24.04.2014. 10:00
Ernests Gulbis šodien ap plkst. 15:00 aizvadīs Barselonas "ATP World Tour 500" sacensību 3. kārtas maču, tiekoties ar mājinieku Albertu Montanjesu. Spēle video tiešraidē nebūs redzama. Dažas stundas vēlāk Štutgartes WTA "Premier" turnīra dubultspēļu ceturtdaļfināls Diānai Marcinkevičai.

Gulbis savu sesto Barselonas turnīru sāka aizvakar, kad ar 7:5, 7:6(1) apspēlēja ranga otrā simta pārstāvi Danielu Himeno-Traveru. Ernests abos setos bija iedzinējos ar breiku, tomēr prata izvairīties no seta zaudēšanas. Tā Gulbim bija pirmā uzvara uz māla 2014. gada sezonā.

Gulbis šogad Barselonā ar vienu uzvaru paveicis to, kas viņam pērn izdevās ar četrām – ticis līdz 3. kārtai. Pirms gada viņš spēlēja kvalifikācijā, bet šogad sāka tikai no pamatturnīra 2. kārtas. Vēl viena uzvara ļaus atkārtot savu labāko rezultātu šajā turnīrā, kas ir ceturtdaļfināls 2010. gadā.

Arī otrajā mačā Gulbim pretī stāsies mājinieks, taču jau daudz cietāks rieksts nekā Himeno-Travers. Gulbis šodien sacentīsies ar 33 gadus veco Albertu Montanjesu, kurš pašreiz reitingā atrodas 59. vietā, bet rekordu ar 22. vietu sasniedza 2010. gada augustā. Montanjess ir māla speciālists vārda vistiešākajā nozīmē. Uz māla viņam augstākajā līmenī 192 uzvaras, uz visiem pārējiem segumiem kopā – 43.

Gulbis ar Montanjesu ticies četras reizes, zaudējot pirmo, bet uzvarot nākamās trīs cīņas. Abu pirmais mačs notika 2007. gadā "French Open", kad spānis bija pārāks četros setos – 6:1, 6:2, 1:6, 7:6(3). Gulbis nevienā no nākamajām trim spēlēm Montanjesam setus nezaudēja (7-0). Montanjess 2009. gadā "Australian Open" sagrauts ar 6:3, 6:2, 6:3, gadu vēlāk Dohā uzveikts ar 6:2, 7:5, visbeidzot 2010. gadā Madridē pārspēts ar 7:5, 6:1.

No minētajiem četriem mačiem puse notika uz māla seguma, kas Montanjesam bez šaubām ir ērtākais. Ja 2007. gadā Parīzē pārāks bija Montanjess, tad otrajā māla spēlē 2010. gadā Madridē uzvarēja Gulbis. Jāatceras, ka Madridē ir ļoti ātrs māla segums, kas Gulbim automātiski nozīmē priekšrocības. Barselonā situācija latvietim nav tik labvēlīga.

Montanjesam ilgās karjeras laikā izdevies sakrāt tikai piecas Top 10 uzvaras (pabeigtos mačos). Bez pārsteigumiem – visas bijušas uz māla seguma. Spilgtākā no tām 2009. gadā Eštorilas pusfinālā pret Rodžeru Federeru, tobrīd ranga 1. vietā esošo šveicieti sakaujot divos setos ar rezultātu 6:2, 7:6(5). Togad Eštorilā Montanjess kļuva par čempionu, divos mačos atspēlējot mačbumbu(as) un aizstāvot pirms 12 mēnešiem izcīnīto titulu. Montanjess ceturtdaļfinālā pret Žilu Simonu novērsa vienu, bet finālā pret Džeimsu Bleiku pat divas mačbumbas.

Gulbja šodienas pretinieks 11 reizes spēlējis ATP finālos (protams, visos uz māla seguma), uzvarot sešos no tiem – 2008. gadā Amersfortā, 2009. gadā Eštorilā un Bukarestē, 2010. gadā Eštorilā un Štutgartē. Līdz nākamajam titulam bija jāgaida trīs gadi – karjeras sesto ATP vienspēļu trofeju spānis savdabīgā veidā izcīnīja pagājušā gada maijā Nicā. Montanjess Nicā nemaz nebija plānojis spēlēt, bet uzaicinājumu saņēma divas dienas pirms turnīra sākuma, kad no dalības atteicās Tomāšs Berdihs. Montanjess radušos iespēju izmantoja maksimāli, proti, izcīnīja titulu. Bez tam to paveica, spēlējot lielisku māla tenisu. Finālā viņš ar 6:0, 7:6(3) uzveica tobrīd deviņu uzvaru sēriju sasniegušo Gaelu Monfīsu.

Montanjess ir sīksts tenisists, kurš savu labāko tenisu spēlē uz māla seguma. Ja servi var dēvēt par vājo vietu, tad māla tenisam nepieciešamo spēles elementu viņam netrūkst. Montanjess komfortabli jūtas spēlē uz gala līnijas, var uzbrukt gan ar spēcīgiem sitieniem, gan variēt ar spēli, liekot lietā "dropšotus". Montanjess "bekhendu" spēlē ar vienu roku. Gulbim pret tāda tipa spēlētājiem pēdējā laikā ir labas sekmes uzvarot astoņas no pēdējām deviņām spēlēm. Vienīgais zaudējums Grigoram Dimitrovam Akapulko.

Alberts šonedēļ jau nospēlējis divus mačus, abos uzvarot divos setos – kvalifikāciju izgājušais dubultspēļu speciālists Marks Lopess uzveikts ar 7:6(4), 6:2, bet Aleksandrs Dolgopolovs ar 7:6(5), 6:3. Montanjess Barselonā pirmo maču aizvadīja, kad Gulbis vēl nebija sācis karjeru – Alberts Barselonā kopš 2001. gada izlaidis tikai vienu turnīru (2007). Spāņa labākais rezultāts ir pusfināls 2004. gadā, četrus gadus vēlāk tikts līdz ceturtdaļfinālam.

Gulbja un Montanjesa spēle sāksies ap plkst. 15:00 jeb tad, kad labāko būs noskaidrojuši Injigo Servantess un Teimurazs Gabašvili, kuriem kortā jābūt plkst. 13:00. Tieši šī mača uzvarētājs būs ceturtdaļfināla pretinieks Gulbim vai Montanjesam. Gulbja spēlei "flash" režīmā varēs sekot šeit. Video tiešraides nebūs arī šoreiz.

Šovakar ap plkst. 20:00 karjeras pirmo WTA dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālu aizvadīs Diāna Marcinkeviča, kura Štutgartē spēlē kopā ar baltkrievieti Aļaksandru Sasnoviču. Abas 1. kārtā sarūpēja sensāciju pret Anastasiju Pavļučenkovu un titulēto Katerinu Srebotniku (seši "Grand Slam" dubultspēļu tituli) – 5:7, 6:3, 10:8. Šovakar Latvijas un Baltkrievijas pārim pretī stāsies Jeļena Jankoviča (Serbija) un Aļisa Kļeibanova (Krievija). Spēle notiks pēc nozīmes 2. kortā. Pirms tam no plkst. 16:00 jāizspēlē divi mači. Piebilstams, ka Jankovičai šodien vispirms vienspēle, pēc kuras nepieciešama atpūta. Marcinkevičas dubultspēli varēs redzēt tiešraidē. Kvalitatīvākis variants ir Unibet TV. Tas gan ir maksas pakalpojums. Bezmaksas tiešraides var meklēt šeit vai šeit. "Flash" režīmā Marcinkevičas spēlei varēs sekot līdzi šeit.