21.05.2015. 13:55
Sestdien, 24. maijā, Gulbenē pirmo reizi vēsturē norisināsies Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla "Baltais Cerību kauss" trešais posms. Riteņbraukšanas svētku laikā tiks noskaidroti Latvijas čempioni kritērija braucienā zēnu un jauniešu grupām. Tāpat savas sacensības tiks rīkotas arī bērniem un amatieriem, bet līdzjutējus izklaidēs aizraujoša kultūras programma.

Šajā sezonā Latvijas lielākais jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāls "Baltais Cerību kauss" tiek rīkots astoņos posmos dažādos reģionos. Pirmie divi posmi ar aizraujošām un interesantām cīņām jau ir aizvadīti Dobelē un Kuldīgā, pulcējot ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas zēnu, jauniešu un meiteņu grupu riteņbraucējus.

Jau šo sestdien "Baltais Cerību kausa" trešais posms norisināsies Vidzemes pilsētā Gulbenē. Tik liela mēroga riteņbraukšanas sacensības šeit notiks pirmo reizi. Latvijas Riteņbraukšanas federācija, Gulbenes novada pašvaldība un akciju sabiedrība "Tukuma piens" sestdien vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sarūpēs lielus riteņbraukšanas svētkus.

Jau pulksten 11:00 pie Gulbenes kultūras centra tiks dots starts "Baltais Cerību kausa" izcīņas sacensībām kritērija braucienā zēniem un meitenēm. Šajās aizraujošajās sacensībās jaunie sportisti cīnīsies arī par Latvijas čempiona titulu kritērija braucienos. Šie aizraujošie braucieni, kuri ies pa nepilnu divu kilometru garo apli, ļaus sacensību gaitai sekot līdzi skatītājiem. Katra apļa beigās dalībniekus sagaida starpfinišs, kurā notiks cīņa par vērtīgajiem punktiem. Par uzvarētāju kļūs tas, kurš līdz finišam būs iekrājis visvairāk punktus.

Pulksten 11:15 pie netālu esošās novada pašvaldības sāksies aizraujošie bērnu veiklības braucieni, kurā piedalīties var ikviens mazais gulbenietis un pilsētas viesis. Bērnu braucieni notiks 5 – 9 gadus jauniem zēniem un meitenēm. Pulksten 12:00 pie kultūras centra notiks riteņbraukšanas sacensības amatieriem, kuriem jāveic 12 kilometru gara distance pa pilsētas ielām. Abiem šiem braucieniem pieteikties varēs arī uz vietas sacensību norises vietā.

"Baltais Cerību kausa" Gulbenes posma kulminācija gaidāma pulksten 13:00, kad par Latvijas čempiona titulu kritērija braucienā cīņu uzsāks jauniešu grupas sportisti. Viņiem priekšā būs 30,4 kilometru gara distance, kas sadalīta 16 apļos. Pēc finiša visos braucienos dalībnieki saņems gardo un veselīgo “Baltais” produkciju, ko sarūpējis galvenais atbalstītājs - akciju sabiedrība "Tukuma piens".

Bez sportiskajā cīņām Gulbenē riteņbrakšanas svētkus papildinās arī kultūras programma. Dalībniekus un līdzjutējus priecēs deju grupas "Dzirnas" uzvedums "No gaismas līdz gaismai". Tāpat notiks arī veloorientēšanās un "Eko Velo" tirdziņš.

Datums Vieta Brauciens
23. maijs Gulbene Kritērija brauciens
13. jūnijs Carnikava Kritērija brauciens
12. jūlijs Talsi Grupas brauciens
1. augusts Ragana Kritērija brauciens
8. augusts Mārupe Kritērija brauciens
20. septembris Smiltene MTB kross

Bērnu sacensības norisināsies piecos no astoņiem posmiem – Gulbenē, Talsos, Raganā, Mārupē un Smiltenē. Šajās aktivitātēs varēs piedalīties ikviens jaunais censonis, sākot no trīs gadu vecuma. Zēnu un jauniešu grupās dalībnieki cīnīsies ne tikai individuālajā, bet arī komandu vērtējumā. Galvenā balva seriālā būs jauns šosejas velosipēds, ko savā īpašumā iegūs individuālā vērtējuma uzvarētāja komanda.

Izmantotie resursi:lrf.lvPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties