16.11.2013. 13:26
Šodien Lillehammerē (Norvēģija) ar sacensībām divnieku ekipāžām sākās Pasaules kausa izcīņas pirmā posma sacensības kamaniņu sportā. Uzvaru izcīnīja Vācijas sportisti Tobiass Vendls / Tobiass Arlts. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš pēc pirmā brauciena bija piektie, taču abu braucienu summā palika pēdējie. Andris un Juris Šici ieņēma 12. vietu.

Vakar Nāciju kausa izcīņas ietvaros, kas ir kvalifikācijas sacensības pamatsacensībām, Pasaules kausa izcīņas posmam sieviešu konkurencē kvalificējās Ulla Zirne (2. vieta), vīriešu konkurencē kvalifikācijas barjeru pārvarēja gan Kristaps Mauriņš (4. vieta), gan Inārs Kivlenieks (5. vieta). Divnieku konkurencē Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš ieņēma 9. vietu, kas arī ļāva kvalificēties pamatsacensībām. Artūrs Dārznieks ieņēma 22. vietu 49 dalībnieku konkurencē, nespējot kvalificēties pamatsacensībām (tām kvalificējās 17 labākie vīriešu konkurencē).

Jau iepriekš dalību Pasaules kausa izcīņas posmā bija nodrošinājuši: Elīza Tīruma, Andris un Juris Šici un Mārtiņš Rubenis.

Lillehammerē Pasaules kausa izcīņas posma sacensības nebija notikušas četrus gadus. Lillehammerē 1994. gadā risinājās Ziemas olimpiskās spēles.

Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš teicami veica pirmo braucienu, sasniedzot piekto rezultātu, sacensību līderiem zaudējot 0.281 sekundes. Ne tik veiksmīgs brauciens izdedās Andrim un Jurim Šiciem, kuri sasniedza 14. rezultātu.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Tobiass Vendls / Tobiass Arlts (Vācija). Otro rezultātu sasniedza Andreass Lingers / Volfgangs Lingers (Austrija), kas līderiem zaudēja 0.114 sekundes. Trešais rezultāts Vācijas kamaniņu sportistiem Tonijam Egertam / Sašam Benekenam (+0.132).

Pirmais brauciens neizdevās Kristianam Oberštolam un Patrikam Grūberam (Itālija), kas sasniedza vien 13. rezultātu, Peters Pencs / Georgs Fišlers (Austrija) sasniedza tikai 17. rezultātu, Tristans Valkers / Džastins Snits (Kanāda) – 19.

Otro braucienu visai cerīgi iesāka brāļi Šici, taču kļūda trases lejasdaļā liedza pacīnīties par būtiski augstāku vietu abu braucienu kopvērtējumā (braucienā 11. rezultāts, summā - 12.). Gudramovičs / Kalniņš kļūdījās jau startā, pirmajā virāžā tik tikko izvairoties no kritiena – 20. rezultāts gan braucienā, gan abu braucienu kopvērtējumā.

Teicamu otro braucienu veica Oberštols un Grūbers, kas abu braucienu summā ļāva izcīnīt ceturto vietu. Uzvaru divu braucienu summā nosargāja Vendls / Arlts, kuri sasniedza par 0.019 sekundēm labāku rezultātu nekā tuvākie konkurenti. Otro vietu izcīnīja Egerts / Benekens, kam divu braucienu summā par trim sekundes tūkstošdaļām izdevās pārspēt Lingerus.