1:1. Ernests austrieti bija uzveicis 2012. gadā viņa dzimtenē (Kicbīlē) ar 2:6, 7:5, 6:1 (mača gaitā Gulbis bija iedzinējos ar 2:6, 2:5), bet 2013. gadā “US Open” pārsvaru nenoturēja latvietis, zaudējot piecos setos - 6:3, 3:6, 6:1, 6:7(4), 4:6. Šodienas cīņā Ernestam bija neliela favorīta loma.

Gulbim un Haideram-Maureram bija tas gods ievadīt pirmdienas sacensību programmu centrālajā kortā. Mūsu tenisists izvēlējās serves uzņemšanu, tomēr tas nepalīdzēja ieiet spēlē. Lielākās problēmas joprojām bija ar forehand sitienu – kļūdas sekoja viena pēc otras un pēc desmit minūtēm rezultāts bija jau 0:3.

Ceturto geimu uzvarēja Ernests, taču turpinājuma nebija. Saasināt situāciju pie pretinieka serves īsti neizdevās, bet sava serve tika zaudēta vēlreiz. Beigās setā 1:6 nieka 26 minūšu laikā. 22 no 27 punktiem austrietis ieguva pateicoties Ernesta nepiespiestajām kļūdām.

Pozitīvas vēsmas nenesa arī otrais sets. Uzreiz tika zaudēta serve, pēc tam neizmantotas trīs breikbumbas (austrietis atspēlējās no 0:40), kam sekoja vēlreiz zaudēta serve – 0:3. Lai arī Ernestam bija iespējas tik pie goda geima arī otrajā setā, tomēr šoreiz tas izpalika. Līdz ar kļūdām izspēlēs nesekmējās arī serve un mačs tika zaudēts nieka 58 minūtēs ar 1:6, 0:6. Tikai vienu geimu Ernests uzvarēja arī 2011. gadā Indianvelsā pret Novaku Džokoviču...

Nevar nepieminēt, ka mūsu tenisistam šodien 41 nepiespiestā kļūda (pretiniekam 10), bet tikai astoņas tīri uzvarētās izspēles. Pirmais mačs kopā ar zviedru speciālistu Tomasu Enkvistu maigi sakot – neizdevies.