31.08.2015. 13:40
Francijā sācies pasaules čempionāts akadēmiskajā airēšanā, kur tiks sadalītas pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Latviju pārstāv divnieks Gints Zunde / Dairis Adamaitis, kā arī valsts labākā airētāja Elza Gulbe.

Elza Gulbe savā gandarījuma braucienā šodien ar 7:47.16 pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu un kvalificējās elites ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies 24 labākās. Vakar savā priekšbraucienā Latvijas airētāja ar 07:42.080 finišēja trešajā pozīcijā, sešos priekšbraucienos kopsummā startēja 34 sportistes.

Ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm iegūs A finālistes un trīs labākās B finālistes, bet citām nākamgad būs jācīnās kvalifikācijas sacensībās. Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure jau tikusi pasaules čempionātā ceturtdaļfinālā, viņa ir viena no favorītēm cīņā par olimpiskajām biļetēm. Pērnā gada pasaules čempionātā bijusī Latvijas airētāja Pušpure izcīnīja 4. vietu, bet Eiropas čempionātā ieguva bronzas medaļu.

Latvijas divnieks Gints Zunde / Dairis Adamaitis šodien savā priekšbraucienā ar 06:25.240 palika pēdējā vietā. Turpinājumā mūsējie airēs gandarījuma braucienā, kur būs iespēja iekļūt elites ceturtdaļfinālā. Ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm iegūs A finālisti un pieci labākie B finālisti, bet citiem nākamgad būs jācīnās kvalifikācijas sacensībās.

Mūsu divniekam šogad nav reālu cerību tikt uz Rio, bet Latvijas vieninieka stūrmane veiksmes gadījumā var pacīnīties.

Atgādinām, ka iepriekšējā olimpiādē Latvijas airēšanas sporta veidus pārstāvēja tikai smaiļošanas divnieks Aleksejs Rumjancevs / Krists Straume, kas izcīnīja 11. vietu. Pirms nedēļas noslēdzās pasaules čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, taču mūsējiem neizdevās tikt pie kārotajām biļetēm uz Rio.

Izmantotie resursi:worldrowing.com

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801