29.07.2014. 14:20
Latviju māla seguma turnīros Eiropā šonedēļ pārstāv vairs tikai Laura Gulbe, kura sasniedza 2. kārtu Savitaipalē (Somija). Turpat zaudējums Adrijai Runčai, bet vēl vairāki mūsējie nepārvarēja kvalifikāciju Itālijā un Lietuvā.

Laura Gulbe Somijā ieradās pēc karjeras labākās nedēļas profesionālajā tenisā. Gulbe pagājušajā nedēļā pirmo reizi sasniedza ITF pusfinālu, labāko četriniekā iekļūstot ITF 10 000 sērijas sacensībās Tallinā.

Turnīrs Savitaipalē Gulbei sākās ar 1:4 deficītu (divi breiki) pret ranga 1221. vietā esošo Nīderlandes tenisisti Šarloti van der Meiju. Gulbes atbilde bija ļoti iespaidīga – 11 uzvarēti geimi pēc kārtas un mačā panākums ar rezultātu 6:4, 6:0. Lauras nākamā pretiniece būs sacensību pirmā rakete Marija Sakari no Grieķijas. Viņai reitingā 306. vieta un šodien "sausā" uzvara. 2. kārtas sasniegšana Gulbei ļāvusi tikt pie viena reitinga punkta.

Somijā spēlēja arī Adrija Runča, kura viena no pēdējām tika pamatturnīrā, izvairoties no kvalifikācijas. Vairāk par vienu spēli aizvadīt nebija lemts, jo zaudējums ar 3:6, 4:6 pret Ukrainas tenisisti Gjulnaru Nazarovu (nav rangā). Runčai Somijā bija pirmais ITF pamatturnīrs kopš 2011. gada, Runča šogad divreiz zaudēja kvalifikācijā Tallinā.

Rovereto (Itālija) tikai vienu no nepieciešamajām trim uzvarām kvalifikācijā Dārta Elizabete Emuliņa. Viņa 1. kārtā ar 6:2, 6:3 sagrāva tikai 14 gadus veco itālieti Melisu Mariju Valerio, bet pēc tam ar 2:6, 2:6 zaudēja beļģietei Žustīnei De Suterei (nav rangā). Emuliņa šogad piecas reizes piedalījusies ITF kvalifikācijā un tikai vienreiz tikusi līdz 3. kārtai. Jūnija beigās Serbijā zaudēts izšķirošajā mačā par iekļūšanu pamatturnīrā.

Viļņas "Future 10 000" turnīrā kvalifikāciju pārvarēt nespēja neviens no abiem tajā startējušajiem Latvijas tenisistiem. Jānis Mellups savā vienīgajā mačā 2. kārtā ar 2:6, 2:6 zaudēja Austrālijas tenisistam Aleksandram Babanainam, bet Rihards Feldmanis 2. kārtā ar 4:6, 6:3, 6:4 apspēlēja lietuvieti Martinu Jurkoni, bet 3. kārtā jeb kvalifikācijas finālā spēja atņemt tikai divus geimus somam Mikam Julinam (1:6, 1:6). Neviens no minētajiem četriem tenisistiem reitingā neatrodas.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties