13.04.2015. 12:18
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Montekarlo ATP «Masters 1000» sērijas turnīra pirmās kārtas mača pirmajā setā ar 1-6 bezcerīgi kapitulēja Austrijas sportistam Andrēasam Haideram-Maureram. Mačs turpināsies līdz kāda tenisista diviem uzvarētiem setiem.

Gulbis jau mača ievadā pieļāva vairākas kļūdas un otrajā spēles geimā austrietis tika pie četrām breikbumbām, noslēdzošo no tām arī izmantojot, drīz vien izvirzoties vadībā ar 3-0.

Arī sestajā geimā Haideram-Maureram bija divas breikbumbas un pirmajā setā viņš Gulbim neatstāja nekādus variantus, uzvarot ar 6-1. Pirmais sets ritēja vien 26 minūtes, bet Gulbis pamanījās šajā laikā pieļaut 22 nepiespiestās kļūdas.

ATP rangā Gulbis šonedēļ ieņem 17. pozīciju, kamēr 28 gadus vecais Austrijas pārstāvis ir 52. vietā. Līdz šim viņi bija tikušies divreiz, uzvaras dalot uz pusēm. 

Gulbim ir ļoti svarīgi aizvadīt sekmīgu māla sezonu, jo citādāk viņš var piedzīvot ļoti ievērojamu kritumu pasaules rangā. Ja Montekarlo turnīrā Gulbis pērn zaudēja jau pirmajā mačā, turpinājumā līdz Francijas atklātā čempionāta beigām latvietim būs jāaizstāv vairāk nekā 1300 no viņa īpašumā pašlaik esošajiem 1910 ranga punktiem.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētājs var tikties ar Austrālijas pārstāvi Bernardu Tomiču, kurš pirmajā mačā jau svētdien 4-6, 6-2, 6-3 pieveica čehu Lukāšu Rosolu, bet trešajā kārtā pretī var stāties pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs no Serbijas.

Latvijas labākais tenisists Montekarlo līdz šim piedalījies piecas reizes, nevienā no reizēm netiekot tālāk par otro kārtu. 2014. gada sezonā Gulbis pirmās kārtas mačā 2-6, 4-6 atzina ukraiņa Aleksandra Dolgopolova pārspēku. 

«Monte-Carlo Rolex Masters» ir pirmais turnīrs, kas šosezon risinās uz māla jeb clay seguma. Tā kopējais prēmiju fonds ir 3 288 530 eiro. A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties