02.01.2015. 14:21
Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase piektdien, 2. janvārī, Baltijas jūras kausa izcīņas pirmajā spēlē Tallinā izsēja 16 punktu pārsvaru un pagarinājumā zaudēja Somijai ar rezultātu 70:72.

Latvija: Nulle, Kļaviņa, Rozentāle, Šepte, Gulbe.

Video translācija no “Audentes” mazās zāles bez aizķeršanās darbojās tikai pirmās piecas minūtes. Somietes izdarīja pastiprinātu spiedienu uz 13 gadus vecos saspēles vadītāju Jeti Nulli un neļāva izdarīt brīvus metienus, taču arī pašas daudz kļūdījās. Luīzes Šeptes pustālais metiens pāri rokām un Jetes Nulles tālā piespēle Janetai Rozentālei panāca 6:0 Latvijas labā. Somietes pamazām samazināja starpību, taču Mariannas Kļaviņas reidi palīdzēja Līgas Alilujevas komandai pirmo ceturtdaļu noslēgt savā labā – 15:11.

Rozentāles agresīvā un rezultatīvā spēle – divi punkti ar sodu, trāpījums pēc Šeptes piespēles – otrās ceturtdaļas vidū panāca plus desmit – 24:14. Pārsvaru nostiprināt liedza pirmajā puslaikā pieļautās 17 kļūdas, kā arī divi Somijas spēlētāju trāpījumi no distances – 29:27. Pēdējo grozu puslaikā guva Sindija Smirnova – 31:27.

Otrajā puslaikā rezultatīvi turpināja spēlēt Marianna Kļaviņa un Aleksa Gulbe, saglabājot vadību Latvijas rokās. Somietes sīksti pretojās, daudz izmantoja presingu un neļāva sarkanbaltsarkanajām nostiprināt pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas sākumā kļūdu skaits sasniedza atzīmi 30. Rozentāle, Gulbe un Švedenberga palielināja atrāvienu līdz 15 punktiem (59:44, īsi pirms tam bija 57:41).

Somietes atbildēja ar 14 punktiem pēc kārtas, priekšpēdējā minūtē atjaunojot intrigu – 59:58. Nākamo uzbrukumu ar precīzu metienu lēcienā noslēdza Luīze Šepte, taču somietes 2,4 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta tālmetienu un panāca papildlaiku – 61:61. Pagarinājuma sākumā Kļaviņa un Šepte izvirzīja Latviju vadībā ar 65:61. Somietes turpināja cīņu līdz galam, pārņēma iniciatīvu un nopelnīja uzvaru.

Latvijas labā spēlēja un punktus guva: Marianna Kļaviņa 18, Aleksa Gulbe 14 (11ab), Janeta Rozentāle 12 (11ab, 5pp), Luīze Šepte 9 (8ab), Annija Ķergalve 4, Sindija Smirnova 4, Nikola Ozola 3, Amanda Švedenberga 3, Kecija Salceviča 2, Jete Nulle 1 (5pp), Annija Pozņaka, Katrīna Kārkle.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230