27.02.2015. 09:40
Francijas futbola kluba „Guingamp” prezidents Bertrāns Desplā veltījis skarbu kritiku Kijevas „Dynamo” līdzjutējiem, kuru dēļ tika pārtraukta vakardienas Eiropas līga spēle. Desplā kijeviešus nosauca par trakiem suņiem, savukārt savus futbolistus uzslavēja par drosmi atgriezties laukumā.

„Es redzēju karā ierautu stadionu, kas bija pilns ar trakiem suņiem, kas to vien vēlas kā kauties,” „Guingamp” prezidents komentēja vakardienas jukas Kijevas stadionā, kad maskās tērpti vietējie līdzjutēji izgāja stadionā un agresīvi devās atbraukušo franču virzienā, pa ceļam izrēķinoties ar stadiona apsardzi. Spēle tika pārtraukta un spēlētāji nosūtīti uz ģērbtuvēm, taču pēc apmēram 15 minūtēm atgriezās un pabeidza maču, kurā ar 3:1 uzvarēja un tālāk tika „Dynamo” futbolisti.

„Laukumā bija 11 „Guincamp” krāsās tērpti varoņi,” turpināja Desplā. „To saku tādēļ, ka spēles organizēšana šādos apstākļos, kad nav nodrošināta nepieciešamā drošība, ir katastrofāla. Tie nebija nekādi fani, tie ir militāristi. Spēles atsākšana? Kā gan kāds varēja cerēt, ka spēlētāji vēl varēs koncentrēties uz futbola maču? Tas bija ļoti bīstami.”

Kijevā gan vakar nenotika vienīgie stadiona grautiņi, jo par tiem atkal parūpējās „Feyenoord” līdzjutēji mājas spēlē pret „Roma”. Arī šī spēle tika uz laiku pārtraukta, un „Roma” treneris Rudi Garsija pēc mača netaupīja sarkasmu notikušā raksturošanā.

„Lēmums pārtraukt spēli bija pilnīgi pareizs. Mēs būtu varējuši atvērt veikalu, izmantojot visas tās mantas, kas tika sasviestas laukumā no tribīnēm,” sacīja Garsija. „Taču uzvaru mēs bijām pelnījuši. Ir grūti atbraukt uz Nīderlandi un uzvarēt, taču mēs to spējām, pateicoties mūsu futbola stilam. Ļoti nospēlējām, kad pēc vārtu ielaišanas uzreiz atjaunojām vadību, tiesa, pēc tam varbūt iesēdāmies pārāk dziļi aizsardzībā.”

Izmantotie resursi:The official website for European football –...Goal.comNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties