29.04.2014. 20:00
Latvijas tenisiste Laura Gulbe šodien Itālijā pārvarēja ITF vienspēļu turnīra 1. kārtu, gūstot pirmo uzvaru pamatturnīros kopš pagājušā gada vasaras. Tikmēr Diānai Marcinkevičai sagrāve ITF 25 000 turnīrā Vācijā, spējot uzvarēt tikai četros geimos pret bijušo Top 30 spēlētāju Tamiru Pašeku no Austrijas.

Diāna Marcinkeviča šonedēļ pirmo reizi iekļuvusi ranga Top 200, ieņemot 196. vietu. Tā Diānai nav vienīgā labā ziņa, jo Vācijā, pateicoties vairāku tenisistu atteikumam, nevajadzēja spēlēt kvalifikācijā. Toties pamatturnīrā labu ziņu vairs nav, jo 1. kārtā pretī trāpījās Austrijas tenisiste Tamira Pašeka. Viņai pašreiz reitingā tikai 178. vieta, taču der atcerēties, ka pirms 14 mēnešiem viņa 26. vietā. Tad trīs WTA vienspēļu titulu īpašniece Pašeka vēl regulāri spēlēja WTA turnīros, bet tagad zemā reitinga dēļ spiesta nolaisties uz zemāku līmeni.

Šodienas spēlē favorīte bija Marcinkeviča, tas skaidrojams ar Pašekas sliktajiem rezultātiem uz māla seguma – Austrijas tenisiste uz māla pirms šodienas bija zaudējusi astoņas spēles pēc kārtas, kā arī kopumā 12 no pēdējām 13 spēlēm, pēdējo uzvaru gūstot 2012. gadā Strasbūras WTA turnīra 1. kārtā. Pašekai māla seguma turnīros karjerā tikai viens WTA ceturtdaļfināls. Pašekai šodien izdevās pārtraukt iespaidīgo neveiksmju sēriju, Marcinkeviču uzveicot ar 6:0, 6:4.

Diānai Vācijā vēl dubultspēles, kurās viņa piedalīsies kopā ar Šveices tenisisti Viktoriju Golubiču. Abas izliktas ar ceturto numuru un turnīru sāks no ceturtdaļfināla. Vienspēlēs Marcinkeviča ieguva vienu punktu.

Laura Gulbe šodien pārtrauca sešu zaudējumu sēriju ITF pamatturnīros un Santa Margeritas Di Pulas turnīra 1. kārtā ar 7:5, 6:1 apspēlēja bosnieti Jeļenu Šimiču (WTA 990.), kura bija samērā liela favorīte. Abas izgāja kvalifikāciju, kurā gan bija jāgūst tikai viena uzvara. Gulbe to nokārtoja divos setos – 6:0, 6:4 pret reitingā neesošo Beļģijas tenisisti Fabianu Pitisči. 1. kārtas pārvarēšana ļāvusi tikt pie reitinga punkta.

Gulbei šonedēļ Itālijā tikai sezonas otrais ITF turnīrs, viņa februārī neizgāja kvalifikāciju Helsingborgā. Laura ITF pamatsacensībās nebija uzvarējusi kopš pagājušā gada jūlija sākuma, kad viņa vienu kārtu pārvarēja ITF 15 000 turnīrā Čehijā. Gulbe šonedēļ Itālijā piedalījās arī dubultspēlēs. Tajās zaudējums 1. kārtā, kopā ar Itālijas tenisisti Džūliju Susarellu zaudēts Nīderlandes pārim Šarlote Van Der Meija/Džanneke Vikerinka – 4:6, 6:3, 8:10.

Piekto nedēļu pēc kārtas Itālijā pavadošā Aļona Ostapenko šodien kopā ar Nīderlandes sportisti Rozāliju Van Der Hoeku, ar kuru pagājušajā nedēļā izcīnīja titulu, 1. kārtā ar 6:1, 6:2 sagrāva itālietes Martu Bellučo un Džūliju Džuideti. Vienspēļu turnīru Ostapenko sāks rīt ar maču pret ranga 855. vietā esošo vācieti Stefāniju Štemmeri.