15.01.2017. 12:54
Latvijas kamaniņu braucēji Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš svētdien Siguldas trasē guva otro vietu arī Pasaules kausa sezonas sestā posma Sprinta kausa sacensībās, izcīnot otro godalgu divu dienu laikā.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Sprinta kausā tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, Sprinta kausa izcīņa 2013./14.gada sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas nākamajā sezonā tika papildināts. Sprinta kausā pie starta tiek 15 labākie katrā disciplīnā pēc Pasaules kausa posmā sasniegtajiem rezultātiem.

Sprinta kausa sacensības svētdien sākās ar divnieku mačiem, kurās uzvaru ar rezultātu 30,890 sekundes izcīnīja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, bet Gudramovičs un Kalniņš viņiem piekāpās par 0,090 sekundēm.

Šīs divas ekipāžas sestdien guva pirmās divas vietas arī pamatsacensībās.

Tikmēr trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts.

Savukārt 11.vietu Sprinta kausā izcīnīja vēl viena vietējā ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,477 sekundes.

Turpinājumā notiks arī Sprinta kausa sacensības dāmām un vīriem, kur Latviju pārstāvēs vēl seši atlēti. Dāmām uz starta stāsies Elīza Cauce un Ulla Zirne, bet vīriem labāko piecpadsmitniekā svētdien iekļuva visi četri Latvijas sportisti, kuri piedalījās etapā - Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis un Kristaps Mauriņš.

Kopā svētdien Siguldā tiks sadalīti pieci medaļu komplekti. Posms plkst.14.45 noslēgsies ar komandu stafeti, kur pirms nedēļas Latvija izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā. Sākotnēji šī etapa kalendārā stafetes nebija, tomēr tā kā sezonas trešajā posmā Vistlerā stafeti nebija iespējams aizvadīt, tā pārcelta uz Siguldu.

Sacensības visas dienas garumā tiešraidē iespējams vērot «Lattelecom» televīzijas kanālā «Best4Sport TV».

Posma ievadā sestdien divnieku sacensībās Gudramovičs un Kalniņš otro gadu pēc kārtas savās mājās notiekošajās sacensībās tika pie sudraba medaļām, Putins un Marcinkēvičs izcīnīja astoto vietu, pirmo reizi karjerā Pasaules kausa posmos tika labāko desmitniekā, bet titulētie brāļi Andris un Juris Šici piedzīvoja kritienu, piedevām Andris iedzīvojās pleca savainojumā.

Tikmēr dāmu sacensībās Cauce ieņēma 11.vietu, Zirne ierindojās 12.pozīcijā, bet Kendija Aparjode guva 17.vietu.

Savukārt svētdien vīriem Kivlenieks izcīnīja sesto vietu, kaut pēc pirmā brauciena bija ļoti augstajā otrajā pozīcijā. Vēl septīto vietu izcīnīja Dārznieks, desmito vietu guva Rozītis, bet 14.vietu izcīnīja šosezon neveiksmīgi startējošais Mauriņš.

Pēc šī posma pasaules labākajiem sportistiem būs viena brīva nedēļa, bet janvāra beigās Īglsas trasē Austrijā notiks pasaules čempionāts.

Pagājušajā nedēļā Kēnigszē trasē Vācijā Pasaules kausa piektā posma ietvaros notika arī Eiropas čempionāts, kurā Latvija tika pie bronzas medaļas stafetē, ceturto gadu pēc kārtas kāpjot uz Vecā kontinenta meistarsacīkšu goda pjedestāla.

Nākamgad Latvijas Kamaniņu sporta federācija Siguldā paralēli Pasaules kausa posmam vēlas organizēt arī Eiropas čempionātu.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties